Logo

Pafbet LAT-EST: pamatturnīra finiša taisnē intrigas par 1. vietu un līdzdalību ceturtdaļfinālos

Pafbet LAT-EST: pamatturnīra finiša taisnē intrigas par 1. vietu un līdzdalību ceturtdaļfinālos

Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas pamatturnīrā pēdējās divās nedēļās notiks 17 spēles. Pagaidām neviena komanda zina savu vietu noslēguma tabulā, tostarp atklāti ir jautājumi par 1. vietas ieguvējiem, apvienotās līgas izslēgšanas turnīra dalībniekiem un pāriem, kā arī komandām, kuras paliks ārpus Latvijas un Igaunijas čempionātu dalībnieku sešniekiem. Intrigas tiks risinātas pakāpeniski, divu nedēļu garumā.

1.vieta: “VEF Rīga” (23-2) vai “Kalev/Cramo” (20-3)?

Turnīra tabulā starp abām komandām atrodas BK “Ogre” (22-3), taču ogrēnieši tikko Jūrmalā zaudēja izredzes pamatturnīrā finišēt pirmajā vietā. Ja sestdien “Ogre” savā laukumā pārspēs “Kalev/Cramo”, rīdziniekus varēs sveikt ar uzvaru pamatturnīrā, jo tādā gadījumā Igaunijas čempioni zaudēs izredzes panākt Latvijas čempionus, savukārt savstarpējās spēlēs “VEF Rīga” ir pārsvars pār BK “Ogre” (2-0). Savukārt “Kalev/Cramo” uzvara Ogrē nozīmēs, ka 1. vietas liktenis izšķirsies  abu valstu čempionvienību spēlē 20. martā Tallinā (protams, ja tallinieši līdz tam būs uzvarējuši Jūrmalas komandu).

Minēto komandu trijnieks, visticamāk sadalīs arī 2.-3. vietu starp kurām principiālas atšķirības nav.

4. vieta: BK “Ventspils” (18-6)?

Pirmās sezonas čempioni finišēs savā laukumā ar spēlēm pret “Rakvere Tarvas” un “TalTech”. Zemāk par 4. vietu nenoslīdēs, bet augstāk tiks vien gadījumā, ja pašu divām uzvarām nāks klāt arī “Kalev/Cramo” trīs zaudējumi (ventspilniekiem pārsvars savstarpējās spēlēs ar Igaunijas čempioniem).

5.-8. vieta: pieci (+1) pretendenti

Juridiski līdzdalību izslēgšanas turnīrā garantē 13 uzvaras, bet šo “normu” pagaidām izpildījis tikai līderu kvartets.

“AVIS Utilitas Rapla” (12-12) – labas izredzes tikt pāri “latiņai”, jo 14. martā jāuzņem nestabili spēlējošā Valmieras komanda. Pēdējais mačs – 20. martā Rakverē. Diezgan droši, ka spēlēs ceturtdaļfinālā, taču nebūt nav teikts, ka no 5. pozīcijas.

“Parnu Sadam” (12-13) – labas izredzes. Pēdējais mačs 16. martā savā laukumā ar “Latvijas Universitāti”. Savstarpējās spēlēs pārsvars pār Raplas vienību (1-1; +5).

“Jūrmala/Betsafe” (10-11) – tikko izcīnītā dramatiskā uzvara pār “Ogri” būtiski uzlabojusi komandas izredzes ne tikai iekļūt izslēgšanas turnīrā, bet arī pakāpties uz 6. vai pat 5. pozīciju. Četras no piecām pēdējām spēlēm gan jāaizvada izbraukumā, taču jādodas pie pēdējā laikā neveiksmīgi spēlējošiem sāncenšiem uz Rakveri (11.), Liepāju (19.) un Rīgu pie LU (22.). Piedevām savā laukumā jāuzņem “Kalev/TLU” (14.) un izbraukums uz Tallinu pie pirmajā aplī pārspētā “Kalev/Cramo” (17.). Savstarpējos mačos pārsvars pār “Raplu” (1-1; +7) un Tartu (1-1; +2), bet mīnusi pret Pērnavas komandu (0-2).

“Rakvere Tarvas” (10-13) – trīs pēc kārtas piedzīvoti zaudējumi Jura Umbraško trenēto komandu nostādījuši uz astoņnieka robežas. Finiša taisne būs sarežģīta: savā laukumā ar tiešajiem konkurentiem “Jūrmala/Betsafe” (11. martā) un “Rapla” (20.), bet pa vidu izbraukums uz Ventspili (15.).

“Tartu Ulikool” (9-14) – studentiem trīs uzvaras pēdējās piecās spēlēs un šķietami vieglākais finišs: savā laukumā ar “TalTech” (11.) un “Liepāju” (15.), kā arī izbraukums uz Valmieru (21.). Savstarpējās spēlēs pārsvars pār “Rakvere Tarvas” (2-0) un arī “Kalev/TLU” (1-1; +15).

“Kalev/TLU (8-16) – teorētiskas izredzes. Pakāpsies uz 8. vietu, ja trim jau izcīnītajām uzvarām pievienotas vēl divas (14. martā Jūrmalā un 21. martā savā laukumā pār BK “Liepāja” (21.), kā arī Rakveres un Tartu komandas zaudēs visos trijos pēdējos mačos.

13. vieta (6. vieta Latvijas ieskaitē): BK “Liepāja” (3-19) vai “Latvijas Universitāte” (4-19)?

Abām komandām palicis viens izaicinājums – sasniegt 6. pozīciju Latvijas komandu ieskaitē, lai varētu piedalīties valsts čempionāta ceturtdaļfinālā.

Milzīga nozīme savstarpējai spēlei, kas trešdien, 11. martā, notiks Liepājā. Studenti bija pārāki pirmajā mačā (102:92), tāpēc minimālā programma – jānosargā pārsvars divu spēļu summā.

Pēdējās spēlēs LU viesosies Pērnavā (16. martā) un uzņems “Jūrmala/Betsafe” (22. martā). Savukārt liepājnieki dosies uz Tartu (15. martā) un Tallinu pie “Kalev/TLU” (21.), kā arī uzņems “Jūrmala/Betsafe” (19.).

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!