Logo

Pafbet LAT-EST Oktobra spēlētājs – Māris Gulbis

Pafbet LAT-EST Oktobra spēlētājs – Māris Gulbis

BK “Ventspils” kapteinis oktobrī palīdzēja savai komandai uzvarēt četrās spēlēs no piecām, vidēji katrā gūstot 29,4 punktus, izcīnot 5,3 atlēkušās bumbas un izprovocējot 6 pretinieku piezīmes. Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas mēneša spēlētāji tiek noteikti, aptaujājot klubu un mediju pārstāvjus. Oktobrī balvas piešķirtas vienam spēlētājam katrā valstī. Igaunijā to nopelnījis “Kalev/Cramo” saspēles vadītājs Markuss Kīns (17,8 punkti, 6 rezultatīvas piespēles, 3,4 atlēkušās bumbas).

Pašam prieks par sniegumu un nopelnīto balvu?

Protams, atzinība vienmēr ir patīkama, bet man tas nav tik svarīgi, cik būtu 20 gados. Galvenais, ka komanda uzvar. Ja pats varu palīdzēt un procesā gūstu prieku – jo labāk.

Vai ir objektīvs izskaidrojums tik stabilai rezultativitātei?

Nekādi brīnumi nav notikuši. Bija laiks sagatavoties, ieguldīt darbu, lai sakārtotu ķermeni. Piedevām pamainījusies domāšana – kas jādara un nav jādara profesionālam sportistam. Pieredze uzkrāta, galva strādā – viss veiksmīgi salikās kopā.

Publiski esi uzteicis fiziskās sagatavotības treneri Edgaru Seredjuku.

Jā, viņa palīdzība ļoti noderēja. Zināju, ko gribu, Edgars sagatavoja programmu treniņiem, darba vietu – atlika tikai strādāt. Piedevām šogad ir tikai viena spēle nedēļā, kurai laiks sagatavoties.

Četrās spēlēs pēc kārtas no 29 līdz 34 punktiem, ja līdz šim karjerā vidēji LBL spēlē bijuši 9,8. Pats gaidīji no sevis tādu stabilitāti?

Skaitļi tiešām ir “kosmoss”, bet par tiem īpaši nedomāju. Katrā situācijā skatos, kā varu izmantot savus plusus un cenšos to izdarīt. Zinu, ka nevaru atļauties slikti spēlēt, jo tad komandai būs lielas problēmas. Pagaidām izdodas, ceru, ka būs stabilitāte līdz sezonas beigām.

BK “Ventspils” komanda sezonas sākumā sasniegusi labu bilanci, kaut gan vasarā vienubrīd izskatījās, ka pār kluba nākotni savilkušies tumši mākoņi.

Bija pagarš neskaidrības posms, bet, kad sāka nākt ziņas par līgumiem ar Andreju Šeļakovu, Artūru Ausēju, Kristapu Medisu, sapratu, ka būsim vērā ņemams spēks. Piedevām daudzi saprot basketbolu, izveidojies labs mikroklimats, viegli komunicēt spēles laikā. Gribas noturēt “Ventspils” līmeni. Gadiem ieguldītais daudzu cilvēku darbs, tradīcijas – negribas, lai tas viss vienā brīdī pašķīst. Tāpēc pats laukumā atdošu visus spēkus un gribu, lai komandā visi saprastu, kā jāspēlē un jācīnās, ja tev uz formastērpa ir šī emblēma.

Uz pirmo spēli Liepājā braucāt kā favorīti?

Nevaru atbildēt par visiem, bet pats, protams, jutos kā favorīts, jo “Ventspils” komanda vienmēr tāda bijusi. Spēle gan nebija viegla. Sākumā katastrofāli darbojāmies aizsardzībā, nevajadzīgi skrējām līdzi pretiniekiem. Kad pielāgojāmies un noturējām dažas aizsardzības, viņiem sākās problēmas. Var teikt, ka galotnē mums mazliet palīdzēja veiksme, bet – uzvar stiprākais (smaida). No otras puses, nevar zināt, kā klātos tālāk, ja pirmajā spēlē būtu mīnus 1 nevis plus 1. Tāpēc basketbols ir tik interesants.

Oktobrī trāpīji 17 trīspunktniekus, bet skatītājiem varbūt vairāk atmiņā palicis viens neiemestais – pēdējā sekundē pret “VEF Rīga”, kad bija un palika mīnus 3. Pats domāji, ka bumba būs grozā?

Biju pārliecināts. Pārsteidza, ka dabūju izmest tik brīvi. Notēmēju, bumba smuki lidoja. Dubultsāpīgi… Nepatīk zaudēt, esmu pieradis, ka varam vinnēt visus, arī Vefu. Pēc tādas spēles nav svarīgi, cik punktus pats iemetu. Devīto sezonu spēlējot šādā organizācijā man ir pilnīgi skaidrs, galvenais ir beigu rezultāts nevis statistika.

Otrajā aplī “VEF Rīga” uzņemsiet savā laukumā…

Būs cita spēle un būs kārtīga cīņa. Rezultātu neprognozēšu. Pagaidām esam tur, kur mums jābūt. Arī uzvarētajās spēlēs sniegums vēl nav pilnībā OK, bet basketbolā cāļus skaita pavasarī. Vēl uzlabosies gan savstarpējā saprašanās, gan kvalitāte. Vēl daudz kas notiks.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!