Logo

Treneri un tiesneši pārrunājuši jaunās sezonas akcentus

Treneri un tiesneši pārrunājuši jaunās sezonas akcentus

Ceturtdien, 9. septembrī, Pafbet Latvijas – Igaunijas līgā startējošo klubu treneri ar Latvijas Basketbola savienības Tiesnešu komisijas pārstāvjiem pārrunāja abpusēji interesējošas tēmas – basketbola noteikumu interpretāciju, konkrētu spēles situāciju traktēšanu, savstarpējās komunikācijas principus.

Sarunā piedalījās “VEF Rīga”, BK “Ventspils”, BK “Liepāja”, “Valmiera GLASS VIA” un “Latvijas Universitātes” treneri. Tiesnešu korpusu pārstāvēja četru Eirolīgas finālspēļu tiesnesis Oļegs Latiševs, FIBA kategorijas arbitri Ritvars Helmšteins, Kristaps Konstantinovs un Einārs Tukišs, kā arī LBS Tiesnešu komisijas vadītājs Andris Vaskāns.

Latvijas basketbola līgu direktors Kristaps Janičenoks:

“Visi treneri un basketbolisti, protams, zina noteikumus, tomēr praksē bieži izrādās, ka kāda nianse tiek traktēta nepareizi vai jaunums traktējumos paslīdējis garām uzmanībai. Savukārt tiesnešiem, iespējams, treneru emocijas spēles laikā reizēm šķiet pārāk sakāpinātas. Šāds dialogs pirms sezonas ir ļoti vērtīgs, jo palīdz labāk saprast noteikumu burtu un garu, kā arī, ceru, mazinās emociju temperatūru spēļu karstākajos brīžos. Paldies tiesnešu un klubu pārstāvjiem par konstruktīvo sarunu.”

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!