Logo

Pafbet Latvijas – Igaunijas līga: sestdien starts ar principiāliem dueļiem; translācijas Best4sport un YouTube

Pafbet Latvijas – Igaunijas līga: sestdien starts ar principiāliem dueļiem; translācijas Best4sport un YouTube

Sestdien, 3. oktobrī, plkst.14 Kurzemes derbijs BK “Liepāja” – BK “Ventspils” (tiešraide LBS YouTube kanālā), plkst.17 vicečempioni BK “Ogre” pret čempioniem “VEF Rīga” (tiešraide Best4sport TV), plkst.19 studentu komandu duelis “Latvijas Universitāte” – “Valmiera Glass VIA” Elektrum Olimpiskajā centrā (tiešraide LBS YouTube kanālā) – Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas trešais čempionāts sāksies ar trīs aizraujošiem Latvijas komandu dueļiem. Igaunijas komandas pirmās savstarpējās spēles aizvadīs nākamās nedēļas beigās, līdz 6. decembrim komandas spēlēs tikai savas valsts ietvaros. Statistikas tiešraides: https://www.estlatbl.com/lv

3. oktobrī plkst.14 BK “Liepāja” – BK “Ventspils”: Pafbet LAT-EST YouTube

Kā spēku samērus ietekmējušas abos klubos notikušās nopietnās pārmaiņas?

BK “Liepāja” – jauns galvenais treneris ar nesenu pieredzi darbā Ventspilī (Artūrs Visockis-Rubenis), intriģējošas atgriešanās (Dāvis Geks Latvijā no Spānijas, Iļja Gromovs Latvijā no Krievijas, Roberts Krastiņš Liepājā no Valmieras), saspēles vadītājs ar līdera pieredzi “Latvijas Universitātē” (Renārs Birkāns), Eiropas jaunatnes čempionātu medaļnieki (Roberts Blumbergs, Adrians Šnipke)… Pieredzes īpatsvaru komandā palielina spēka uzbrucējs Guntis Sīpoliņš, talanta devu – aizsargs Roberts Bērziņš. Ļoti interesants virknējums, kura kopīgo (un katra spēlētāja atsevišķo varējumu) parādīs notikumi laukumā.

BK “Ventspils” – no pērnā sastāva palikuši trīs spēlētāji, turklāt tikai Māris Gulbis bija starp līderiem. Komandas spēks lielā mērā būs atkarīgs no tā, cik ātri galvenajam trenerim Gintam Fogelam izdosies apvienot dažādu “frakciju” – pieredzējušo Andreja Šeļakova, Artūra Ausēja un Kristapa Medisa, leģionāru Kamerona Randla un Kristofera Kofija, kā arī jauno  Kristapa Ķilpa, Dāvida Vīksnes, Kristiana Šulca, Ričarda Vitoļska, Ralfa Lāča u.c. – spēkus.

3. oktobrī plkst.17 BK “Ogre” – “VEF Rīga”: Best4sport TV

Vai spēles kvalitāte atbildīs iepriekšējās sezonas labāko komandu statusam?

BK “Ogre” sastāvs mainījies mazāk nekā citām komandām. Ierindā ir astoņi no pērnā līderu loka spēlētājiem (Rinalds Sirsniņš, Kristaps Dārgais, Kaspars Bērziņš, Rihards Zēbergs, Jānis Pozņaks, Renārs Magone, Jānis Antrops, Lauris Mizis), klāt nācis Jūrmalas snaiperis Uģis Pinete, dzimtajā pilsētā atgriezies Niks Jansons, pievienojušies jaunatnes izlašu dalībnieki Rodrigo Būmeisters un Toms Liepiņš. Bet – ir jauns leģionārs (pērn Džeims Beitmons bija ļoti būtiska “detaļa” komandas mehānismā) un galvenais treneris Nikolajs Mazurs atzīts, ka komanda būs citāda nekā pērn. Labāka  vai sliktāka – pirmo atbildi gaidīsim jau sestdien.

“VEF Rīga” startē čempionu statusā, bet no čempionu sastāva ierindā ir tikai Arnolds Helmanis, Aleksandrs Madsens un Verners Kohs, kuri pērn nebūt nebija pašu galveno lomu spēlētāji. Bet – ne jau pirmo reizi galvenais treneris Jānis Gailītis ar saviem palīgiem veido jaunu komandas modeli. Stabilitāti palielinās tādas pārbaudītas vērtības kā Aigars Šķēle un Artis Ate, ar lielu interesi sekosim Eiropas kadetu vicečempiona Kristera Zorika adaptācijai lielajā basketbolā. Protams, svarīga nozīme būs trim amerikāņiem.

3. oktobrī plkst.19 “Latvijas Universitāte” – “Valmiera Glass VIA”: Pafbet LAT-EST YouTube

Kura komanda pieteiksies uz neoficiālo studentu čempionu titulu?

“Latvijas Universitāti”  atstājis pēdējo sezonu līderis Renārs Birkāns. Vietā nācis pērn Ogrē spēlējušais Eiropas kadetu vicečempions Nikolajs Zotovs, bet lielākās cerības, šķiet saistāmas ar dabīgo nobriešanas procesu – jaunie spēlētāji kļuvuši par gadu vecāki – un treniņprocesa veicināto meistarības attīstību. Jau pērn līdera līmenī spēlēja Kārlis Žunda, un sastāvā ir vēl virkne talantīgu basketbolistu (arī Eiropas U18 čempionāta medaļnieki Anrijs Miška un Edvards Mežulis), kuriem ir iespēja uzņemties lielāku atbildību par savu karjeru un komandas rezultātiem.

“Valmiera Glass VIA” vienībā no pērnajiem līderiem ierindā joprojām ir Edmunds Elksnis, Valters Vēveris un Klāvs Dubults. Vairs nebūs Roberta Krastiņa un Roberta Blumberga, toties Valmierā atgriezušies Māris Ziediņš un Ervīns Jonāts. Pamatpiecnieks būs labs, bet komandas varējums lielā mērā būs atkarīgs no tā, cik daudz un stabili varēs palīdzēt “otrais ešelons”.

**

SEKOSIM INFORMĀCIJAI. Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas dalībniekiem ir saistoša LBS valdes apstiprinātā “Kārtība Covid-19 infekcijas izplatībai LBS rīkotajās sacensībās”, kas reglamentē arī skatītāju iespējas klātienē apmeklēt spēles. Turklāt pandēmijas dēļ iespējamas pēkšņas izmaiņas apstiprinātajā sacensību kalendārā un spēļu norises vietās. Sekojiet jaunākajai informācijai!

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!