Logo

OlyBet LBL: Liepājā izšķiroša cīņa par 6. vietu

OlyBet LBL: Liepājā izšķiroša cīņa par 6. vietu

“Betsafe/Liepāja” (8-16) – BK “Jēkabpils” (7-18)

Ceturtā spēle. Rudenī pirmajā uzvarēja ”Jēkabpils” (72:62), bet ziemā divreiz stiprāki bija liepājnieki (91:83 un 89:73).

Liepājas komanda zaudējusi pēdējās piecās spēlēs (tai skaitā savā laukumā “Latvijas Universitātei” un izbraukumā Valmierā), tomēr joprojām ieņem vietu izslēgšanas turnīra zonā. Uzvara mačā ar “Jēkabpili” pozīcijas padarīs vēl komfortablākas, jo tādā gadījumā 6. vieta var tikt zaudēta vienīgi gadījumā, ja konkurenti finiša taisnē veiks varoņdarbus. Minimālā programma – nosargāt pārsvaru pār “Jēkabpili savstarpējo spēļu summā (pagaidām 2-1 un +14). Komandas līderu pulciņš pēdējā laikā sarucis līdz minimumam. Marekam Jurevičam vidēji spēlē 14,6 punkti, Robertam Krastiņam 12,8, Kārlim Lasmanim 10,6.

BK “Jēkabpils” neveiksmju sērija izstiepusies vēl garāka – 7 zaudējumi. Pēdējos divos mačos jēkabpilieši cienījami nospēlēja ar “Ogri” un “Jūrmalu”, taču abos gadījumos pietrūka pulvera un taktiskās daudzveidības galotnei (Jūrmalā zaudējums pagarinājumā). Uzvara Liepājā uzlabos bilanci un izredzes, tiesa, lielākai drošībai nepieciešams vismaz +15 (pagaidām savstarpējās spēlēs 1-2 un 228:242). Neveiksmes gadījumā paliks vien teorētiskas izredzes. Dominikam Domarkam līdz šim vidēji spēlē 14,5 punkti un 4,3 piespēles, Jurijam Aleksejevam 11,6 punkti un 7,1 atlēkusī. Renāram Magonem 12+4,7 atlēkušās.

“Latvijas Universitāte” (7-18) – “VEF Rīga” (16-2): Best4sport TV

Pēdējā trešā spēle šosezon. Pirmajās divās uzvarēja “VEF Rīga” – 87:72 un 83:77.

“Latvijas Universitāte” ar uzvaru Valmierā (91:80) atjaunoja izredzes iekļūt izslēgšanas turnīrā, taču, lai tās piepildītu, jāuzvar ne tikai tiešos konkurentus BK “Jēkabpils”, bet arī jāizcīna vismaz viena uzvara mačos ar “VEF Rīga”, BK “Ogre” un BK “Ventspils”. Rezultāts otrajā spēlē ar čempioniem vedina domāt, ka šāda iespēja nav izslēgta, tomēr galaiznākums nedaudz maldina, jo laukumā “VEF Rīga” kontrolēja notikumu gaitu. Bet – vienā spēlē nevar izslēgt jebkādus pavērsienus. Studentu līderi tie paši, kas visu sezonu: uzbrucējam Linardam Jaunzemam vidēji spēlē 16,4 punktu (2. vieta visā līgā) un 6,6 bumbas, saspēles vadītājam Renāram Birkānam 5,6 piespēles (2. vieta līgā).

“VEF Rīga” komanda ar neseno uzvaru pār “Ventspili” (OlyBet LBL 12. panākums pēc kārtas!) krietni uzlaboja izredzes uz pirmo vietu pamatturnīrā un paralēli aktīvi cīnās par tiesībām spēlēt VTB Vienotās līgas izslēgšanas turnīrā. “Otrajā frontē” svarīga spēle būs svētdien (Rīgā ar “BC Nizhny Novgorod”). Lielais izaicinājums šādā situācijā – saglabāt kolektīvo fokusu un nepazaudēt veiksmīgi atrasto spēles pavedienu. Statistikā līderos izvirzījušies Mareks Mejeris – vidēji spēlē 10,4 punkti un 5,9 atlēkušās bumbas un Alekss Peress (10,2+5,4 piespēles, bet pēdējos mačos aizvien nopietnāku pienesumu dod Kens Brauns (10,7 + 5,8 piespēles) un Pols Kārters (11,5).

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!