Logo

OlyBet LBL: sestdien kaimiņu dueļi Jēkabpilī un Valmierā

OlyBet LBL: sestdien kaimiņu dueļi Jēkabpilī un Valmierā

OlyBet Latvijas Basketbola līgas čempionātā sestdien, 18. martā, notiks trīs spēles: plkst.17 BK “Jēkabpils” – “Liepāja/Triobet” un BK “Ventspils” – “Ogre/Kumho tyre”, plkst.18:30 “Valmiera/ORDO” – “Barons kvartāls” (Best4sport TV tiešraide un līdzjutēju konkurss).

BK “Jēkabpils” (13-12) – “Liepāja/Triobet” (12-13)

Spēles nozīme redzama tabulā: jēkabpiliešu uzvaras gadījumā palielināsies plaisa starp pirmo piecnieku un sekotājiem, savukārt Liepājas komanda panākuma gadījumā nostiprināsies izslēgšanas zonā un “pieteiksies” pat uz ceturto pozīciju.

Šosezon iepriekšējās trīs spēlēs pārliecinoši labāki bijuši “lūši” – 86:64, 84:77, 79:52. Tiesa, kopš pēdēās tikšanās reizes abu komandu sastāvos notikušas būtiskas izmaiņas. BK “Jēkabpils” komandu atstājis Renārs Magone, bet pievienojušies lietuvietis Modests Kumpis un amerikānis Ārons Bakote. Liepajas komandu atstājuši Dāvis Rozītis un Latīfs Makmalans, bet pieteikti Mareks Jurevičus un amerikānis Dželens Stīls.

“Jēkabpils” līderi ir Rinalds Sirsniņš (vidēji 13,6 punkti un sešas rezultatīvas piespēles), Andrejs Šeļakovs (10,2 punkti un 7,9 atlēkušās bumbas), Jurijs Aleksejevs (12,7 punkti un 7,4 bumbas), kā arī Roberts Stumbris (13,3 punkti).

“Liepāja/Triobet” jaunais līderis amerikānis Malkolms Grifins atzīts par OlyBet LBL Februāra spēlētāju: vidēji spēlē 16,3 punkti, 6 atlēkušās un 7,7 rezultatīvās piespēles.

BK “Ventspils” (22-2) – “Ogre/Kumho tyre” (11-15)

BK “Ventspils” droši soļi pretim 15.uzvarai Latvijas līgas pamatturnīrā, Ogres vienībai vēl ir iespēja pirmo reizi kluba vēsturē kvalificēties izslēgšanas turnīram.

Šosezon divās iepriekšējās spēlēs ventspilnieki uzvarējuši ar 101:70 un 116:86.

Ventspilniekiem lielākais izaicinājums – aizmirst iepriekšējo spēļu pieredzi, lai saglabātu motivāciju. Iespējams, darbībā redzēsim centra spēlētāju Todu O’Braienu, kurš komandai pievienojies kā pēdējais papildinājums.

Ogres vienība šosezon pa reizei spējusi pārsteigt “VEF Rīga” un “Valmiera/ORDO”, atņemot punktus divām no trim līdergrupas komandām. Trešdien “Valka/Valga” grozā sabērtie 98 punkti liecina, ka spēlētāji ir labā spēles tonusā, tiesa, Ventspilī gaida krietni kvalitatīvāku basketbolu spēlējoši pretinieki. Bet varbūt izdosies arī līderiem uzspiest spēles stilu, kas izdevīgs Ogres vienībai?

“Valmiera/ORDO” (16-9) – “Barons kvartāls” (12-11): Best4sport TV

Tabulas kaimiņu duelis – rīdzinieku uzvaras gadījumā komandas turnīra tabulā šķirs vairs tikai viena zaudējuma tiesa.

Šosezon komandas savā starpā tikušās divas reizes, un katra izcīnījusi pa vienai uzvarai. Rīgā ar 104:71 uzvarēja „Barons kvartāls”, Valmierā mājinieki revanšējās ar 100:89. Salīdzinot ar pēdējo tikšanos, ”Barons kvartāls” sastāvu papildinājis valmieriešiem labi pazīstamais centra spēlētājs Dāvis Rozītis. „Valmiera/ORDO” sastāvā vairs nav Akseļa Vairoga, toties pievienojušies pieredzējušais saspēles vadītājs Kristaps Valters, kā arī centra spēlētājs Dors Fišers, kurš, iespējams, sestdien debitēs Latvijas čempionu sastāvā.

„Valmiera/ORDO” pēc zaudējuma viesos pret BK „Jēkabpils” ar 92:80 pārspēja „Latvijas Universitāti”.  Rezultatīvākais spēlētājs ir Damjērs Pits (vidēji spēlē 15 punkti un 5.3 rezultatīvas piespēles – 4.vieta līgā). OlyBet LBL rezultatīvāko spēlētāju desmitniekā ir vēl divi valmierieši: Mārtiņš Laksa (14,5) un Jānis Kaufmanis (14,1). Rezultatīvi spēlē arī komandas kapteinis Artūrs Bērziņš (12,7) un centra spēlētājs Lauris Blaus (12).

„Barons kvartāls” trešdien trillerī – otrajā pagarinājumā – ar 91:85 pārspēja „Latvijas Universitāti”, bet pirms tam kā cienījami nospēlēja ar Igaunijas čempioniem Tallinas “Kalev/Cramo” un BK “Ventspils” (zaudējums pagarinājumā). Ļoti produktīvi darbojas amerikāņu aizsargs Tailers Larsons (vidēji spēlē 16,2 punkti – otrais rezultatīvākais līgā, 6,7 atlēkušās bumbas un 4,7 rezultatīvās piespēles). Arī rīdziniekiem vēl divi spēlētāji ir līgas rezultatīvāko desmitniekā: Tauram Jogelam 14,8 + 5,1 atlēkusī, Dāvim Gekam 14,6. Produktīvi spēlē Deniss Krestiņins (9,6 + 8,1 atlēkusī) un Dāvis Rozītis (13 + 9.1 atlēkusī).

Foto: Edgars Vaivads (bkvalmiera.lv)

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!