Logo

Užavas kauss: “VEF Rīga” soli tuvāk finālam, otrdien “Ogre” pret valmieriešiem

Užavas kauss: “VEF Rīga” soli tuvāk finālam, otrdien “Ogre” pret valmieriešiem

Pirmdien, 27. decembrī, Latvijas basketbola Užavas kausa izcīņas pusfināla pirmajā spēlē “Latvijas Universitāte” ar 59:94 zaudēja “VEF Rīga”. Otrais pusfinālistu pāris noskaidrosies šonedēļ divās ceturtdaļfināla atbildes spēlēs. Otrdien, 28. decembrī, plkst.19 spēlēs BK “Ogre” – “VALMIERA GLASS VIA” (pirmajā mačā 105:92), bet ceturtdien, 30. decembrī, plkst.19 spēlēs BK “Ventspils” – BK “Liepāja” (65:71).

Pusfināls.  “Latvijas Universitāte” – “VEF Rīga” 59:94 (16:18, 30:51, 45:64)

Atbildes spēle paredzēta janvāra otrajā pusē.

“VEF Rīga” spēlēja deviņu vīru sastāvā, malā paliekot savainojumus ārstējošajiem leģionāriem Džeilenam Railijam, Aleksandram Madsenam un Raišonam Hemondam. Pirmajā ceturtdaļā studenti spējas pielāgoties čempionu darbības ātrumam un intensitātei, uz brīdi pat izraujoties vadībā (16:15), Tomēr jau otrās ceturtdaļas vidū “VEF Rīga” izdevās izšķirošais izrāviens, nodrošinot komfortablu pārsvaru gan šajā spēlē, gan visā sērijā.

Uzvarētājiem pārsvars cīņā pie groziem (28-42) un krietni precīzāki metieni (2p. 15/33 – 21/33, 3p. 8/27 – 13/30).

“VEF Rīga” komandai Iļja Gromovs guva 22 punktus, Devondriks Vokers 18, Ronalds Karijs un Māris Gulbis pa 12.

“Latvijas Universitātei” Eduards Avotiņš guva 20 punktus, Alberts Putrāns 13.

Ceturtdaļfināls. 28. decembrī plkst.19 BK “Ogre” – “VALMIERA GLASS VIA”: LBS YouTube

Pirmajā mačā “Ogre” izbraukumā uzvarēja ar 105:92.

Ogrēnieši decembrī zaudējuši trijās no četrām Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas spēlēm, tai skaitā arī pirms četrām nedēļām Valmierā (75:79). Iekļūšana Užavas kausa izcīņas pusfinālā dotu iespēju gadu pabeigt priecīgā noskaņā. Plus 13 un sava laukuma faktors ir vērā ņemami priekšnoteikumi, lai to izdarītu. Tomēr pašapmierinātību un paviršību “Ogre” nevar atļauties.

Valmieriešiem 4. decembrī izcīnītā uzvara pār “Ogri” bijusi “bezdelīga, kas pavasari nenes” – pēc tam ogrēniešiem zaudēts Užavas kausa izcīņas spēlē un piedzīvotas četras neveiksmes Latvijas – Igaunijas līgā. “Mīnus 13” ir rūgta ceļazīme pirms ceturtdaļfināla atbildes spēles, tomēr situācija nav tik bezcerīga, lai nolaistu rokas bez kārtīgas cīņas. Kopš tiek rīkotas kausu izcīņas ar šādām divu spēļu sērijām, bijuši neskaitāmi gadījumi, kad izdevies atspēlēt arī lielākas starpības. Laba iespēja pierādīt, ka runām par lielām problēmām komandā nav nekāda pamata.

Šī pāra uzvarētāji pusfinālā spēlēs ar dueļa BK “Ventspils” – BK “Liepāja” uzvarētājiem.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!