Logo

OlyBet LBL: liepājnieki uzņem valmieriešus, “Jēkabpils” – “Jūrmalu”

OlyBet LBL:  liepājnieki uzņem valmieriešus, “Jēkabpils” – “Jūrmalu”

OlyBet Latvijas Basketbola līgas čempionātā sestdien, 24. februārī plkst.17 spēlēs “Betsafe/Liepāja” – “Valmiera/ORDO”, plkst.19:30 BK “Jēkabpils” – BK “Jūrmala” (tiešraide Lattelecom interaktīvās televīzijas kanālā Best4sport).

“Betsafe/Liepāja” (7-11) – “Valmiera/ORDO” (3-19)

Pirmajās divās spēlēs uzvarējuši liepājnieki – 83:81 un 84:75.

Basketbola saimniecība Liepājā ir lielu pārmaiņu priekšā, komanda tikko šķīrusies no diviem statistikas līderiem (Toms Leimanis devies uz “Valka/Valga”, Kails Bendžamins uz ārzemēm). Piedevām jaunais uzbrucējs Rihards Bērziņš iedzīvojies savainojumā, vēl vairāk sašaurinot sastāva rotācijas iespējas un “saīsinot” auguma radītājus. Taču tas nenozīmē, ka ierindā palikušie vīri ir nolemti zaudējumiem.

Tieši otrādi, Latvijas basketbola vēsturē netrūkst piemēru, kad organizatoriskās neskaidŗības palīdz mobilizēt sportiskos resursus. Spēlētāji cīnītāju raksturu jau nodemonstrējuši. Nepilnu nedēļu laikā divreiz pārliecinoši pieveicot “Jēkabpili” (91:83 un 89:73). Sportiskā ziņā “Betsafe/Liepāja” vienība ir nostiprinājusies izslēgšanas turnīra zonā un spēlē ar pastarīšiem ir iespēja vēl uzlabot bilanci. No ierindā palikušajiem labākā statistika ir Marekam Jurevičam (5 spēlēs vidēji 12,2) un Robertam Krastiņam (11,7)

Valmierieši zaudējuši jau 11 spēlēs pēc kārtas, ļoti neveiksmīgi aizvadot vairāku spēļu galotnes  (tikko pret jūrmalniekiem pēdējās trīs minūtēs tika izsēts pat 12 punktu pārsvars; līdzīgs sižets, starp citu, bija pirmajai spēlei Liepājā, kurā viesiem īsi pirms beigām bija +9). Vairs nav vērts sapņot par līdzdalību izslēgšanas turnīrā, tomēr izdarīt secinājumus un derētu iemācīties paņemt nopelnītās uzvaras. Viktors Iļjins, kurš ir līgas līderis gan gūtajos punktos (18,5), gan cīņā par atlēkušajām bumbām (10,4) un bloķētajos metienos (1,5), bet aizsargs Jānis Kaufmanis vidēji mačā guvis 15,1 punktu.

BK “Jēkabpils” (7-14) – BK “Jūrmala” (13-4): Best4sport TV

Pirmajās divās spēlēs uzvaras jūrmalniekiem – 72:49 un 78:71.

“Jēkabpils” pēc veiksmīgā gada sākuma (4-1) divreiz zaudēja liepājniekiem, tabulā atkāpjoties uz 6. vietu. Iespējams, pēc sastāva pastiprināšanas nepieciešams laiks, lai pārdalītu lomas un saliedētos kopspēlei. Statistikā līderi Dominiks Domarks (13,3 punkti, 4,1 piespēle, 4,3 atlēkušās), Renārs Magone 12, Jurijs Aleksejevs 11,9 + 7,1 atlēkusī.

BK “Jūrmala” uzvarējusi piecās spēlēs pēc kārtas, nostiprinoties trešajā vietā. Apbrīnojama prasme (mazliet arī veiksme) nospēlēt galotnes: divi panākumi gūti ar +1, divi ar +3, viens ar +5… Haraldam Kārlim vidēji spēlē 13 punkti, Edgaram Jeromanovam 12,6 un 4,5 piespēles, Uģim Pinetem 10,8.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!