Logo

Pafbet LAT-EST: piektdien čempionu duelis LTV7, ar SIA “Tet” atbalstu spēles translēs sportacentrs.com

Pafbet LAT-EST: piektdien čempionu duelis LTV7, ar SIA “Tet” atbalstu spēles translēs sportacentrs.com

Piektdien, 1.oktobrī, ar pērnā finālpāra un abu valstu čempionvienību dueli “VEF Rīga” – Tallinas “Kalev/Cramo” (plkst.19:30; LTV7  tiešraide) oficiāli tiks atklāts Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas ceturtais čempionāts. Pirmajā dienā notiks vēl viena spēle (plkst.19 BK “Ventspils” – “Rakvere Tarvas”), bet sestdien, 2. oktobrī, plkst.17 laukumā dosies arī četras pārējās Latvijas komandas. Spēļu statistika, komandu sastāvi un cita informācija – līgas mājaslapā, lielāko daļu Latvijā notiekošo spēļu ar SIA “Tet” atbalstu redzēsim Sportacentrs.com TV un interneta platformā.

PAFBET MĀRKETINGA MENEDŽERIS LATVIJĀ RIHARDS STREIĶIS: "Pafbet Latvijas-Igaunijas līgas sākumu gaidām vairāk nekā jebkad. Pamatā tāpēc, ka vietējo basketbolu klātienē neesam baudījuši veselu mūžību. Un tas ir mans galvenais novēlējums visām komandām un līgas organizatoriem – lai izdodas aizvadīt pilnu sezonu ar faniem tribīnēs! Pafbet bukmeikeri par galvenajām favorītēm jau ierasti uzskata “Kalev/Cramo” un Vefiņu. Turpat netālu seko vēl divas Latvijas vienības – “Ogre” un “Ventspils”. Interesantas starpsezonas bijušas arī Valmieras un Tartu komandām, kuras varētu pārsteigt. Taču viss noskaidrosies laukumā un sezonas aprises iezīmēsies jau pavisam drīz. Lai visiem izdevusies sezona!"

LATVIJAS BASKETBOLA LĪGU DIREKTORS KRISTAPS JANIČENOKS: “Paldies klubiem par konstruktīvo sadarbību un atbildību, gatavojoties jaunajai sezonai. Apmēram 95% mūsu klubu dalībnieku ir vakcinējušies, tātad esam iegādājušies “apdrošināšanas polisi”, kas, ceru, palīdzēs minimizēt pandēmijas ietekmi uz turnīru norisi. Paldies mūsu lielākajiem atbalstītājiem – Pafbet, SIA “Tet”, “Ramirent” un “Molten”, kā arī Latvijas Televīzijai, kuru izpratne un lojalitāte basketbolam palīdz pārvarēt šī sarežģītā laika izaicinājumus. Un laba ziņa visiem līdzjutējiem – ar  SIA “Tet” atbalstu Latvijā notiekošās spēles varēsim redzēt Sportacentrs.com TV un interneta tiešraidēs.”

SIA “TET” VALDES PRIEKŠSĒDĒTĀJS ULDIS TATARČUKS: “Iespēja basketbola spēlēm sekot līdzi TV kanālos un tiešsaistē īpaši būtiska ir šogad, kad iespējas spēles vērot klātienē būs vairāk vai mazāk ierobežotas. Esam par sportiski azartisku ātrumu gan sportā, gan ikdienā, tādēļ ceru, ka iespēja redzēt labākos pamudinās izkustēties gan jauniešus, gan pieaugušos. Un tas, ka gandrīz katrā Igaunijas komandā spēlē arī pa kādam latvietim, līdzi jušanu padarīs vēl aizraujošāku!”

FORMULA. Pamatturnīrā piedalīsies 14 komandas, kas līdz 20. martam aizvadīs divu apļu turnīru. Astoņas labākās komandas piedalīsies ceturtdaļfināla sērijas, uzvarētājus noskaidros divu spēļu summā. Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas Čempionus paredzēts noskaidrot Final 4 turnīrā. Sezonu noslēgs Latvijas un Igaunijas čempionātu izslēgšanas spēles.

PĀRI ROBEŽĀM: ņemot vērā līgas starptautisko statusu, kā arī klubu gatavību ievērot abās valstīs spēkā esošos epidemioloģiskās drošības noteikumus, pēc gada pārtraukuma atgriežamies pie normāla spēļu kalendāra – arī spēlēm starp abu valstu klubiem.

KĀ REDZĒSIM: Latvijā notiekošās spēles ar SIA “Tet” atbalstu varēs redzēt sportacentrs.com TV kanālā un interneta platformā, savukārt Igaunijā notiekošā translēs Delfi.ee. Sezonas laikā apmēram 20 spēles paredzēts translēt LTV7.

KVANTITĀTE UN KVALITĀTE: trešo sezonu pēc kārtas apvienotajai līgai vairāk komandu deleģējusi Igaunija (8-6), toties kvalitātes pārsvars līdz šim bijis Latvijas pusē: 2019.  gadā Final 4 turnīrā bija trīs mūsu komandas, pandēmijas dēļ nepabeigtajā 2020. gada sezonā bilance, visticamāk, būtu bijusi tāda pati un tikai pērn kaimiņiem izdevās panākt līdzsvaru. Kā būs šogad?

EKSPORTS UN IMPORTS: Igaunijas komandu sastāvos pieteikti desmit Latvijas basketbolisti: Ojārs Siliņš un Mārcis Vītols (“Kalev/Cramo”; plus treneru duets Roberts Štelmahers un Akselis Vairogs), Arnolds Helmanis un Ričards Daniels Vanags (“AVIS Utilitas Rapla”), Ronalds Zaķis (“KK Viimsi”), Andris Misters (Paernu Sadam”), Toms Ķēdis (“Rakvere Tarvas”), Māris Ziediņš un Eduards Hāzners (“Kalev”), Edmunds Elksnis (“Tartu Ulikool”).  Latvijas klubos kaimiņi nav pārstāvēti. Igauņiem pārsvars arī citu zemju spēlētāju piesaistīšanā: amerikāņi 11:7, lietuvieši 2:2. Vēl Igaunijas klubos pieteikti serbs, bosnietis un nīderlandietis, bet Latvijas komandās – pa vienam somam un kanādietim.

NACIONĀLAIS AKCENTS: divās Latvijas komandās – BK “Liepāja” un “Latvijas Universitāte” – sastāvā ir tikai savējie. “Valmiera GLASS VIA” ārzemnieku pieteikusi pirmo reizi, “Ogrē” pirmo reizi būs trīs leģionāri. Visas astoņas Igaunijas vienības izmanto papildspēkus  – no viena (“TalTech”) līdz sešiem (“Kalev/Cramo” ir četri amerikāņi un divi latvieši).

ATGRIEŠANĀS: pēc sešu gadu pārtraukuma Latvijā – Valmieras komandā – strādās treneris Edmunds Valeiko. Ar Igaunijā uzkrātās pieredzes krājumu Liepājas komandas treneru sastāvam pievienojies Juris Umbraško. No studijām ASV atgriezies valstsvienībā jau debitējušais centra spēlētājs Kārlis Šiliņš (BK “Liepāja”), no Spānijas – Eiropas junioru vicečempions Ojārs Bērziņš (BK “Ogre”), pēc smaga savainojuma – Eiropas junioru čempions Oskars Hlebovickis (BK “Liepāja”).

INTRIGAS: Čempionu līgas dalībnieku duelis“VEF Rīga” – “Kalev/Cramo”, BK “Ventspils” un BK “Ogre” pret Igaunijas otrā ešelona komandām, kurā tabulas daļā iekārtosies rekonstruētā “Liepāja”, vai “Valmiera GLASS VIA” pirmo reizi reāli iesaistīsies cīņā par izslēgšanas turnīru, kādus jaunus līderus pieteiks “Latvijas Universitāte”?

NOSKAŅA: visu sešu Latvijas klubu pārstāvji situāciju sezonas priekšvakarā, cerības un mērķus iezīmējuši, viesojoties “Basketstudijā 2+1”. Sekojiet podkāstiem!

ATBALSTĪTĀJI: Pafbet, SIA “Tet”. “Ramirent, “Molten”.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!