Logo

OlyBet LBL: starts Ogrē un Valmierā, “VEF Rīga” spēlēs trīs apļus

OlyBet LBL: starts Ogrē un Valmierā, “VEF Rīga” spēlēs trīs apļus

Trešdien, 27. septembrī, ar divām spēlēm Valmierā un Ogrē sāksies OlyBet Latvijas Basketbola līgas 27. sezona.Stabils atbalstītāju loks, spēļu translācijas Lattelecom TV kanālā Best4sport, izmaiņas izspēles sistēmā – svarīgākos akcentus OlyBet Latvijas Basketbola līgas atklāšanas pasākumā iezīmēja Latvijas Basketbola savienības prezidents Valdis Voins un LBS līgu direktora pienākumu izpildītājs Edgars Bērziņš.

PAR ČEMPIONĀTU. OlyBet LBL 27. sezonas pamatturnīrā piedalās 9 komandas. “Valka/Valga” ar visām komandām spēlēs divas reizes (16 spēles), “VEF Rīga” – trīs (24), septiņas komandas – BK “Ventspils”, “Valmiera/ORDO”, BLK “Jēkabpils”, “Betsafe/Liepāja”, “Jūrmala”, BK “Ogre” un “Latvijas Universitāte” – savā starpā cīnīsies četrus apļus (katrai pa 29 spēlēm). Vietu kārtību tabulā noteiks izcīnīto uzvaru procents. Sešas labākās komandas kvalificēsies izslēgšanas turnīram, kas sāksies aprīļa beigās.

PAR REGLAMENTU. Izstrādājot OlyBet LBL čempionāta izspēles sistēmu tradicionāli ņemta vērā komandu noslodze starptautiskajos turnīros – FIBA Čempionu līgā, VTB Vienotajā līgā un Baltijas Basketbola līga –, klubu vēlmes, kā arī iespēja saskaņot spēļu kalendāru. Ņemot vērā pēdējā brīdī notikušās izmaiņas – “Barons kvartāls” izstāšanos, pārstāvniecību BBL, spēļu skaita samazināšanos –, Basketbola savienības valde atgriezās pie jautājuma par apļu skaitu un nolēma, ka “VEF Rīga” (24 spēles VTB Vienotajā līgā) spēlēs trīs apļus ar visām komandām (vienu mājās, divus izbraukumā), bet “Valka/Valga” (28 spēles Igaunijas čempionātā) spēlēs tikai divus apļus. Šīm komandām procentu izteiksmē katra spēle “maksā” dārgāk nekā konkurentiem.

PAR “BARONS KVARTĀLS” NESPĒLĒŠANU. Tuvojoties sezonai un redzot, ka klubā darbības nenotiek, centāmies uzņemt sakarus ar vadību, lai, nepieciešamības gadījumā kopīgiem spēkiem meklētu risinājumu problēmām. Diemžēl nekādas atsaucības nebija. Tā vietā pēc masu medijiem paustā paziņojuma, ka komanda nepiedalīsies čempionātā sekoja pārmetumi, ka LBL piedāvātie noteikumi neesot bijuši pietiekami izdevīgi, kaut gan klubs pagājušajā sezonā pats ne tuvu neizmantoja visas iespējas pozicionēt savus atbalstītājus TV pārraidēs. Turklāt, ņemot vērā aktuālo situāciju un klubu vēlmes ir samazināta ārzemju spēlētāju licenču maksa un klubiem nebūs papildus jāmaksā par ceturtā ārzemnieka kvotu.

PAR ATBALSTĪTĀJIEM. Turpinās ilgtermiņa sadarbība ar līgas ģenerālsponsoru “OlyBet Sport Bar”, kā arī “Lattelecom”, kas nodrošinās spēļu translācijas. Līgu turpina atbalstīt “Ramirent” un “Karlo Motors”, kā arī tehniskais atbalstītājs “Molten”. Piesaistītie līdzekļi nodrošina iespējas īstenot līgas mārketinga projektus, kā arī samazināt klubu izdevumus - līga sedz tiesnešu transporta izmaksas, apmaksā komisāru darbu visas sezonas garumā un tiesnešu darbu izslēgšanas turnīra spēlēs.

PAR SPĒĻU TRANSLĀCIJĀM. Visu sezonu spraigākās Latvijas basketbola līgas sezonas spēles skatītāji varēs vērot Best4Sport TV – pirmā no tām jau šovakar plkst.19:30 BK “Ogre” pret “VEF Rīga”!

Lattelecom galvenais tehnoloģiju direktors Uldis Tatarčuks: “Latvijas Basketbola līga, VTB Vienotā līga, ACB Spānijas basketbola līga un NBA spēles – līdz ar plašo basketbola pārraižu piedāvājumu esam kļuvuši par daļu no Latvijas basketbola kultūras, un to novērtē arī mūsu skatītāji – iepriekšējā sezonā basketbols bija skatītākais sporta veids kanālā Best4Sport TV. Turklāt šosezon ekskluzīvi saviem skatītājiem piedāvāsim ne tikai Latvijas Basketbola līgas spraigākās spēles visas sezonas garumā, bet arī finālsēriju un zvaigžņu spēli!” Kanāls Best4Sport TV pieejams visiem Lattelecom televīzijas klientiem – Interaktīvajā TV, Virszemes TV un lietotnē Shortcut.

Lattelecom piedāvās iespēju Best4sport TV vērot arī “VEF Rīga” spēles VTB Vienotajā līgā, svētdienās skatīties Spānijas basketbola līgas spēles, kurās šosezon piedalīsies rekordliels skaits Latvijas spēlētāju: Jānis Blūms (“Zaragoza”), Rolands Šmits (“Fuenlabrada”), Jānis Timma (“Baskonia”), Rodions Kurucs (“Barcelona”), Anžejs Pasečņiks (“Gran Canaria”), Mārtiņš Laksa (“Rio Natura Monbus Obradorio”). Lattelecom NBA spēles piedāvā gan NBA TV kanālā, gan Best4Sport TV, kur varēs redzēt Latvijas basketbolistu pārstāvēto komandu “New York Knicks” un “San Antonio Spurs” spēles.

PAR LĪDZJUTĒJU AKTIVITĀTĒM. Papildus klubu aktivitātēm, no novembra ikvienam līdzjutējam būs iespēja piedalīties konkursā un tikt pie kādas OlyBet LBL atbalstītāja dāvanu.

PAR ZVAIGŽŅU SPĒLI. Ar Igaunijas Basketbola federāciju un “Delfi Estonia” strādājam, lai februārī noorganizētu kopīgu Zvaigžņu spēli.

PAR GODĪGU BASKETBOLU. Sadarbībā ar Igaunijas, Lietuvas, Somijas un Zviedrijas basketbola federācijām turpinām īstenot Eiropas Savienības atbalstītu projektu cīņai ar spēļu gaitas un rezultātu sarunāšanu, apkopojot un analizējot informāciju, kā arī radot pret nelegālām darbībām neiecietīgu vidi.

PAR SPORTISKO INTRIGU. Ierasto rangu tabulu ietekmēs nopietnās pārmaiņas komandu sastāvos un rocībā. Jaunā veidolā ieraudzīsim gan tradicionālos flagmaņus “VEF Rīga” un BK “Ventspils”, gan iepriekšējo sezonu medaļniekus valmieriešus un jēkabpiliešus, gan Liepājas, Jūrmalas un Valkas komandas, pastiprinājusies Ogres vienība, bet Latvijas Universitātes studenti iekrājuši starptautisko pieredzi un prestižu, izcīnot trešo vietu Universiādē. Īstais spēku samērs tiks noskaidrots laukumā.

Veiksmīgu sezonu!

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!