Logo

LBL2: trīs komandas ar LBL pieredzi, fārmklubi un ambiciozi debitanti

LBL2: trīs komandas ar LBL pieredzi, fārmklubi un ambiciozi debitanti

SACENSĪBU SISTĒMA. Pirmajā posmā 21 komanda, ņemot vērā pērnā čempionāta rezultātus un ģeogrāfisko principu, sadalītas trijās apakšgrupās. Pa četrām labākajām komandām no katras apakšgrupas otrajā posmā cīnīsies par 1.-12.vietu, pārējās – par 13.-21.vietu. Izslēgšanas turnīram kvalificējas 16 labākās komandas.

PĀRMAIŅAS. Pērnās sezonas labākās komandasBK “Saldus” un Mārupes SC nav izmantojušas iespēju pievienoties virslīgai un atkal būs starp LBL2 favorītēm. Toties no virslīgas soli zemāk pakāpusies Jelgavas komanda, pie kuras stūres atgriezies pieredzējušais Varis Krūmiņš. Ar VEF LJBL U19 grupas pirmās divīzijas dalībnieces tiesībām LBL2 spēlēs Madonas komanda un pie nopietnas basketbola piramīdas spices attīstības ķērusies Ķekava.

FAVORĪTI.Reālais spēku sadalījums iezīmēsies pirmā posma gaitā, jo LBL2 komandu, īpaši fārmklubu, spēku samērus katru gadu ietekmē spēlētāju migrācija. Visticamāk, uz augstām vietām pretendēs gan pērnās sezonas finālisti BK “Saldus” un Mārupes SC, gan studentu komandas RSU, “Valmiera/Glass”/Vidzemes Augstskola un “BA Turība”. Savi mērķi ir flagmaņu fārmklubiem “Ventspils Augstskola” un “VEF skola”.

POLIGONS.Aldaris LBL fārmklubu statuss ir septiņām LBL2 vienībām – “Valmiera/ORDO”-2, „VEF skola”, “Ventspils Augstskolai”, “BA Turība” (“Jūrmala/Fēnikss”) „Jēkabpils-2”, „Ogre/Kumho Tyres”-2 un LU/BS “Rīga”.

DUBULTEFEKTS.Vairākas sporta skolu komandas  LBL2 turnīrā noskaidros rangu tabulu, saskaņā ar kuru tiks sarindotas VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgas U19 grupas finālspēļu tabulā.

UZMANĪBAS CENTRĀ.LBL2 komandu sastāvos pieteikti gan esošie un topošie Latvijas jaunatnes izlašu dalībnieki, gan prominences – piemēram, bijušais valstsvienības spēlētājs Kaspars Cipruss (BK “Ķekava”), kā arī Eiropas čempions un pasaules vicečempions bobslejā Daumants Dreiškens (Gulbenes “Buki/BJSS”).

Seko un uzzini pirmais:

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!