Logo

OlyBet LBL: spēle Liepājā ietekmēs vismaz piecu komandu izredzes

OlyBet LBL: spēle Liepājā ietekmēs vismaz piecu komandu izredzes

OlyBet Latvijas Basketbola līgā sestdien, 1.aprīlī, plkst.17 “Liepāja/Triobet” – “Barons kvartāls” (Best4sport TV) un “Jūrmala/Fēnikss” – BK “Jēkabpils”. Svētdien, 2.aprīlī, plkst.18 “Latvijas Universitāte” – BK “Ventspils”.

“Liepāja/Triobet” (14-15) – “Barons kvartāls” (14-13): Best4sport TV

Ļoti svarīga cīņa par tiesībām spēlēt izslēgšanas turnīrā.

Liepājnieki uzvaras gadījumā nostiprināsies labāko sešniekā, tiesa, vēl negarantējot tiesības piedalīties izslēgšanas turnīrā.  Zaudējuma gadījumā “Liepāja/Triobet” riskē līdz pamatturnīra beigām palikt pie 14 uzvarām, jo divās pēdējās spēlēs jātiekas ar abām līdervienībām (Ventspilī un savā laukumā “VEF Rīga”). Tas spārnos sekotājus, jo 14 uzvaras var sakrāt gan Ogres komanda (patlaban 12, bet vēl jāspēlē ar “Barons kvartālu”, “Valmiera/ORDO” un “Latvijas Universitāti”), gan “Jūrmala/Fēnikss (patlaban 11, vēl jāspēlē ar “Jēkabpili”, “Ventspili”, “Barons kvartāls” un “Latvijas Universitāti”), kurām savstarpējās spēlēs ar liepājniekiem ir labāka bilance.

“Barons kvartāls” uzvaras gadījumā garantēs vietu izslēgšanas turnīrā un pietuvosies 4.vietā esošajai “Jēkabpilij” (16-12 un priekšroka savstarpējās spēlēs ar baroniem). Zaudējuma gadījumā pēdējos četros mačos (Ogrē un Ventspilī, savā laukumā ar “Jūrmala/Fēnikss” un “Valmiera/ORDO”) būs jāpacīnās – vispirms lai noturētos 6. vietā pēc tam lai pakāptos augstāk. Savstarpējās spēlēs pagaidām pa 2-1 pret Ogri un Jūrmalu, bet 0-3 pret Liepāju (84:90, 74:83 un 81:100).

“Jūrmala/Fēnikss” (11-17) – BK “Jēkabpils” (16-12)

Jūrmalnieki teorētiski vēl saglabā izredzes uz 6. vietu, bet nākamais zaudējums tām būs liktenīgs. “Jēkabpilij” vajadzīga uzvara, lai nostiprinātos 4. vietā.

Iepriekšējās spēlēs 3-0 “Jēkabpils” labā – 80:65, 90:67, 83:70

“Latvijas Universitāte” (5-24) – BK “Ventspils” (24-3)

Studentiem vajadzīga vēl viena uzvara, lai izvairītos no pēdējās vietas. Ventspilniekiem vēl vajadzīga viena uzvara, lai garantētu pirmo vietu pamatturnīrā.

Iepriekšējās spēlēs pārsvars ventspilniekiem – 100:64, 91:72 un 96:60.

Sportiskās intrigas pamatturnīra finiša taisnē

1. vieta. BK “Ventspils” (24-3) komanda kļūs neaizsniedzama, ja piecās spēlēs izcīnīs vismaz vienu uzvaru.

2. vieta. “VEF Rīga” (12-4) spēlēs ar “Jēkabpili” (Saldū) un izbraukumā Liepājā jāizcīna vismaz viena uzvara. Ja rīdzinieki zaudēs abos mačos (66,7%), viņus var apsteigt "Valmiera/ORDO" - ja uzvarēs pēdējās trijās spēlēs (68,8%).

3. vieta. “Valmiera/ORDO” (19-10) komanda kļūs neaizsniedzama 3. pozīcijā, ja izcīnīs vismaz 2 uzvaras 3 spēlēs (savā laukumā ar “Ogre/Kumho tyre” un BK “Jēkabpils”, izbraukumā Rīgā pret “Barons kvartāls”). Pietiks pat ar 1, ja izdosies pieveikt “Jēkabpili” (līdz šim 2-1 un +7). Ja panākumu būs mazāk, jācer uz tiešo konkurentu neveiksmēm.

4. vieta. “Jēkabpilij” (16-12) labāka bilance savstarpējās spēlēs ar "Barons kvartāls" un vēl jātiekas viesos ar “Jūrmala/Fēnikss”, “VEF Rīga” un “Valmiera/ORDO”, kā arī jāuzņem “Ventspils”. Trīs uzvaras garantēs 4.vietu (savstarpējās spēlēs pārsvars pār "Barons kvartālu"). Ja uzvaru būs mazāk, jācer uz "Barons kvartāls neveiksmēm.

“Barons kvartāls” (14-13) uzņems “Jūrmala/Fēnikss” un “Valmiera/ORDO”, kā arī viesosies Liepājā, Ogrē un Ventspilī. Var cerēt vēl apsteigt "Jēkabpili", taču arī jāuzmanās no liepājniekiem (savstarpējās spēlēs līdz šim 0-3) un, īpaši neveiksmīgā gadījumā, pat no Ogres un Jūrmalas. Ļoti svarīga būs sestdienas spēle Liepājā.

6. vieta. “Liepāja/Triobet” (14-15) vēl uzņems “Barons kvartālu” un “VEF Rīga”, kā arī spēlēs Ventspilī. Liepājniekiem sliktāka bilance savstarpējās spēlēs ar Jūrmalas un Ogres komandām, tāpēc konkurentiem jābūt vismaz soli priekšā. Toties priekšroka attiecībās ar "Barons kvartālu".

“Ogre/Kumho tyre” (12-17) vēl uzņems “Latvijas Universitāti”, kā arī izbraukumā spēlēs ar “Barons kvartālu” un “Valmiera/ORDO”. Lai pretendētu uz 6.vietu, jāizcīna vismaz divas uzvaras un jācer uz liepājnieku neveiksmēm.

“Jūrmala/Fēnikss” (11-17) vēl uzņems “Jēkabpili” un “Ventspili”, kā arī izbraukumā spēlēs ar “Barons kvartālu” un “Latvijas Universitāti”. Lai pretendētu uz 6.vietu, jāizcīna vismaz trīs uzvaras un jācer uz konkurentu neveiksmēm. Pozitīva bilance savstarpējās spēlēs ar abiem tiešajiem konkurentiem: ar “Liepāja/Triobet” 2-2 (+2), ar “Ogre/Kumho tyre” 3-1 (+24).

9. vieta. “Latvijas Universitātei” (5-24) vajadzīga vismaz 1 uzvara atlikušajās 3 spēlēs ar BK “Ventspils”, “Ogre/Kumho tyre” un “Jūrmala/Fēnikss”. “Valka/Valga” jau finišējusi ar bilanci 3-15 un 16,6% uzvaru. Ja studentiem būs 5-27, viņi noslīdēs uz pēdējo vietu (15,6%).

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!