Logo

OlyBet LBL: komandu izredzes piecas nedēļas pirms pamatturnīra beigām

OlyBet LBL: komandu izredzes piecas nedēļas pirms pamatturnīra beigām

OlyBet Latvijas Basketbola līgas čempionāta pamatturnīrā komandām vēl jāaizvada no trim (“Valka/Valga”) līdz deviņām (BK “Jūrmala”) spēlēm. Pagaidām nesatricināma šķiet tikai valmieriešu pēdējā pozīcija. Vēl priekšā izšķirošās cīņas par pirmo, otro un trešo vietu, kas sola priekšrocības izslēgšanas turnīrā, kā arī piekto un sesto vietu, kas nodrošinās līdzdalību cīņā par medaļām.

BK “Ventspils” (20-1; vēl 8 spēles) ir līderi, taču pretenzijas uz pirmo vietu jānostiprina savstarpējās spēlēs ar “VEF Rīga” (21. martā un 14. aprīlī Ventspilī). Ja tiks izcīnīta vismaz viena uzvara, ventspilnieki varēs atļauties pat reizi zaudēt kādā no pārējiem mačiem (pa reizei jāspēlē ar visām citām komandām, izņemot “Valka/Valga”). Ja BK “Ventspils” čempioniem zaudēs abos mačos, būs jācer uz “VEF Rīga” klupienu. Lai juridiski nodrošinātu otro vietu, vajadzīgas vēl četras  uzvaras.

“VEF Rīga” (15-2; vēl 6 spēles) izredzes pašu rokās – uzvaras visās sešās spēlēs (divreiz Ventspilī, pa reizei ar LU, “Liepāju”, “Jūrmalu” un “Ogri”) garantēs pirmo vietu. Pieci panākumi nodrošinās otro pozīciju, bet, visticamāk, tai pietiks ar četriem vai pat trim uzvarām.

BK “Jūrmala” (15-5; vēl 9 spēles) teorētiski vēl var tēmēt pat uz otro pozīciju – ja paši uzvar visās deviņās spēlēs (ar katru komandu pa reizei, ar “Liepāju” – divas), bet “VEF Rīga” piedzīvo vismaz divus zaudējumus. Praktiski jūrmalnieki, visticamāk, finišēs trešie, ja vien izturēs pavasara spriedzi divās frontēs (arī cīņā par BBL medaļām) un pēdējos deviņos mačos izcīnīs vismaz 2-3 uzvaras.

BK “Ogre” (14-8; vēl 7 spēles) augstāk tikt būs grūti, jo bez pašu uzvarām vajadzīgas arī “Jūrmalas” neveiksmes. Turklāt pēdējo spēļu grafiks ir pasmags – 6 spēles izbraukumā Jēkabpilī, Valkā, Ventspilī, Jūrmalā, kā arī Rīgā ar studentiem un VEF, bet savā laukumā jāuzņem tikai liepājniekus. Vēl vajadzīga viena uzvara, lai juridiski nodrošinātu 4. vietu pamatturnīrā – arī tas būs kluba rekords Latvijas čempionātā.

“Valka/Valga” (5-8; vēl 3 spēles). Trīs uzvaras pēc kārtas komplektā ar konkurentu neveiksmēm valcēniešus padarījušas par reālākajiem pretendentiem uz piekto vietu. Pēdējo spēļu grafiks gan ir izaicinošs – izbraukums pie izredzes zaudējušās, tomēr joprojām “zobainās” Valmieras un savā laukumā spēles ar “Ogri” un “Jūrmalu”. Ja tiks izcīnīta viena uzvara, konkurentiem vajadzēs sakrāt 11 panākumus. Ja divas – 5. vieta garantēta. Toties, ja visos trijos mačos tiks zaudēts (finišā 31,3% uzvaru), valcēniešus apsteigs sekotāji, kuri izcīnīs vismaz 10 uzvaras.

“Betsafe/Liepāja” (8-15; vēl 6 spēles) organizatorisko reformu priekšnojautās  pazaudējusi vairākus spēlētājus un pirms finiša taisnes arī jaudu un pozīcijas. No atlikušajām sešām spēlēm piecas jāaizvada ar līderkvarteta vienībām (divas ar “Jūrmalu”, pa vienai ar pārējām) un grūti iedomāties, ka šādā situācijā izdosies ievākt punktu rekordražu. Izšķiroša nozīme, iespējams, būs 28. martā Liepājā paredzētajam mačam ar “Jēkabpili”. Pagaidām savstarpējās spēlēs bilance liepājnieku labā: 2-1 un +14.

BK “Jēkabpils” (7-17; vēl 5 spēles) komandu gaida principiālas un izšķirošas spēles Liepājā (28. martā) un savā laukumā ar “Latvijas Universitāti” (7. aprīlī). Vēl jāuzņem “Ogre” un “Ventspils”, kā arī jābrauc uz Jūrmalu. Trīs panākumi, šķiet, sagādās 6. vietu.

“Latvijas Universitātes” (6-17; vēl 6 spēles) komandai pa reizei jāspēlē ar visu līderkvartetu, kā arī jābrauc uz Valmieru un Jēkabpili. Lai iesprauktos sešniekā, vajadzēs deviņas uzvaras – tātad jāuzvar arī kāds no “lielajiem”.

“Valmiera/ORDO” (4-21; vēl 4 spēles) – no pēdējās vietas izrauties tikpat kā neiespējami (pret tuvākajiem konkurentiem studentiem negatīva bilance 0-3), taču nebūs brīnums, ja kādam no pēdējiem pretiniekiem (izbraukumi Ventspilī un Jūrmalā, savā laukumā ar “Valka/Valga” un LU) valmierieši omu un bilanci tomēr sabojās.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!