Logo

OlyBet LBL Marta spēlētājs – liepājnieks Artjoms Butjankovs

OlyBet LBL Marta spēlētājs – liepājnieks Artjoms Butjankovs

25 gadus vecais uzbrucējs martā palīdzēja savai komandai uzvarēt trijās no piecām spēlēm, uzlabojot izredzes kvalificēties izslēgšanas turnīram. Artjoms vidēji spēlē laukumā pavadīja 29 minūtes 21 sekundi, guva 16,8 punktus, izcīnīja 7,2 atlēkušās bumbas, izprovocēja 4,6 pārkāpumus un sakrāja vidējo efektivitātes koeficientu 18,8.

Šosezon esi “Liepāja/Triobet” rezultatīvākais spēlētājs – vidēji spēlē 15 punkti. Diena pret nakti salīdzinot ar statistiku iepriekšējās piecās sezonās, kad “personiskais rekords” bija 8,6 punkti. Kas noticis?

Jauna komanda, cita loma. Process ir mērķtiecīgs – pirms sezonas zināju, ko gribu sasniegt, gatavojos gan fiziski, gan mentāli un tagad viss vairāk vai mazāk rit, kā bija iecerēts.

Kādas ir atšķirības tavā statusā un izjūtās?

Pēdējās trīs sezonas nospēlēju “Ventspilī” – ļoti stiprā komandā, kas izmanto plašu spēlētāju rotāciju, tāpēc spēles laiks bija ierobežots. Visi partneri meistarīgi, visi varēja gūt punktus. Šosezon gribēju praksē pārbaudīt vai varu būt ne tikai lomas spēlētājs, bet arī viens no komandas līderiem.

Mērķis ietekmēja arī gatavošanos sezonai?

Protams! Kopā ar manu pārstāvi Mārtiņu Lauvu un aģentu Raivi Ušacki izstrādājām sagatavošanās plānu, ko vasarā realizēju. Labi pastrādāju ar fiziskās sagatavotības treneri Līgu Kļaviņu un treneri Raimondu Feldmani. Kopā pieņēmām lēmumu par karjeras turpināšanu Liepāja. Sezonas gaita parāda, ka neesam kļūdījušies.

Liepājas komandai šosezon gājis kā pa viļņiem...

Jauns treneris, jauni spēlētāji – bija vajadzīgs laiks, lai atrastu savu spēli. Pats iepriekš biju pieradis pie mierīgāka basketbola. Taču mūsu sastāvam parocīgāka ir ātra spēle. Kad atradām īsto ritu, sāka krāties uzvaras un tagad varam cīnīties ar ikvienu pretinieku.

Sezonas laikā mainījās viesspēlētāji. Vai viegli saprasties ar jauniem partneriem?

Man ar visiem viegli saprasties, nezinu, kā viņiem ar mani (smejas). Patiesībā šosezon mums ir ļoti draudzīgs kolektīvs. Visi turas kopā – gan vietējie spēlētāji, gan leģionāri. Izmaiņas sastāvā nenotika tāpēc, ka no kāda būtu gribējuši tikt vaļā.

Esat pakāpušies uz piekto vietu tabulā. Tomēr, lai garantētu vietu izslēgšanas turnīrā, vēl vajadzīga viena uzvara, bet palikušas spēles ar “Ventspili” un “VEF Rīga”. Cik droša ir sajūta?

Vēl varam cerēt, ka konkurenti zaudēs, bet par to nedomājam – gribam paši izcīnīt nepieciešamo punktu. Esam labi ieskrējušies, tātad ir labas iespējas. Protams, “Ventspils” un “VEF Rīga” ir stipras komandas ar daudziem labiem spēlētājiem, un uz papīra ir favorītes. Bet tās šosezon jau ir zaudējušas Ogrei un “Baronam”. Tātad arī mums ir izredzes.

Ja izdosies iekļūt izslēgšanas turnīrā, ceturtdaļfinālā, visticamāk, būs jāspēlē ar Valmieras vai Jēkabpils komandām, pret kurām šosezon liepājniekiem ir negatīva bilance. Šai priekšvēsturei būs kāda nozīme?

Nekāda! Subjektīvi varbūt viena komanda šķiet parocīgāka par citu, bet 0-4 sezonas laikā nenozīmē, ka izslēgšanas turnīrā nevarētu būt 3-0. Sezona bija gara, gadījās dažādi posmi. Arī pats vairākos mačos nepiedalījos savainojuma dēļ. Tagad veselība ir kārtībā un īsta cīņa tikai sāksies.

**

OlyBet LBL mēneša spēlētājus nosaka klubu galveno treneru balsojumā. Par Oktobra spēlētāju tika atzīts Andrejs Gražulis (BK "Ventspils"), Novembra - Jānis Blūms ("VEF Rīga"), Decembra - Aigars Šķēle (BK "Ventspils"), Janvāra - Artūrs Bērziņš ("Valmiera/ORDO), Februāra - Malkolms Grifins ("Liepāja/Triobet").

 

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!