Logo

OlyBet LBL Februāra spēlētājs – Malkolms Grifins (“Liepāja/Triobet”)

OlyBet LBL Februāra spēlētājs – Malkolms Grifins (“Liepāja/Triobet”)

“Liepāja/Triobet” saspēles vadītājs Malkolms Griffins februārī savai komandai palīdzēja izcīnīt divas uzvaras piecās spēlēs, vidēji spēlē laukumā pavadot 35 minūtes 42 sekundes, gūstot 23,4 punktus, izcīnot 7,2 atlēkušās bumbas, izdarot 7,2 rezultatīvās piespēles un nopelnot vidējo efektivitātes koeficientu 25,6. Par OlyBet LBL Oktobra spēlētāju atzīts Andrejs Gražulis (BK “Ventspils”), Novembra – Jānis Blūms (“VEF Rīga”), Decembra – Aigars Šķēle (BK “Ventspils”), Janvāra – Artūrs Bērziņš (“Valmiera/ORDO”).

Saruna notiek Liepājas Olimpiskā centra basketbola zālē, kur, tikko papusdienojis, Malkolms, kā vienmēr ir jautrā noskaņojumā.

Malkolm, rokās nesi desertu. Vai esi saldummīlis?

Nē, noteikti nē. Bet šeit, Latvijā, ik pa laikam izmēģinu kādu jaunu ēdienu, noteikti arī saldos. Sāk iegaršoties.

Kā nonāci Liepājā? Vai bija viegli pieņemt piedāvājumu pārcelties no siltās un saulainās Marokas?

Patiesībā tas bija traks laiks manā dzīvē. Ilgu laiku biju bez darba, trenējos individuāli vai kopā ar draugiem Čikāgā. Līdz aģents piedāvāja uz dažām dienām braukt uz Maroku, lai palīdzētu komandai Āfrikas kausa izcīņā. Aizvadījis dažas dienas Marokā, uzspēlēju ar Tunisijas komandu, un saņēmu jaunu piedāvājumu – braukt uz Liepāju. Lēmumu pieņēmu ātri, jo vēlējos nonākt vietā, kur varu palikt ilgāku laiku un attīstīties kā spēlētājs.

Profesionāli basketbolu spēlē pirmo reizi karjerā. Vai ir kas tāds, kas tevi pārsteidza – kas atšķīrās no solītā vai gaidītā?

Esmu no Čikāgas, un, protams, kā bērns “fanoju” par “Chicago Bulls” ar Maiklu Džordanu. NBA bija mans bērnības sapnis. Bet esmu reālists – tur nokļūt ir ļoti grūti. Nevarētu teikt, ka kaut kas mani ļoti pārsteidz, tomēr pagrūti saprast un adaptēties Eiropas basketbolā. Šeit spēlē savādāk nekā ASV. Iepriekš spēlēju Filadelfijā, kur aizsargi tikai skrien un met, kur ir lielāka dinamika. Šeit ir jāpiebremzē, jāspēlē gudrāk, daudzveidīgāk. Vēlos augt no sezonas uz sezonu un spēlēt pēc iespējas augstāka līmeņa basketbolu, neskrienot laikam pa priekšu. Jāiet soli pa solim, un tad jau laiks rādīs, kur nonākšu.

Kā vērtē nonākšanu Latvijā?

Man tiešām ir patīkami būt Liepājā un spēlēt Olybet basketbola līgā. Vairākus gadus “mīņājos” uz vietas savā attīstībā, spēlēju zemākā līmenī, kur nepilnveidojos. Beidzot esmu labā vietā. Latvijā noteikti spēlē visaugstākā līmeņa basketbolu, kādu esmu līdz šim spēlējis. Šeit varu ļoti daudz iegūt un pilnveidoties.

Kā vērtē “Liepāja/Triobet” sniegumu pēdējā laikā? Vai tas uzlabojas?

Pēdējā laikā komandu ir pametuši divi līderi (Dāvis Rozītis pārcēlās uz “Barons kvartāls”, Latīfs Makmalans pievienojās Turcijas 2.līgas klubam – aut.) un komandai vajadzēja laiku, lai pārkārtotu spēli. Vienlaikus arī vajadzēja aizstāt spēlētājus, kas iepriekš bija līderi. Komanda “restartējās” un tagad izdodas arvien labāk. Ir bijušas spēles, kurās zaudējām par dažiem punktiem, bet noteikti aizvien biežāk esam spēlēs (pret “Ventspili” sešarpus minūtes pirms beigām bija +3, Valmierā zaudējums pagarinājumā).

Iespējams, Valmierā būtu izdevis uzvarēt, ja pamatlaika beigās būtu trāpījis pēdējo metienu (bumba izgriezās no groza stīpas – aut). Kādas bija sajūtas pēc šāda metiena?

Vecīt, es vairākas reizes pēc skatījos šo epizodi, arī visu spēli no sākuma līdz beigām. Traki. Likās, ka bumba iekritīs. Nepaveicās. Iepriekšējā spēlē Valmierā spēles beigās devos caurgājienā, atspēlēju komandas biedram, kurš neiemeta. Šoreiz nolēmu rīkoties savādāk. Iespējams, bija jāmet savādāk. Sāpīgi. Mums bija jāuzvar.

 “Liepāja/Triobet” šobrīd ir 6.vietā turnīra tabulā. Vai iekļūsiet izslēgšanas spēlēs?

Viegli nebūs, jo mums ļoti tuvu ir gan “Ogre/Kumho tyre”, gan “Jūrmala/Fēnikss”. Labā ziņa, ka mums ar šīm komandām vēl ir jāspēlē. Kopumā vēl ir daudz spēles (deviņas), kurās varam uzlabot pozīciju tabulā. Es noteikti vēlos iekļūt izslēgšanas spēlēs, mēs visi to vēlamies.

Ko Tev nozīmē šāds individuāls apbalvojums kā “mēneša spēlētājs”?

Protams, ir patīkami to saņemt, jo tas man ir liels pārsteigums. OlyBet Basketbola līgā ir daudz labu komandu, kurās ir individuāli spēcīgi spēlētāji, tāpēc man ir pagodinājums tikt novērtētam. Es daru savu darbu, cik labi vien varu un necenšos iegūt šādu balvu. Man ir svarīgi, lai komanda uzvar un mēs sasniedzam pēc iespējas augstākus mērķus.

Nesen piedalījies OlyBet LBL Zvaigžņu spēlē. Kā vērtē šo notikumu?

Izbaudīju atmosfēru, daudz izdevās aprunāties ar citu komandu spēlētājiem, bija patīkami piedalīties šādā pasākumā, kurā arī “dankoju”. Bija tiešām superīgi!

Skatoties tavu spēli, nepamet sajūta, ka izbaudi pašu spēli un īpaši rezultatīvas piespēles atdošanu. Ko tev visvairāk patīk darīt: iemest, izcīnīt atlēkušo bumbu, “nozagt” bumbu pretiniekam vai izdarīt piespēli?

Protams, izdarīt piespēli! Ja izdodas “uzvilkt” uz sevi sedzējus, reizēm pat divus, un pēc tam atrodu brīvu komandas biedru, kurš trāpa metienu, tad ir liels prieks, jo komanda gūst punktus, treneris un komanda ir apmierināti, bet man – rezultatīva piespēle. Mans pamata uzdevums ir organizēt komandas spēli, un, ja tas izdodas, esmu savu darbu padarījis godam.

Vai ir kāda lieta, ko īpaši centies izdarīt spēlē?

Jā, vēlos izdarīt vismaz 10 piespēles.

Vai seko arī Eiropas augstākās raudzes basketbolam – Eirolīgai?

Jā, skatos spēles, cik iznāk laiks. Agris (Galvanovskis) ik pa laikam iesaka spēles, kuras jānoskatās. Es, piemēram, cenšos skatīties, kā spēlē Turcijas “Fenerbache”, jo tur spēlē Bobijs Diksons no Čikāgas.

Agris Galvanovskis teicis, ka tev ir Eirolīgas spēlētāja kvalitātes. Vai redzi sevi spēlējam tik augstā līmenī?

Ir patīkami dzirdēt komplimentus par savu spēli. Nemāku teikt vai un kad es varētu spēlēt Eirolīgā. Tikai vēlos iet soli pa solim un ceru, ka mana karjera vedīs pareizajā virzienā. Vēlos spēlēt basketbolu un izbaudīt to. Ceru, ka Liepāja kļūs par nozīmīgu pagrieziena punktu manā spēlētāja karjerā un man izdosies sasniegt augstas virsotnes.

Ar Malkolmu Grifinu sarunājās

Normunds Atvars

Foto: Ģirts Gertsons (liepajaslauvas.lv)

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!