Logo

OlyBet LBL: deviņas komandas gatavas startam

OlyBet LBL: deviņas komandas gatavas startam

Trešdien, 27. septembrī, ar spēlēm “Valmiera/ORDO” – “Latvijas Universitāte” un BK “Ogre” – “VEF Rīga” sāksies OlyBet Latvijas Basketbola līgas 27. sezona.

Trīs fakti par OlyBet LBL komandām

“VEF Rīga”

Jauns modelis. No pērnā čempionu sastāva ierindā ir četri spēlētāji - Mareks Mejeris, Arnolds Helmanis, Iļja Gromovs un Arns Labucks.

Atgriešanās. Pēc trīs gadu pārtraukuma “VEF Rīga” spēlēs trīskārtējais Latvijas čempions Kristaps Janičenoks, pēc vizītes ārzemēs pievienojušies centrs Klāvs Čavars un aizsargs Andris Misters, pēc savainojuma ārstēšanas – saspēles vadītājs Kaspars Vecvagars.

Meksikāņu akcents. Viens no trim ārzemniekiem būs saspēles vadītājs Alekss Peress no Meksikas. Pirms diviem gadiem Pako Krūss ar šiem pienākumiem tika galā veiksmīgi. Būs sekotājs?

 

BK “Ventspils”

Jauns vecais treneris. Pie komandas stūres atgriezies Roberts Štelmahers, kura vadībā ventspilnieki 2014. gadā pagaidām pēdējo reizi kļuva par čempioniem.

Atsvaidzināts sastāvs. No pērnā modeļa komandā nav deviņu spēlētāju, palikuši četri – Aigars Šķēle, Ingus Jakovičs, Māris Gulbis, Ronalds Zaķis. Pēc savainojuma izārstēšanas atgriežas Rihards Lomažs, pēc vizītes Rīgā un Valmierā – kādreizējais kapteinis Artūrs Bērziņš.

Iespēja jaunajiem. Ar komandu kopā trenējās U16 izlases dalībnieks Kristaps Ķilps, jaunatnes izlašu dalībnieki Artūrs Grīnbergs un Dāvis Gūtmanis, kā arī Ventspils basketbola skolas sistēmā vairākus gadus augušie baltkrievi Vlads Mikuļskis un Deniss Vikentsjevs.

 

“Valmiera/ORDO”

Debitants pie stūres. Galvenā trenera amatā debitē kādreizējais valstsvienības saspēles vadītājs Kristaps Valters.

Jaunības akcents. No 2016. gada čempionu sastāva ierindā palikuši tikai Jānis Kaufmanis un Viktors Iļjins ar kuriem kopā laukumā izies teju desmit Latvijas jaunatnes izlašu dalībnieki un kandidāti. Milzīgs potenciāls individuālajam un visas komandas progresam.

Prakses vieta. Valmierā spēļu praksi un pieredzi iegūs arī divi “VEF Rīga” sistēmas dalībnieki – Eduards Hāzners un Niks Jansons.

 

BK “Jēkabpils

Seši pieredzējuši “lūši”. Komandā turpina spēlēt iepriekšējo gadu līderi Jurijs Aleksejevs un Oskars Virsis, kā arī Renārs Magone, Artūrs Vītiņš un Edgars Štelmahers. Pievienojies pieredzējušais Kristaps Kanbergs.

Plus savējie. Komandā atgriezies Jēkabpils basketbola audzēknisEdijs Stiebriņš, pirmo reizi kluba pamatsastāvam pievienojies 17 gadus vecais Kristers Tumšs un 18 gadus vecais Matīss Koļesinskis.

Jaunas lomas. Vairākiem līdzšinējiem otrā plāna spēlētājiem būs jāuzņemas līderu funkcijas – labs pārbaudījums, labas iespējas.

 

 “Betsafe/Liepāja”

Divās frontēs. Kārlis Pauls Lasmanis vasarā kļuva par vienu no galvenajiem varoņiem Eiropas un pasaules 3x3 basketbola frontē, izcīnot Eiropas čempiona titulu un plūcot laurus Pasaules tūrē. Kā izdosies savienot cīņas abās basketbola “frontēs”?

Atgriešanās. Liepājas komandu atkal pārstāvēs ventspilnieks Toms Leimanis, kurš tieši te aizvadījis savas līdz šim labākās spēles.

Jaunā klasē. Komandai pievienojies viens no LBL 2.divīzijas labākajiem spēlētājiem Arnis Ate (“BA Turība”) un LBL3 statistikas līderis Valdis Seņkāns (“Ezerzeme/Rēzekne”) – kā veiksies adaptācija virslīgā?

 

“Jūrmala”

Spēlējošais menedžeris. Saspēles vadītājs Edgars Jeromanovs uzņēmies atbildību ne tikai par komandas spēles kvalitāti, bet arī jauna kluba organizāciju.

Gaidām jaunumus. Kamēr tiek kārtotas organizatoriskās lietas, runas par personālijām – treneriem un spēlētājiem – var būt tikai neoficiālas. Gaidām interesantus jaunumus.

Atliktais starts. Ņemot vērā priekšdarbu iekavēšanos, jūrmalnieku starts atlikts par nedēļu – pirmā spēle būs 4. oktobrī.

 

BK “Ogre”

Savējie atgriežas. BK “Ogre” turpina dibināšanas brīdī pasludināto kursu pulcēt pasaulē izklīdušos Ogres Basketbola skolas audzēkņus. Dzimtajā pilsētā atgriezušās OlyBet LBL zvaigznes – saspēles vadītājs Rinalds Sirsniņš un lidojošais uzbrucējs Kristaps Dārgais.

Brāļu duets. Pēc gada pārtraukuma kopā atkal spēlēs brāļi Jānis un Gints Antropi.

Treneris ar pieredzi. Galvenajam trenerim Artūram Visockim-Rubenim bijusi unikāla iespēja sezonas laikā strādāt gan vīriešu, gan sieviešu valstsvienībā.

 

Valka/Valga

Jauns modelis. Latviešu frakcija nomainījusies pilnībā – komandā spēlēs Roberts Freimanis (pērn “Barons kvartāls”), Kristaps Miglinieks (“Jēkabpils”), Universiādes bronzas medaļas ieguvējs Edgars Lasenbergs (LU), Elvijs Mičulis (“BA Turība”) un U18 izlases līderis Niks Višņēvičs.

Igaunijas izlases akcents. Centra spēlētājs Rains Rādiks (208 cm) pērn spēlēja savas valsts izlasē Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā.

Vārdi un darbi. Valkā ne tikai runā par basketbola piramīdu – arī dara: pilsētas sporta internāta komanda šosezon debitēs LBL 2.divīzijā.

 

Latvijas Universitāte

Universiādes bronzas atspulgs. Sastāvā ir seši basketbolisti, kuri augustā Latvijas studentu izlases sastāvā izcīnīja trešo vietu Universiādē - Renārs Birkāns, Linards Jaunzems, Pēteris Rēķis, Jānis Eiduks, Marts Ričards Ozolinkevičs un Daniels Minajevs.

Pašu audzinātas rezerves. Studijas beigušo spēlētāju vietas ieņēmuši vairāki basketbolisti, kuri rūdījušies LBL 2. divīzijā spēlējušajā LU otrajā komandā. Spēlēs vairāki jaunatnes izlašu dalībnieki un kandidāti: Adrians Šnipke, Edvards Mežulis, Arvīds Dambenieks, Kārlis Grigaļūns, Rendijs Feikners.

Darbs ar skatītājiem. LU komanda pirmo mājas spēli Elektrum Olimpiskajā centrā aizvadīs 22. oktobrī, bet gatavošanās jau sākusies – svētki būšot iespaidīgi.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!