Logo

OlyBet LBL: sestdien Jēkabpilī cīņa par 6. vietu, Ventspilī revanša noskaņas, Valkā basketbols labam noskaņojumam

OlyBet LBL: sestdien Jēkabpilī cīņa par 6. vietu, Ventspilī revanša noskaņas, Valkā basketbols labam noskaņojumam

OlyBet Latvijas Basketbola līgā sestdien, 7. aprīlī plkst.17 sāksies trīs spēles: BK “Ventspils” – BK “Ogre” (tiešraide Lattelecom interaktīvās televīzijas kanālā Best4sport), BK “Jēkabpils” – “Latvijas Universitāte” un “Valka/Valga” – BK “Jūrmala”.

BK “Ventspils” (22-2) – BK “Ogre” (17-8): Best4sport TV

Ceturtā spēle šosezon. Pirmajās divās uzvarēja “Ventspils” (89:82 un 75:68), trešajā – BK “Ogre” (89:87).

Izšķirošas nozīmes spēlei nav. “Ventspils” iespējas nosargāt pirmo vietu visupirms atkarīgas no tā, kā nākamnedēļ beigsies cīņa ar “VEF Rīga”, bet zemāk par otro vietu var noslīdēt tikai tad, ja pēdējos piecos mačos tiks piedzīvoti četri zaudējumi. “Ogrei” ceturtā vieta droša, bet, lai pakāptos uz trešo, vajadzīgas ne tikai pašu uzvaras, bet arī “Jūrmalas” zaudējumu sērija.

Ventspilniekiem kopš iepriekšējās spēles bijusi divu nedēļu pauze, kuru varēja izmantot restartam pēc ne visai veiksmīgi aizvadītajiem ziemas mēnešiem. Raudzīsim, kas būs iznācis. OlyBet LBL turnīrā labākā statistika bijusi Aigaram Šķēlem (12,2), Ronaldam Zaķim (12 un 6,4 atlēkušās) un Juliusam Jucikam (10,7).

“Ogre” šosezon bijusi neparocīgs pretinieks abām līdervienībām, katru pa reizei uzvarot. Arī Ventspilī, visticamāk, tiks spēlēts ātrais, tālmetieniem bagātais basketbols. Ja izdosies mājiniekiem uzspiest savu spēles ritmu, izredzes izlīdzināsies. Sezonas garumā stabilākie bijuši Jānis Pozņaks (13,5 punkti, 4,7 atlēkušās), Mārcis Vītols (11,7 un 4,8 piespēles), Guntis Sīpoliņš (11 un 5,1 atl.) un Rinalds Sirsniņš (10,8 un 5,8 piespēles).

BK “Jēkabpils” (8-19) – “Latvijas Universitāte” (7-19)

Izšķirošā cīņa par 6. vietu un tiesībām spēlēt izslēgšanas turnīrā.

BK “Jēkabpils” uzvaras gadījumā tabulā apsteigs liepājniekus (pagaidām 8-19), tiesa, vēl nenodrošinās 6. vietu. Līdz pamatturnīra beigām “Jēkabpils” vēl uzņems “Ventspili”, bet “Liepāja” divreiz spēlēs ar ”Jūrmalu” – ja komandas finišēs ar vienādu uzvaru skaitu, priekšroka būs liepājniekiem (savstarpējās spēlēs 2-2 un +8).

“Latvijas Universitātes” uzvaras gadījumā trīs komandām būs pa 8 uzvarām. Savstarpējās spēlēs tad visām būs pa 4-4, un vērā tiks ņemta punktu starpība. Patlaban “Jēkabpilij” +10, LU -2, ”Liepājai” -8. Tātad studentiem, lai apsteigtu jēkabpiliešus, vajadzīga uzvara ar vismaz 7 punktu starpību. Arī tādā gadījumā 6. vietas likteni vēl varēs ietekmēt pēdējo spēļu rezultāti (“Latvijas Universitāte” pēdējos mačos uzņems “Ogri” un “Ventspili”).

Pirmajās trijās spēlēs uzvarējuši viesi: “Jēkabpils” Rīgā bija pārāka ar 76:59 un 81:73, bet “Latvijas Universitāte” pirmajā mačā Jēkabpilī uzvarēja ar 74:67.

Jēkabpilieši pirms 10 dienā Liepājā pārtrauca septiņu zaudējumu sēriju. Komandas līderu pulciņu veido lietuvietis Dominiks Domarks (14,5 punkti un 4,6 piespēles), Jurijs Aleksejevs (11,7 + 7 atl.) un Renārs Magone (11,8).

“Latvijas Universitāte” martā piecās spēlēs izcīnīja divas uzvaras. Produktīvākie spēlētāji: Linards Jaunzems (15,9 + 6,4 bumbas), Renārs Birkāns (12,4 +5,5 piesp.), Jānis Eiduks (11,7).

“Valka/Valga” (6-9) – BK “Jūrmala” (18-5)

Robežpilsētas komanda nostabilizējusies 5. vietā, jūrmalniekiem vajadzīga milzīga veiksme, lai pakāptos augstāk un jāpiedzīvo katastrofālas neveiksmes, lai noslīdētu zemāk par trešo pozīciju pamatturnīrā.

Pirmajā spēlē “Jūrmala” uzvarēja ar 74:68.

“Valka/Valga” komandā iespaidīgākā statistika Edgaram Lasenbergam (12,6) un tikko Valmierā OlyBet LBL sezonas rezultativitātes rekordu (31 punkts) sasniegušajam Egertam Halleram (11,1).  

“Jūrmalas” līderi: Edgars Jeromanovs (13 + 4,5 piespēles), Haralds Kārlis (12,4), Uģis Pinets (11,3).

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!