Logo

OlyBet LBL: līderi uzņem “Jēkabpili”, čempioni viesojas Liepājā, studenti pret “Valka/Valga”

OlyBet LBL: līderi uzņem “Jēkabpili”, čempioni viesojas Liepājā, studenti pret “Valka/Valga”

BK “Ventspils” (17-1) – BK “Jēkabpils” (7-15)

Trešā spēle šosezon. Pirmajās divās ventspilnieki uzvarēja ar 76:50 un 90:79.

Ventspilniekiem 10. februārī Ogrē pārtrūka 16 uzvaru sērija un pirmā vieta turnīra tabulā vairs nav gluži nesatricināma. Nākamnedēļ gaida nopietns izaicinājums starptautiskajā arēnā – FIBA kausa izcīņas astotdaļfināla spēle  ar Dānijas čempioniem. Trīs spēlētāji atgriezušies komandā pēc līdzdalības valstsvienības spēlēs, citiem bija iespēja apārstēt savainojumus un nostabilizēt sportisko formu, kas pēdējā laikā bijusi svārstīga. OlyBet LBL spēlēs labākā statistika līdz šim bijusi Ronaldam Zaķim (12,6 punkti un 6,4 atlēkušās bumbas), Aigaram Šķēlem 12,4, Ingum Jakovičam 12,1.

Jēkabpilieši pēc veiksmīgā sezonas sākuma zaudējuši pēdējās trijās spēlēs (tai skaitā divreiz Liepājai), tabulā atkāpjoties līdz nestabilai 6. vietai. Statistikas līderu trijotne sezonas griezumā nemainās: Dominikam Domarkam vidēji spēlē 13,3 punkti un 4,5 piespēles, Renāram Magonem 12 punkti, Jurijam Aleksejevam 11,8 + 7,1 atlēkusī bumba. Papildus intriga – galvenais treneris Sandis Buškevics pret dzimtās pilsētas klubu.

“Betsafe/Liepāja” (8-11) – “VEF Rīga” (14-2)

Otrā spēle šosezon. Pirmajā “VEF Rīga” uzvarēja ar 84:56.

Liepājnieki pēdējā laikā zaudējuši spēlētājus (Toms Leimanis un Kails Bendžamins devušies uz citām komandām; Rihardam Bērziņam savainojums), toties izcīnījuši trīs uzvaras pēdējās četrās spēlēs. Robertam Krastiņam vidēji spēlē 11,9 punkti.

“VEF Rīga” komanda ar 10 uzvarām OlyBet LBL spēlēs un 3 panākumiem VTB Vienotajā līgā abos turnīros nostiprinājusi pozīcijas, saglabājot izredzes uz 1. vietu pamatturnīrā un tiesībām piedalīties VTB Vienotās līgas izslēgšanas turnīrā. Divi spēlētāji bija aizņemti valstsvienībās (tai skaitā Alekss Peress ceļojis uz dzimto Meksiku), vēl vairāki “VEF skolas” piedalījušies emocionālās "Big Baller Brand" spēlēs Lietuvā, tomēr komandas soliņš patlaban ir pietiekami garš un kvalitatīvs, lai atšķirīgā spēļu prakse radītu nopietnas problēmas. Stabilākā statistika Andrim Misteram – vidēji spēlē 10,6 punkti.

“Latvijas Universitāte” (5-15) – “Valka/Valga” (2-8)

Pirmajā spēlē novembrī “Valka/Valga” savā laukumā uzvarēja ar 73:62. Abas komandas nav zaudējušas izredzes iekļūt izslēgšanas turnīrā, tātad uzvarai būs dubulta vērtība.

Studenti pēc varenās uzvaras par “Valmiera/ORDO” (98:66) piedzīvojuši divus zaudējumus, izrādot cienījamu pretestību gan “Jūrmalai” (71:76), gan “VEF Rīga” (77:83). No atlikušajām deviņām spēlēm piecas jāaizvada ar līderkvarteta komandām un tajās nebūs viegli uzlabot bilanci. Lai ielēktu izslēgšanas turnīra “pēdējā vagonā”, jāuzvar tiešos konkurentus. Linardam Jaunzemam vidēji spēlē 16,8 punkti un 6,9 bumbas, Renāram Birkānam 11,7 punkti un 5,5 rezultatīvas piespēles.

“Valka/Valga” komandai OlyBet LBL čempionātā zaudējusi pēdējās piecās spēlēs un noslīdējusi līdz priekšpēdējais vietai. Taču izredzes iekļūt pirmajā sešniekā nav zudušas – “tikai” vajadzīga uzvaru sērija cīņās ar tuvākajiem konkurentiem (tā kā “Valka/Valga” ar katru pretinieku spēlē tikai divus apļus, ikvienai spēlei ir dubulta “cena”). Komandas stabilākais spēlētājs līdz šim bijis Edgars Lasenbergs – vidēji spēlē 11,4 punkti.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!