Logo

Endzels: “Ja līga saglabās līmeni, varēsim cīnīties ar lietuviešiem”

Endzels: “Ja līga saglabās līmeni, varēsim cīnīties ar lietuviešiem”

OlyBet Latvijas Basketbola līgas 26. sezona komandu treneru vērtējumā

“Latvijas Universitātes” galvenais treneris Guntis Endzels.

1.Kāda bijusi sezona “Latvijas Universitātes” komandai? Kas izdevās, kas neizdevās?

Neizdevās izcīnīt kaut par vienu uzvaru vairāk, lai izvairītos no pēdējās vietas... Darbību kvalitāti, kas parādījās treniņos un arī spēļu epizodēs, tomēr nespējām nostabilizēt un pārvērst rezultātā.

Pozitīvi bija tas, ka vairojās pieredze un pārliecība. Mainījās spēlētāju mentalitāte – sezonas sākumā gājām laukumā spēlēt basketbolu, otrajā pusē jau cīnījāmies par uzvarām. Bija daudz spēļu, kurās zaudējām tikai galotnēs. Arī sāpīgā veidā.

2.Kā attīstās OlyBet LBL sportiskais līmenis?

Līmenis izlīdzinās. To pierāda rezultāti – “Barons kvartāls” un Ogres komanda uzvarēja gan “Ventspili”, gan “VEF Rīga”.

Gribētos teikt, ka nosacīti vājākās komandas ir paaugstinājušas savu klasi, tuvojoties līderēm. Visi trenējas divreiz dienā, nopietni gatavojas spēlēm. Jā, Baltijas līgā neviena mūsu komanda netika tālāk par ceturtdaļfinālu, bet par šo tematu vēl varētu diskutēt. Piemēram, jau pieminētā “Ogre/Kumho tyre” sezonas laikā pietiekami veiksmīgi cīnījās ar Pasvāles komandu, bet “Barons kvartāls” tikai par dažiem punktiem piekāpās Tallinas “Kalev/Cramo”, kur spēlē vairāki Igaunijas izlases basketbolisti.

Vidējais līmenis Lietuvā ir augstās, bet, ja šādā līmenī mūsu čempionāts būs vēl dažus gadus, varēsim veiksmīgāk cīnīties arī ar Lietuvas klubiem.

3.Kurus jaunos spēlētājus šosezon pamanīji?

Par vērā ņemamu figūru veidojās ventspilnieks Rihards Lomažs, bet savainojuma dēļ viņam sezona beidzās jau rudenī. Progresē barons Dāvis Geks, bet solis uz priekšu nebija tik plats, kā gribētos...

No jaunatnes izlašu dalībniekiem, manuprāt, visvairāk progresēja Renārs Birkāns, kurš spēlēja mūsu komandā. Arī viņam viegli negāja, bet iespējas tika dotas un tās viņš izmantoja.

Jaunajiem lielākā problēma ir spēles laika trūkums. Jo komandām nopietnāki mērķi, jo treneri vairāk uzticas pieredzējušajiem spēlētājiem, bet, tikai sēžot uz rezervistu soliņa, nekāda progresa nebūs. Turklāt nepietiek atrasties laukumā kopā ar četriem līderiem un trāpīt brīvus metienus pēc labas piespēles. Vērtība ir tām spēlēm, kurās jaunajiem jāuzņemas atbildība par rezultātu.

 “Latvijas Universitāte” jaunajiem basketbolistiem var piedāvāt to, ko nevar klubi ar ambiciozākiem mērķiem – iespējas spēlēt LBL līmenī. Ar tādu ideju tiek veidota visa sistēma, kurā šosezon bija arī LBL2 komanda. Iespējas izaugsmei ir, jo patlaban pirmajā divīzijā spēlēs pietiekami daudz basketbolistu, kuri jaunatnes gados nebija nekādas uzlecošās zvaigznes. Tikai vajadzīga pacietība, darbs un laiks.

4.Kas būtu uzlabojams līgas ikdienā?

Spēļu kalendāram vajadzētu būt ritmiskākam. Gribētos, lai būtu vairāk komandu, bet šo procesu ietekmēt nav līgas spēkos.

5.Prognoze – kas ieņems pirmās trīs vietas izslēgšanas turnīrā?

Sezonas laikā to, ka pretinieki ir krietni pārāki par mūsu līmeni, visvairāk jutām spēlēs ar ventspilniekiem, bet pēdējā laikā tendences ir interesantas... Galvenais, lai būtu interesanti skatītājiem un pazīmes liecina, ka tā būs. 

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!