Logo

OlyBet LBL Decembra spēlētājs – Ronalds Zaķis (BK “Ventspils”)

OlyBet LBL Decembra spēlētājs – Ronalds Zaķis (BK “Ventspils”)

OlyBet Latvijas Basketbola līgas līdervienības centra spēlētājs decembrī izpelnījies līgas klubu treneru lielāko atbalstu, palīdzot komandai uzvarēt visās trijās spēlēs – arī izbraukumā ar tābrīža vicelīderiem BK “Ogre”. Vidēji laukumā pavadītas 20 minūtes, gūti 14,3 punkti, izcīnītas 7 bumbas un izprovocētas 3,3 pretinieku piezīmes. Par OlyBet LBL Oktobra spēlētāju tika atzīts Aigars Šķēle (BK “Ventspils”), par Novembra spēlētāju – Edgars Jeromanovs (“Jūrmala”).

Decembris bijis veiksmīgs mēnesis?

Komanda Latvijā uzvarējusi visās spēlēs, pats esmu turējies puslīdz normāli. Apzināti neesmu gājis laukumā ar domu iegūt balvu, bet, ja reiz citu komandu treneri novērtējuši manu sniegumu – acīmredzot viss bijis kārtībā.

OlyBet LBL čempionātā BK “Ventspils” komanda uzvarējusi visās 13 spēlēs, turklāt vidējā punktu starpība ir iespaidīga – 20 punkti. No malas izskatās pārliecinoši un viegli. Laukumā arī?

Viegli noteikti nav bijis. Varbūt atsevišķās spēlēs izdevies uzreiz iegūt lielu pārsvaru, bet daudzās pirmajā puslaikā bijusi līdzvērtīga cīņa un tikai spēles beigās esam ieguvuši lielāku pārsvaru.

Komandai vajadzīga papildus motivācija lielajā pārtraukumā?

Treneris Štelmahers vienmēr grib, lai katrā epizodē darbojamies ar 110% atdevi un tā arī gatavojamies katrai spēlei – nekādas vieglprātības nav arī pirmajos puslaikos. Bet arī pretinieki māk spēlēt basketbolu un, kamēr pietiek spēka, neviens nepadodas. Varbūt atšķirības starp pirmo un otro puslaiku rezultātiem  skaidrojamas ar to, ka mums ir līdzvērtīgāks sastāvs. Arī spēlēs, kurās sākumā cīņa rit punkts punktā agri vai vēlu panākam savu.

Decembrī grūtākā spēle bija Ogrē?

Jā, tur jau otro gadu ir bīstama komanda. Vajadzēja apturēt viņu ātros uzbrukumus, uzmanīgi spēlēt pret saspēles vadītājiem, neļaujot viņiem gūt daudz punktu ar tālmetieniem. Puslīdz izdevās. Piektdien būs vēl viena spēle ar “Ogri” spēle un atkal būs interesanti. Bet šoreiz mēs spēlēsim mājās – tā ir liela priekšrocība gan Latvijas līgas, gan starptautiskajās spēlēs.

Pēc BK “Ventspils” rezultātiem gan tā neteiksi – Čempionu līgā mājās zaudēts Itālijas komandai un Klaipēdas “Neptūnam”, bet izbraukumā Spānijā uzvarēta līdervienība “Iberostar”...

Jā, skatījāmies videoierakstā spēli ar “Neptūnas” un paši nesapratām, ko brīžiem laukumā darām. Ir spēles, kurās nevari iemest un ir tādas, kurās iekšā krīt viss, ko palaizām uz groza pusi. Tā, kā tas bija Spānijā.

Kā būs sezonas turpinājumā?

Redzēs, vēl jau viss tikai pa īstam sākas. Vienmēr var spēlēt labāk, un gatavosimies, lai svarīgākajās spēlēs būtu labākais basketbols. Lielākais kairinātājs, protams, ir “Vefs”, bet arī citi pretinieki neļaus atslābt.

Spēka un veselības pašam pietiek?

Pietiek – katru dienu taču darbojamies, treneris neļaus atslābt. Sīkas traumiņas ir ikdiena, un 30 gados sāp vairāk, tāpēc jādomā, kā pareizi atpūsties, ēst, sagatavoties. Galvenais, ka varu iet laukumā un spēlēt ar pilnu jaudu.

Foto: BKVentspils.lv

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!