Logo

Aldaris LBL: Čempioni ķers līderus, “Valka/Valga” – pirmo sešnieku

Aldaris LBL: Čempioni ķers līderus, “Valka/Valga” – pirmo sešnieku

“Ogre/Kumho Tyre” (7-24) – „Valka/Valga” (9-9)

Ogrēnieši atrodas 10.vietā, un, kaut arī pēdējā laikā ir uzlabojusies uzvarēto un zaudēto spēļu bilance  iespējas pakāpties tabulā augstāk ir niecīgas. Pēdējās piecās spēlēs “Ogre/Kumho Tyre” basketbolisti ir izcīnījuši trīs panākumus, divreiz pārspējot astotajā vietā esošo “Barons/LDz” komandu (55:53 un 87:81) un vēl vienu uzvaru iegūstot pret izslēgšanas turnīra sešnieka komandu „Jūrmala/Fēnikss”(88:81). Toties zaudēts pēdējā vietā esošajai „Latvijas Universitāte”(68:78), ar kuru vēl būs jāpacīnās par nepalikšanu pēdējā vietā.

Rezultatīvākais spēlētājs “Ogre/Kumho Tyre” komandā ir Kārlis Apsītis (vidēji 14,2 punkti spēlē, trīspunktnieku precizitāte – 40,3%)

„Valka/Valga” komanda Aldaris LBL pēdējās piecās spēlēs izcīnījusi divas smagas uzvaras pret tabulas lejasdaļas vienībām – BK „Jelgava”(71:69) un „Latvijas Universitāte”(82:79). Divreiz zaudēts TOP6 komandām – valsts čempioniem „VEF Rīga”(64:82) un „Jūrmala/Fēnikss”(86:98). Savukārt Igaunijas čempionātā pēdējās piecās spēlēs „Valka/Valga” izcīnījuši tikai vienu uzvaru.

Šī valcēniešiem būs priekšpēdējā spēle Latvijas čempionātā, un no tās lielā mērā būs atkarīgas izredzes kvalificēties izslēgšanas spēlēm. Uzvara garantēs vismaz 50% bilanci, ko vēl būs iespēja uzlabot pēdējā spēlē savā laukumā ar “Liepāja/Triobet”, tādejādi apdraudot Jūrmalas un Jēkabpils komandu pozīcijas pirmajā sešniekā.

„Valka/Valga” vienības līderis visās statistikas ailēs ir centra spēlētājs Jurijs Aleksejevs (vidēji spēlē 16,6 punkti, 9,2 atlēkušās bumbas, 3,8 piespēles).

Pirmajā spēlē janvārī savā laukumā ar 98:83 pārāka bija „Valka/Valga”.

„VEF Rīga”(12-4) – „Jūrmala/Fēnikss” (17-14)

„VEF Rīga” komandai pēdējā laikā bijušas stabilas sekmes VTB Vienotajā līgā – izcīnītas uzvaras pret „CEZ Nymburk”, BC „Astana”, “Bisons”, un pastarīti Tbilisi „Vita”(99:59), cienīgi zaudēts līderiem CSKA. Toties Aldaris LBL čempionātā pēc uzvaras līderu cīņā Ventspilī savā laukumā gadījās klupiens pret BK „Jēkabpils”(77:79), pamatturnīra pirmās vietas likteni atkal nododot konkurentu rokās. Lai atgūtu pozīcijas vai vismaz pakāptos uz 2.vietu nepietiks pašiem uzvarēt visās četrās atlikušajās spēlēs – būs vajadzīgas arī konkurentu neveiksmes.

“VEF Rīga” statistikas līderi Aldaris LBL spēlēs ir Džošua Harelsons (13,6 punkti, 7,5 atlēkušās bumbas, 2,3 bloķēti metieni), Mareks Mejeris (10,1 punkts, 6,9 atlēkušās bumbas) un Mārtiņš Meiers (10 punkti).

„Jūrmala/Fēnikss” ar trim uzvarām pēdējās piecās spēlēs ir nostabilizējusies 5.vietā, par divu uzvaru tiesu atraujoties no tiešās konkurentes BK „Jēkabpils”. Tomēr klupiens savā laukumā pret 10.vietā esošo „Ogre/Kumho Tyre” komandu (81:88) pasliktinājis bilanci. Vieta izslēgšanas turnīra dalībnieku sešniekā vēl nav droša, jo priekšā vēl smagas cīņas izbraukumā un tabulā gana tuvu ir sekotāji “Valga/Valka”.

Jūrmalnieku rezultatīvākais spēlētājs ir Māris Ziediņš ar vidēji 11,9punktiem spēlē, labākais snaiperis no tālās distances ir Kristaps Mediss (41,6% precīzu trīspunktu metienu), savukārt pie groziem efektīvi cīnās Endrū Dāvids Šmits un Iļja Gromovs (attiecīgi 6,9 un 6,1 atlēkusī bumba vidēji spēlē).

Pirmajā spēlē janvārī izbraukumā pārāka ar 86:65 bija „VEF Rīga” komanda.

“Barons/LDz” (11-18) – BK „Jēkabpils” (15-14)

„Barons/LDz” (8.vieta) pēdējās piecās spēlēs izcīnījis trīs uzvaras, tai skaitā pret vicečempioniem un vicelīderiem BK „Ventspils”(75:69), toties divreiz zaudēts vicepastarīšiem “Ogre/Kumho Tyre” – 53:55 un 81:87 (pagarinājumā).

Rīdzinieku labākais punktu guvējs ir Kristaps Gludītis (vidēji spēlē 15,3). Cīņās pie groziem varenākais spēks ir amerikāņu centra spēlētājs Karls Hips (8,9 atlēkušās bumbas).

Jēkabpilieši pēc negaidītās, taču pilnīgi pelnītās uzvaras pār valsts čempioniem „VEF Rīga”(79:77), savā laukumā cieta pārliecinošu zaudējumu pret 4.vietā esošo „Liepāja/Triobet” komandu (77:94), atkāpjoties uz sesto vietu tabulā. Atlikušajās septiņās spēlēs jācenšas uzlabot bilanci, lai aizmuktu no “Valka/Valga” un panāktu „Jūrmala/Fēnikss”.

Jēkabpiliešu rezultatīvākais spēlētājs ir amerikāņu aizsargs Tailers Larsons ar 14,9 punktiem vidēji spēlē. Cīņā par atlēkušajām bumbām izcēlušies lietuvieši Ronalds Rutkausks (vidēji spēlē 8,3) un Modests Kumpis (7,1).

Savstarpējo spēļu bilance pagaidām 2-0 par labu BK „Jēkabpils” komandai (70:55, 85:71).

Kaspars Radkēvičs

Seko un uzzini pirmais:

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!