Logo

OlyBet LBL Marta spēlētājs: Alekss Peress (“VEF Rīga”)

OlyBet LBL Marta spēlētājs: Alekss Peress (“VEF Rīga”)

OlyBet Latvijas Basketbola līgas klubu treneru balsojumā Marta spēlētāja tituls piešķirts “VEF Rīga” saspēles vadītājam Aleksam Peresam, kurš savai komandai palīdzēja ar vidēji spēlē gūtiem 14 punktiem (divpunktnieku precizitāte 81,3%, trīspunktnieku 50%, sodu 100%), 6 rezultatīvajām piespēlēm, 2,5 pārķertām bumbām, sakrājot vidējo efektivitātes koeficientu 22. 

Ko Tev nozīmē OlyBet LBL Marta spēlētāja balva?

Tikt nosauktam par OlyBet LBL mēneša vērtīgāko spēlētāju ir liels gods, priecājos par to. Visa slava Dievam, jo bez viņa nevarētu šeit spēlēt šo spēli, ko mīlu. Iepriekš esmu ticis atzīts par nedēļas labāko spēlētāju, bet kādas līgas mēneša labākā spēlētāja balvu saņemu pirmo reizi.

Kā vērtē VEF komandas sniegumu pēdējā laikā un kopējo progresa līkni?

Domāju, ka mūsu sniegums pēdējā laikā bijis solīds. Protams, vienmēr ir lietas, kuras varam uzlabot, bet mēs speram soļus pareizajā virzienā. Sezonas sākumā mums gāja kā pa viļņiem, zaudējām daudzas līdzīgas spēles, bet zinājām, ka esam tuvu tam, kur vēlamies būt. Vienkārši bija jāturpina strādāt un jākļūst labākiem katru dienu. Pats esmu ļoti fokusēts, cenšoties būt maksimāli produktīvs savas komandas labā.

Iepriekš profesionāļa karjerā lielākoties esi spēlējis Latīņamerikā. Ar ko Latvijas basketbols atšķīries no turienes spēles stila?

Šeit basketbols noteikti ir citādāks nekā tas, pie kāda biju pieradis Latīņamerikā. Varu teikt, ka Latvijas līga netiek pienācīgi novērtēta, jo šeit ir sīkstas komandas ar spēlētājiem, kuriem vienalga, kas nāk pretī – viņi cīnās un neatkāpjas. Par to ļoti cienu Latvijas līgu. Turklāt teju katrs latvietis ir labs snaiperis. Par to biju pārsteigts - cik labi spēlētāji šeit māk mest.

Kas bijušas Vefiņa panākumu atslēgas?

Trenera izstrādā spēles plāna sekmīgā izpildīšana. Tāpat uzvarēt palīdz mūsu savstarpējā komunikācija un apņēmība, darbojoties aizsardzībā. Pats cenšos pienest savu artavu komandai vajadzīgajos aspektos – vai tā būtu punktu gūšana vai arī citu spēlētāju iesaistīšana un apgādāšana ar piespēlēm.

Kā esi iejuties Rīgā, Latvijā?

Rīgā man klājies lieliski, te ir labi cilvēki un labs ēdiens. Mums ir laba komanda ar draudzīgiem puišiem, kas daudz ko padara vieglāku.

P.S. Sezonas gaitā par OlyBet LBL mēneša spēlētājiem atzīti: oktobrī –Aigars Šķēle (BK “Ventspils”), novembrī – Edgars Jeromanovs (BK “Jūrmala”), decembrī – Ronalds Zaķis (BK “Ventspils”), janvārī – Linards Jaunzems (“Latvijas Universitāte”), februārī – Haralds Kārlis (BK “Jūrmala”).

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!