Logo

OlyBet LBL: sestdienas izaicinājumi Jūrmalā, Valkā, Ventspilī un Valmierā

OlyBet LBL: sestdienas izaicinājumi Jūrmalā, Valkā, Ventspilī un Valmierā

OlyBet Latvijas Basketbola līgā sestdien, 24. martā notiks četras spēles. Plkst.17 BK “Jūrmala” – BK “Jēkabpils” (tiešraide Lattelecom interaktīvās televīzijas kanālā Best4sport), “Valka/Valga” – BK “Ogre”, BK “Ventspils” – “Betsafe/Liepāja”, plkst.18:30 “Valmiera/ORDO” – “Latvijas Universitāte”.

BK “Jūrmala” (16-5) – BK “Jēkabpils” (7-18)

Ceturtā spēle šosezon. Pirmajās trijās uzvarēja “Jūrmala” – 72:49, 78:71 un 79:68.

“Jūrmala” tikko sasniegusi finālsēriju Baltijas līgā un OlyBet LBL čempionātā komfortabli ieņem 3. vietu. Uzvaru sērija pēdējos astoņos mačos, iespējams, pamatturnīrā ļautu pakāpties pat augstāk. Bet – vai pietiks spēka ar pilnu jaudu vienlaikus cīnīties divās “frontēs”? Komandas “soliņš” gan ir pietiekami garš – astoņi spēlētāji vidēji spēlē guvuši vismaz 8 punktus (visvairāk Edgars Jeromanovs – 13 + 4,6 piespēles, Haralds Kārlis – 12,4 un Uģis Pinete – 10,9), tomēr psiholoģiskās baterijas nav mūžīgas. Vai maksimālista Mārtiņa Gulbja vadībā izdosies atspēkot šo patiesību?

BK “Jēkabpils” zaudējusi sešās spēlēs pēc kārtas. Akūti nepieciešamas uzvaras, lai atgrieztos izslēgšanas spēļu sešniekā. Pirms nedēļas pret “Ogri” pietika spēka trim ceturtdaļām, vēl palikuši tikai četri mēģinājumi. Statistikā līderu loks bijis stabils visā sezonas gaitā: Dominikam Domarkam vidēji spēlē 13,6 punkti un 4,4 piespēles, Renāram Magonem 12, Jurijam Aleksejevam 11,6 un 7,1 atlēkusī bumba.

“Valka/Valga” (5-8) – BK “Ogre” (15-8)

Pirmajā spēlē BK “Ogre” uzvarēja ar 65:61. 

“Valka/Valga” komanda uzvarējusi pēdējās trijās OlyBet LBL spēlēs, bet vajadzīga vēl viena uzvara, lai nostabilizētos 5. vietā. Sezonas garumā stabilākais komandas spēlētājs bijis Edgars Lasenbergs (vidēji spēlē 12,1 punkts) un Egerts Hallers (9,8), bet pēdējos mačos līderu lokam pievienojušies Māris Ziediņš (10,6 + 7 atlēkušās) un Toms Leimanis (10 + 4,8 piespēles).

BK “Ogre” nodrošinājusi 4. vietu un tiesības pirmo reizi spēlēt izslēgšanas turnīrā. Vēl saglabājas izredzes pakāpties uz 3. vietu, bet, iespējams, tālredzīgāk būtu pamatturnīra pēdējās četrās nedēļās mērķtiecīgi gatavoties cīņai par medaļām. Tas nenozīmē, ka nav jācīnās par uzvaru katrā spēlē, bet panākumi nav jāgūst par katru cenu. Statistikā līderi ir Jānis Pozņaks (13,5 punkti un 4.7 bumbas), Rinalds Sirsniņš (11,2 punkti un 5,9 rezultatīvās piespēles), Guntis Sīpoliņš (11+4,9 atl.).

BK “Ventspils” (21-2) – “Betsafe/Liepāja” (8-15)

Ceturtā spēle šosezon. Pirmajās trijās uzvarējuši ventspilnieki – 78:52, 97:71 un 93:66.

BK “Ventspils” marta neveiksmju sēriju trešdien pagarināja zaudējums mačā ar “VEF Rīga” (63:82). Līderi iekūlušies neveiksmju joslā, tai skaitā piedzīvojuši spēlētāju veselības problēmu epidēmiju. Tomēr iepriekš iekrātais handikaps dod laiku sakārtot komandas mehānismu,  iespēlēt nesen piesaistītos basketbolistus un nopietni sagatavoties cīņai par medaļām maijā. OlyBet LBL līdz šim vislabāk veicies Ronaldam Zaķim (12,1 punkts un 6,4 atlēkušās bumbas ) un Aigaram Šķēlem (12,1).

Liepājas komanda joprojām atrodas izslēgšanas turnīra zonā. Pilsētas basketbola sistēmas reorganizācijas gaita ir laba augsne dažādām spekulācijām, tostarp nevajadzētu būt šaubām par pašu spēlētāju vēlmi sezonu pabeigt godam. Šādās situācijās var iegūt (vai zaudēt) reputāciju, ietekmējot visu turpmāko karjeru. Statistikas līderi: Mareks Jurevičus (15,2), Roberts Krastiņš (12,5) un Kārlis Lasmanis (10,3).

“Valmiera/ORDO” (4-22) – “Latvijas Universitāte” (6-18)

Ceturtā spēle sezonā. Līdz šim trīs uzvaras “Latvijas Universitātei” – 96:87, 72:65 un 98:66.

Valmieriešiem tikpat kā neiespējami izrauties no pēdējās vietas, bet vēl ir pa spēkam sabojāt noskaņojumu konkurentiem. Viktors Iļjins ir visas līgas līderis gan gūtajos punktos (17,6), gan izcīnītajās bumbās (10,8), statistikā seko pēdējos mačos savainojuma dēļ nespēlējošais Jānis Kaufmanis (15,4), kā arī Edmunds Elksnis (11 + 5 piespēles) un Eduards Hāzners (10,3).

“Latvijas Universitātei” vēl ir izredzes iekļūt izslēgšanas turnīrā, tāpēc uzvara vajadzīga par katru cenu. Komandas līderi – uzbrucējs Linards Jaunzems (16,8 punkti un 6,5 atlēkušās), saspēles vadītājs Renārs Birkāns (12,3 un 5,4 piespēles) un Jānis Eiduks 11,3.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!