Logo

OlyBet LBL: Valmierā un Valkā cīņa par pirmo sešnieku

OlyBet LBL: Valmierā un Valkā cīņa par pirmo sešnieku

OlyBet Latvijas Basketbola līgas čempionātā trešdien, 7. martā: plkst.18:30 “Valmiera/ORDO” – “Betsafe/Liepāja”, plkst.19 “Valka/Valga” – BK “Jēkabpils” (tiešraide Lattelecom interaktīvās televīzijas kanālā Best4sport).

“Valmiera/ORDO” (3-21) – “Betsafe/Liepāja” (8-13)

Pēdējā spēle šosezon.Iepriekšējās trīs spēles aizritēja līdzīgā cīņā, bet izšķirošajās ceturtdaļās veiksmīgāki un aukstasinīgāki bija liepājnieki – 84:75, 83:81 un 87:73.

Valmierieši jau zaudējuši izredzes kvalificēties izslēgšanas turnīram, tomēr atlikušās piecas spēles nebūs lieka laika un enerģijas izšķiešana vismaz komandas jaunajiem spēlētājiem, kuriem katra Latvijas līgas cīņas pieredze dod neatsveramu pieredzi nākotnei. “Jauno un perspektīvo frakciju” nupat papildinājis U16 izlases kandidāts saspēles vadītājs Toms Skuja (BJBS “Rīga/Rīdzene”). Savukārt pieredzējušajiem līderiem ir iespēja vēl papildināt statistikas krājumu/ Pagaidām Viktoram Iļjinam vidēji spēlē 18,1 punkts un 10,7 atlēkušās bumbas (abos rādītājos Viktors ir līgas līderis), savukārt Jānis Kaufmanis 15,4 punkti.

“Betsafe/Liepāja” piekto pozīciju sašķobījušas izmaiņas sastāvā, kas krietni saīsinājušas komandu gan tiešā (izteikts deficīts centra spēlētāju pozīcijās), gan pārnestā nozīmē (sarucis OlyBet LBL līmenī rūdīto spēlētāju skaits). Minētās problēmas tikko izpaudās spēlē ar “Latvijas Universitāti” (65:87) un konkurenti jau tikuši uz pēdām. Izbraukums pie pastarīšiem pārbaudīs Liepājas kolektīva psiholoģisko “temperatūru” – cik motivācijas vēl palicis? No sastāvā palikušajiem visrezultatīvāk līdz šim spēlējuši pieredzējušais aizsargs Mareks Jurevičus (13,9) un Roberts Krastiņš (11,8).

“Valka/Valga” (3-8) – BK “Jēkabpils” (7-16)

Aritmētika vienkārša: ja ņem vērā, ka robežpilsētas komandai katra spēle ir divreiz vērtīgāka, nekā pretiniekiem, tabulā “Valka/Valga” no “Jēkabpils” pagaidām atpaliek par vienas uzvaras tiesu. Pirmajā spēlē sezonas sākumā Jēkabpilī “Valka/Valga” uzvarēja ar 70:60.

“Valka/Valga” pirms nedēļas negaidīti pārliecinoši pieveica “Latvijas Universitāti” (89:77; jau pirmajā puslaikā pārsvars pārsniedza 20 punktu robežu), nopietni piesakoties pēc gada pārtraukuma atkal spēlēt izslēgšanas turnīrā. Atlikušo spēļu grafiks šķiet gana parocīgs – pēc spēles ar “Jēkabpili” savā laukumā vēl būs jāuzņem “Ogre” un “Jūrmala”, kā arī jādodas uz Liepāju un Valmieru. Sezonas garumā stabilākie bijuši Edgars Lasenbergs (11,6 punkti), Egerts Hallers (9,6) un Rains Rādiks (9 un 7,3 atlēkušās). Komandu nesen pastiprinājis eksliepājnieks Toms Leimanis (sezonā vidēji 12,8 punkti).

BK “Jēkabpils” komanda pēc lieliskā janvāra (5-1), februārī zaudēsi četros mačos pēc kārtas, tai skaitā divreiz piekāpjoties liepājniekiem. Vēl viena neveiksme cīņā ar tiešajiem konkurentiem pamatīgi sabojās izredzes spēlēt izslēgšanas turnīrā. Pēc īsas vizītes Jēkabpili atkal atstājis pērnās sezonas līderis Roberts Stumbris, taču, iespējams, komandas spēkam tas būs pluss nevis mīnuss. Līderu trijotne: Dominiks Domarks (vidēji spēlē 13,3 punkti un 4,4 rezultatīvās piespēles), Jurijs Aleksejevs (12+7,2 atlēkušās) un Renārs Magone (12).

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!