Logo

OlyBet LBL: trešdien Ogrē un Jūrmalā var noskaidroties izslēgšanas sešnieks

OlyBet LBL: trešdien Ogrē un Jūrmalā var noskaidroties izslēgšanas sešnieks

OlyBet Latvijas Basketbola līgā otrdien, 5. aprīlī, plkst.19 sāksies spēles “Ogre/Kumho tyre” – “Barons kvartāls” (Best4sport TV tiešraide) un “Jūrmala/Fēnikss” – BK “Ventspils” (jūrmalnieki pēc vairāku mēnešu pārtraukuma viesus atkal uzņems Kauguros – Jūrmalas Valsts ģimnāzijas zālē). Laukuma saimniekiem nepieciešamas uzvaras, lai turpinātu cīņu par līdzdalību izslēgšanas turnīrā.

 “Ogre/Kumho tyre” (12-17) – “Barons kvartāls” (14-14)

Ogres komanda uzvaras gadījumā saglabās izredzes cīņā par 6. vietu apsteigt baronus vai “Liepāja/Triobet” (15-15), bet zaudējums atņems pēdējo cerību. “Barons kvartāls” vēl var sasniegt pat 4. vietu, bet var izslīdēt arī ārpus izslēgšanas turnīra zonas.

Šosezon savstarpējās spēles uzvaras allaž izcīnījuši mājinieki: Rīgas komanda ar 99:73 un 84:74, ogrēnieši ar 82:79.

Ogres komanda sestdien tika pie šosezon trešā līderkomandu “skalpa”, ar 95:85 pieveicot BK “Ventspils” vienību. Morālais gandarījums liels, bet paliekoša vērtība cīņā par vietu izslēgšanas turnīrā šim panākumam būs tikai gadījumā, ja izdosies uzveikt arī tiešos konkurentus. Pēdējā laikā par komandas rezultatīvāko spēlētāju izvirzījies uzbrucējs Jānis Pozņaks (11,5).

Baroniem pēdējos mačos uzvaras mijušās ar zaudējumiem. Nupat Liepājā pagarinājuma bija 90:92. Komandas sastāvā ir visas OlyBet LBL rezultatīvākais spēlētājs Tailers Larsons (vidēji spēlē 16,5 punkti) un labākais cīnītājs par atlēkušajām bumbām Dāvis Rozītis (9,2).

“Jūrmala/Fēnikss” (12-17) – BK “Ventspils” (25-3)

Jūrmalas komanda uzvaras gadījumā saglabās izredzes uz 6. vietu, bet neveiksmes gadījumā atliks vien paļauties uz tiešo barona zaudējumiem visās atlikušajās spēlēs. Ventspilnieki garantējuši pirmo vietu pamatturnīrā un var mierīgi gatavoties izslēgšanas spēlēm

Šosezon visās trijās savstarpējās spēlēs pārsvars bijis ventspilniekiem – 94:73, 85:77 un 99:74.

“Jūrmala/Fēnikss” komandā visus sezonu līmenī aizvada kapteinis Edgars Jeromanovs – vidēji spēlē 13,6 punkti un 6,3 rezultatīvas piespēles.

Ventspilniekiem rezultatīvākais bijis Māris Gulbis – vidēji spēlē 13,2 punkti.

Sportiskās intrigas pamatturnīra finiša taisnē

2. vieta. “VEF Rīga” (12-4) spēlēs ar “Jēkabpili” (Saldū) un izbraukumā Liepājā jāizcīna vismaz viena uzvara. Ja rīdzinieki zaudēs abos mačos (66,7%), viņus var apsteigt "Valmiera/ORDO" - ja uzvarēs pēdējās trijās spēlēs (68,8%).

3. vieta. “Valmiera/ORDO” (19-10) vajadzīga vēl viena uzvara (jāspēlē savā laukumā ar “Ogre/Kumho tyre” un BK “Jēkabpils”, izbraukumā Rīgā pret “Barons kvartāls”).

4.-6.vieta. “Jēkabpilij” (16-13) – 4. vai 5. vieta. Vēl jātiekas viesos ar “VEF Rīga” un “Valmiera/ORDO”, kā arī jāuzņem “Ventspils”. Divas uzvaras garantēs 4.vietu (labāka bilance savstarpējās spēlēs ar "Barons kvartāls" un “Liepāja/Triobet”). Ja uzvaru būs mazāk, jācer uz "Barons kvartāls” un “Liepāja/Triobet” neveiksmēm. Iespēja noslīdēt zemā par 5. vietu, šķiet, tikai teorētiska (ja paši zaudēs trīsreiz pēc kārtas, un baroni un liepājnieki finišēs ar uzvaru sērijām).

“Liepāja/Triobet” (15-15) – var būt 4., bet var arī izkrist no izslēgšanas sešnieka. Viena uzvara garantēs 6.vietu (divas dos cerības pat uz 4. vietu), bet jāspēlē Ventspilī un jāuzņem “VEF Rīga”... Ja būs divi zaudējumi, jācer, ka Jūrmalas un Ogres komandas finiša taisnē vismaz pa reizei zaudēs (pret abām liepājniekiem ir mīnusi savstarpējās spēlēs, toties pārsvars pret “Barons kvartāls”).

“Barons kvartāls” (14-14) – var pakāpties uz 4.vietu, bet var arī izkrist no sešnieka. Vēl uzņems “Jūrmala/Fēnikss” un “Valmiera/ORDO”, kā arī viesosies Ogrē un Ventspilī. Savstarpējās spēlēs mīnusi pret “Jēkabpili” un “Liepāja/Triobet”. Pagaidām plusi pret “Jūrmala/Fēnikss” (2-1 un +15) un “Ogre/Kumho tyre” (2-1 un +33), bet ar abām komandām vēl pa reizei jāspēlē.

Jau trešdien, 5. aprīlī, pēc spēles Ogrē aina kļūs skaidrāka.

 “Ogre/Kumho tyre” (12-17) – teorētiski 6. vieta vēl sasniedzama. Jāuzņem “Barons kvartālu” un “Latvijas Universitāti”, kā arī izbraukums pie “Valmiera/ORDO”. Jāuzvar visās spēlēs un jācer uz liepājnieku, baronu un jūrmalnieku neveiksmēm.

“Jūrmala/Fēnikss” (12-17) - teorētiski 6. vieta vēl sasniedzama.  Vēl uzņems “Ventspili”, kā arī izbraukumā spēlēs ar “Barons kvartālu” un “Latvijas Universitāti”. Jāuzvar visās spēlēs un jācer uz konkurentu neveiksmēm. Pozitīva bilance savstarpējās spēlēs ar tiešajiem konkurentiem: ar “Liepāja/Triobet” 2-2 (+2), ar “Ogre/Kumho tyre” 3-1 (+24).

9. vieta. “Latvijas Universitātei” (5-25) vajadzīga vismaz 1 uzvara atlikušajās 2 spēlēs ar “Ogre/Kumho tyre” un “Jūrmala/Fēnikss”. “Valka/Valga” jau finišējusi ar bilanci 3-15 un 16,6% uzvaru. Ja studentiem būs 5-27, viņi noslīdēs uz pēdējo vietu (15,6%).

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!