Logo

OlyBet LBL: līderkvarteta spēles Jūrmalā un Elektum OSC

OlyBet LBL: līderkvarteta spēles Jūrmalā un Elektum OSC

OlyBet Latvijas Basketbola līgā trešdien, 18. aprīlī, plkst.19 Jūrmalas Valsts Ģimnāzijas zālē spēlēs BK “Jūrmala” – BK “Ventspils” (tiešraide Lattelecom interaktīvās televīzijas kanālā Best4sport), bet plkst.19:30 Elektrum OSC spēlēs “VEF Rīga” – BK “Ogre”.

BK “Jūrmala” (20-6) – BK “Ventspils” (25-2)

“Jūrmala” vairs nevar mainīt savu 3. pozīciju pamatturnīra noslēguma tabulā. Ventspilniekiem uzvara garantēs pirmo vietu, bet neveiksmes gadījumā būs nepieciešams panākums svētdien mačā ar “Latvijas Universitāti”.

Ceturtā savstarpējā spēle šosezon. Pirmajās trijās uzvarēja BK “Ventspils” – 85:70, 84:69 un 82:74.

“Jūrmala” šosezon zaudējusi tikai tabulas pirmā dueta komandām. Tas liecina gan par prasmi nepaklupt cīņās ar spēkos līdzīgiem vai mazliet atpaliekošiem sāncenšiem, gan par to, ka visus godkārīgos nodomus pamatturnīrā piepildīt vēl nav izdevies. Sezonas līderi: Edgars Jeromanovs (12,8 punkti un 4,4 piespēles), Haralds Kārlis (12,2) un Uģis Pinete (11).

BK “Ventspils” komanda ar tuvāko konkurentu “VEF Rīga” apspēlēšanu ne tikai nostiprinājusies 1. vietā, bet arī pakliedējusi šaubas par komandas gatavību izšķirošajām cīņām. Spēle ar “Jūrmalu” būs tests komandas stabilitātei un prasmei neaizrauties lokālu panākumu svinībās. Līdz šim Ronaldam Zaķim 12,3 punkti un 6,1 atlēkusī bumba, Aigaram Šķēlem 12 punkti, Juliusam Jucikam 10,7.

“VEF Rīga” (19-3) – BK “Ogre” (18-9)

“VEF Rīga” vēl palikušas teorētiskas izredzes ieņemt 1. vietu (ja paši uzvarēs, bet “Ventspils” zaudēs divreiz), “Ogre” jebkurā gadījumā finišēs ceturtā.

Pirmajās savstarpējās spēlēs komandām pa uzvarai: “Ogrei” ar 85:80, “VEF Rīga” ar 81:78.

Iespējams, “VEF Rīga” 15 uzvaras pēc kārtas bija mazliet notrulinājušas motivācijas asmeņus. Iepriekšējā mačā Ventspilī čempioni spēlēja labi, tomēr uzvarēt vairāk gribēja mājinieki, kuru enerģija otrajā puslaikā atņēma rīdziniekiem iespēju pēc četru gadu pārtraukuma ieņemt pirmo vietu LBL pamatturnīrā. Spēlē ar neparocīgo “Ogri” būs iespēja pārliecināt sevi un citus, ka tas bija tikai mirkļa vājums, nevis pavasara nespēka pazīme. Komandas līderos izvirzījušies Kens Brauns (11,2 punkti un 6,1 rezultatīvā piespēle) un Alekss Peress (10,3 + 5,2), bet vidēji spēlē starp 8 un 10 punktiem guvuši vēl septiņi spēlētāji.

“Ogrei” šosezon ir vairākas sejas. Komanda var ielaisties  haotiski emocionālā basketbolā ar “Latvijas Universitāti” (tikko laimīga uzvara ar 73:72), bet var arī uzdot grūti atrisināmas mīklas “Ventspilij” un “VEF Rīga”, abus flagmaņus pa reizei uzvarot un pirmo reizi nopietni pretendējot uz Latvijas čempionāta medaļām. Patlaban būtu vērts emocijas un spēkus pietaupīt  izslēgšanas spēlēm, bet tāda pragmatiska pieeja “Ogrei” nepiestāvētu. Līderi: Jānis Pozņaks (vidēji spēlē 13 punkti), Mārcis Vītols (11,4 un 4,7 piespēles), Rinalds Sirsniņš (11+5,8).

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!