Logo

Pafbet LAT-EST: 15 komandas uz starta līnijas

Pafbet LAT-EST: 15 komandas uz starta līnijas

Piektdien, 27. septembrī, ar spēlēm BK “Ogre” – “Jūrmala/Betsafe” un “Kalev/TLU – “AVIS Utilitas Rapla” sākas Pafbet Latvijas – Igaunijas Basketbola līgas otrais čempionāts. Izmaiņas komandās, salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, mērķi 2019./2020. gada sezonā un spēlētāji, kam jāpievērš uzmanība – 15 dalībnieku īsās vizītkartes!

BK “Ventspils” (1. vieta pamatturnīrā un 1. vieta Final 4)

1. No pērnā sastāva palikuši septiņi spēlētāji, starp kuriem Māris Gulbis un Ronalds Zaķis pieskaitāmi ilggadējam komandas kodolam. Jauni leģionāri, jauni potenciālie līderi un jauns galvenais treneris – Artūram Visocki-Rubenim šī būs pirmā pieredze pie Latvijas top komandas stūres un pirmā pieredze darbā ar leģionāriem.

2. Čempioniem nevar būt cita mērķa kā nosargāt apvienotās līgas titulu un atgūt Latvijas čempionu godu.

3. Vairākiem dažāda vecuma un pieredzes spēlētājiem šī sezona būs iespēja pieteikt sevi un nostabilizēties augstākā līmenī. Tas attiecas gan Jāni Kaufmani (30), gan Jāni Bērziņu (26), gan Linardu Jaunzemu (24), gan Klāvu Čavaru (23), gan Dāvidu Vīksni (18), gan Kristapu Ķilpu (18).

“VEF Rīga” (2. vieta pamatturnīrā, 2. vieta Final 4)

1. Komanda veidota tikpat kā no jauna – ierindā palikuši divi spēlētāji, kuri pērn nebija starp līderiem. Pēc divu gadu pauzes atgriezies Jānis Blūms, pēc piecu gadu pauzes – Viktors Iļjins. Gatavošanos sezonai sarežģīja vairāku spēlētāju savainojumi

2. Rīdzinieki tēmē uz pirmo vietu gan apvienotajā līgā, gan valsts čempionātā.

3. Vai Jāņa Blūma otrā iesaistīšanās “VEF Rīga” būs tikpat spoža, cik bija pirmā? Ko spēs leģionāri? Kā pieaugušo basketbolā adaptēsies junioru izlases līderis spāņu superkluba “Baskonia” īpašums Artūrs Kurucs?

“Kalev/Cramo” (3. vieta pamatturnīrā, 3. vieta Final 4)

1. Palielinājies Igaunijas basketbolistu īpatsvars. Pērn bija 6 leģionāri, šogad 4-5. Jauns galvenais treneris – Roberts Štelmahers, kura vadībā komanda spēlēs citā stilā.

2. Aktuālākais uzdevums – pabeigt komandas veidošanu un atrast aizstājējus savainotajiem spēlētājiem.

3. Šosezon uzmanības centrā būs komanda – katrs spēlētājs. Latvijas publiku, protams, īpaši interesēs Aigara Šķēles gaitas.

BK “Ogre” (4. vieta pamatturnīrā, 4. vieta Final 4)

1. Kvantitatīvu izmaiņu nav daudz – no Latvijas čempionāta bronzas sastāvā ierindā vairs nav Edgara Lasenberga un Viktora Iļjina, kuru vietā nākuši amerikānis Džeimss Beitmons un Nikolajs Zotovs. Piedevām galvenā trenera postenī Artūru Visocki-Rubeni nomainījis 2015. gada sezonā ar “VEF Rīga” valsts čempiona godā jau bijušais Nikolajs Mazurs. Par kvalitatīvajām izmaiņām spriedīsim pēc notikumiem laukumā.

2. Jāstartē ne sliktāk kā pērn, kad bija 4. vieta apvienotajā līgā (bronza mačā ar “Kalev/Cramo” no rokām izslīdēja pašā pēdējā brīdī) un 3. vieta Latvijas čempionātā.

3. Rinalds Sirsniņš, Kristaps Dārgais, Kaspars Bērziņš, Jānis Pozņaks – uzsvars uz pieredzi.

“TalTech” (5. vieta pamatturnīrā, zaudējums ceturtdaļfinālā)

1.Jauns galvenais treneris – Gerts Kullamē. Atgriezies Stens Olmre, pievienojušies vairāki jauni talantīgi spēlētāji – Lēmets Boklers, Mareks Ojamē, Karls Kristjans Karpins. No Lielbritānijas atgriezies Jonass Jervelainens.

2. Igaunijas un Latvijas komandu līmenis izlīdzinājies. Mērķis – būt konkurētspējīgi un piedalīties cīņā par augstām vietām, kā arī redzēt jauno spēlētāju individuālo progresu.

3. Sastāvs ir ļoti līdzvērtīgs – tas būs komandas trumpis.

“Tartu Ulikool” (6. vieta pamatturnīrā, zaudējums ceturtdaļfinālā)

1. Komandas jaunie spēlētāji kļuvuši par gadu vecāki un vairāk spēs ietekmēt notikumus laukumā. Jauni leģionāri.

2. Pirmā vieta.

3. Jaunie basketbolisti.

“AVIS Utilitas Rapla” (7. vieta pamatturnīrā, zaudējums ceturtdaļfinālā)

1. Pievienojušies vairāki igauņu spēlētāji ar labu pieredzi ārzemju līgās, arī U20 izlases spēlētājs Andreass Jāksons. Komandā trenējas vairāki Raplas basketbola skolas audzēkņi.

2. Pēc iespējas labāk sagatavot jaunos spēlētājus pieaugušo basketbolam, uzticot viņiem aizvien lielākas lomas laukumā.

3. Katrs spēlētājs var palīdzēt komandai kļūt labākai, katrs būs svarīgs.

“Parnu Sadam” (8. vieta pamatturnīrā, zaudējums ceturtdaļfinālā)

1. Pamatpiecnieks nomainījies pilnībā,.

2. Latvijas – Igaunijas līgā jāiekļūst ceturtdaļfinālā, Igaunijas čempionātā jāizcīna medaļas.

3. Uzmanības centrā jābūt visai komandai.

 “Jūrmala/Betsafe” (9. vieta pamatturnīrā)

1. Ierindā palikušas “Jūrmalas” pamatvērtības Edgars Jeromanovs un Uģis Pinete, arī pērn spēlējušie Deniss Krestiņins, Kaspars Vecvagars, Dzeniss Vikentsjevs, atgriezies Ervīns Jonāts. Pievienojušies jauni ārzemnieki un potenciālais U18 izlases spēlētājs Kristiāns Šulcs.

2.  Pirmais mērķis – kvalificēties izslēgšanas turnīram.

3. Vai Kaspars Vecvagars apstiprinās līdera potenciālu?

“Kalev/TLU” (10. vieta pamatturnīrā)

1. Pieredzējušākā spēlētāja statusā Jannaru Taltsu nomainījis Tanels Soks. Divi jauni amerikāņi.

2. Mērķis – medaļas apvienotajā līgā un Igaunijas čempionātā.

3. Spilgtākā zvaigzne būs galvenais treneris – igauņu basketbola leģenda Martins Mīrseps.

“Latvijas Universitāte” (11. vieta pamatturnīrā)

1. Būtiska pārmaiņa – pēdējo sezonu līderis Linards Jaunzems šosezon pārstāvēs Ventspils komandu.

2. Studentu komanda turpinās uzņemto kursu uz Latvijas jauno basketbolistu attīstīšanu. Sportiskais orientieris – izslēgšanas turnīrs gan apvienotajā līgā, gan Latvijas čempionātā.

3. Saspēles vadītājs Renārs Birkāns jau pērn bija starp līderiem līgas statistikā.

“Valmiera Glass VIA” (12. vieta pamattunīrā)

1. Viens no diviem pērnās sezonas līderiem Jānis Kaufmanis devies uz Ventspilī, toties vietā ir trīs spēlētāji ar līderu potenciālu – uzbrūkošais aizsargs Valters Vēveris atgriezies Valmierā no Spānijas, uzbrucējs Roberts Blumbergs pievienojies pēc studijām ASV, bet Roberts Krastiņš pārnācis no Liepājas komandas.

2. Pērn valmierieši iekļuva Latvijas čempionāta izslēgšanas turnīrā, šosezon tēmēs arī uz pirmo astoņnieku arī Pafbet līgā.

3. Līdera lomā – pieredzējušais Edmunds Elksnis, bet ļoti interesanti, ko iespēs savulaik Eiropas jaunatnes vicečempionu godā bijušie Valters Vēveris un Roberts Blumbergs.

BK “Liepāja” (13. vieta pamatturnīrā)

1.Jauns galvenais treneris – Kristaps Zeids, plašāks līgas līmenim potenciāli atbilstošu latviešu spēlētāju loks.

2. Komanda cīnīsies par tiesībām spēlēt izslēgšanas turnīrā,

3. Uz līderu godu pretendē saspēles vadītājs Kristaps Pļavnieks, uzbrucējs Guntis Sīpooliņš un bijušais valstsvienības centra spēlētājs Andrejs Šeļakovs. Interesanti, kādā virzienā attīstīsies Anrija Miškes karjera, kādā līmenī sniegumu nostabilizēs Niks Jansons un Eduards Hāzners, kā progresēs Pēteris Salmiņš, Artūrs Niedra un jaunie liepājnieki.

Valga/Valka (14. vieta pamatturnīrā)

1.Mainījies viss, izņemot komandas nosaukumu un atbalstītājus. No spēlētājiem ierindā palicis tikai Timo Eihfuss.

2. Komanda ir pilnīgi jauna, tāpēc pāragri runāt par lieliem mērķiem. Jācenšas cīnīties par uzvaru katrā spēlē, soli pa solim saliedējot kolektīvu. Orientieris – izslēgšanas turnīrs, katrs solis šajā virzienā būs liels sasniegums.

3. Līderu loma atvēlēta pieredzējušākajiem – Timo Eihfusam, Rainam Rādikam un ārzemniekiem. Svarīga nozīme būs arī jaunajiem latviešiem.

Rakveres “Tarvas” (debitanti)

1.Pārejot augstākā līmenī esam iesaistījuši profesionālākus spēlētājus un profesionālāk strādājam.

2.Mērķis – nezaudēt vietu līgā un uzvarēt “Kalev/Cramo”.

3.Uz līderu lomu pretendēs daudzi, bet visupirms – Rains Veidemans, Kristo Sāge un Renato  Lindmets.

 

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!