Logo

Roberts Zeile: “Lielākā daļa mūsu tālmetienu bija pamatoti”

Roberts Zeile: “Lielākā daļa mūsu tālmetienu bija pamatoti”

OlyBet Latvijas – Igaunijas Basketbola līgas pirmo čempionāti pārliecinoši sākuši ne tikai favorīti Tallinas “Kalev/Cramo” un “VEF Rīga”, bet arī virslīgas debitanti “Valmiera Glass VIA”, kas dramatiskās galotnēs izcīnīja uzvaras pār “Valga/Valka” (88:84) un “Tartu Ulikool” (pagarinājumā 106:98). “Tādu sākumu negaidījām – strādājām, lai tāds būtu,” galvenais treneris Roberts Zeile uzsver, ka pirmo panākumu pamatā ir sagatavošanās posmā ieguldītais darbs.

Labs sākums virslīgas debitantiem…

Nav slikti, bet objektīvi jāatzīst arī spēļu kalendāra ietekme – sākām savā laukumā, spēlējām ar komandām, kas līmeņa ziņā ir tepat līdzās. Protams, cerējām uzvarēt. Abos mačos iznāca panervozēt, bet viss beidzās laimīgi. Cīnījās visi, svarīgākajos brīžos labi nospēlēja līderi.

Kā mainījies komandas darba ritms, sākot spēlēt augstākā līmenī?

Vēl nezinot, ka spēlēsim virslīgā, pirmo reizi gatavoties sezonai sākām jau 1. jūlijā. Fiziskās sagatavotības bāzi sezonai palīdzēja ielikt Ivo Lakučs. Redzot BMX braucēju līmeni, jau iepriekš bija ideja viņu piesaistīt, bet to īstenot izdevās tikai šovasar, kad Ivo bija brīvāks no pienākumiem BMX.

Sagatavošanas specifika taču atšķiras!

Atšķiras, bet Ivo pašam bijusi pieredze basketbolā un bija interesanti izmēģināt savas idejas. Interesanti bija arī mūsu puišiem. Visi, arī pieredzējušākie atzīst, kas vasaras cikls bijis interesants un noderīgs. Pakāpeniski likām klāt arī basketbola nodarbības. Sākumā Sanda Amoliņa vadībā, pēc U18 Eiropas čempionāta darbam pieslēdzos arī pats.

Kāds ir treniņrežīms sezonas laikā?

Pilna laika profesionāļi ir trīs pieredzējušākie – Jānis Kaufmanis, Edmunds Elksnis un Māris Ziediņš. Oto Grīnbergs savieno basketbolu un strādāšanu, pārējie ir studenti. Bet trenējamies profesionālā režīmā – divreiz dienā.

Spēlē ar Tartu komandu izmetāt 46 trīspunktniekus…

Daudz, bet absolūti lielākā daļa bija pamatoti, pēc labas bumbas izspēles. Vajadzēja “tikai” trāpīt un šajā mačā tas izdevās. Daudziem komandā ir labas rokas. Sezonas laikā, protams, būs dažādas spēles, bet mūsu komplektācija pati diktē stilu – jāspēlē ātri, nebaidoties uzbrukt no brīvām pozīcijām.

Kāds gara augums stud4ents nav padomā – kā papildinājums “garajam galam”?

Ja būtu, kur tādu noskatīt... Kluba budžets nav tik bagāts, lai nodarbotos ar pieredzējuša papildinājuma meklēšanu, jaunie spēlētāji jau sadalīti starp klubiem. Tas, ka zem groziem mums būs problēmas, nav nekāds pārsteigums. Īpaši spēlē ar Tartu komandu, kas pie groziem pārspēja arī “Jūrmalu”, kam spēka daudz vairāk, nekā mums. Igaunijas komandā ir fiziski spēcīgi puiši, kuri arī mums sagādāja nopietnas problēmas. Protams, centīsimies uzlabot atbloķēšanas prasmi, bet viegli nebūs arī turpmāk, jo daudzi pretinieki augumu centimetros mūs pārspēs.

Tartu vienība pārliecinoši uzvarēja “Jūrmalu”, jūs uzvarējāt “Tartu”, tātad…

Būtu skaisti tā aizrēķināties līdz augstai vietai, bet skaidrs, ka spēle spēlei nelīdzinās. Jūrmalnieki zaudēja izbraukumā, kur noteikti bija sava specifika. Mēs ar viņiem spēlējām pārbaudes maču un viegli nebija. Strādāsim, lai ar jums arī nevienam nebūtu viegli.

Ko gribat sasniegt debijas sezonā?

Cīnīsimies par pirmo astoņnieku – tiesībām spēlēt ceturtdaļfinālā. Līgā ir izteikti favorīti, bet lielākā daļa komandu ir spēkos tuvu – labā dienā varam uzvarēt daudzas.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!