Logo

Jānis Blūms: 170 spēles par Latviju. Paldies, Kaptein!

Jānis Blūms: 170 spēles par Latviju. Paldies, Kaptein!

Jāņa Blūma karjeru valstsvienībā ierāmē divu ciparu kombinācijas gada skaitļos: pirmā spēle 2002. gada 1. jūnijā, pēdējā 2020. gada 24. februārī. Pavisam tādu bijis 170 – otrā bagātākā bilance Latvijas vīriešu valstsvienības vēsturē. Vairākās nominācijās Jānis ir absolūtais līderis: viņš vienīgais piedalījies 7 Eiropas čempionātu finālturnīros (tai skaitā četros – valstsvienības kapteiņa statusā), aizvadot 37 spēles.

Statistikas ieraksti glabā liecības par Jāņa augstākajām individuālajām virsotnēm – 32 punktiem Francijas izlases grozā 2011. gada Eiropas čempionātā Šauļos un 31 punktu Slovēnijā Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas spēlē 2018. gadā, abos gadījumos ne tikai kļūstot par rezultatīvāko, bet arī krietni sapurinot gados jaunākos komandas biedrus. Taču visbagātākajā statistikas krājumā neatrast pilnīgas liecības par visiem gadījumiem, kad savu misiju Kapteinis veica ar īstajā brīdī iemestu tālmetienu, vietā pateiktu vārdu partneriem, uzrūcienu pretiniekiem vai spēles tiesnešiem.

Kas redzējis – neaizmirsīs, kas nepaguva redzēt Jāni laukumā viņa labākajās izpausmēs – ir un būs vērts pameklēt liecības interneta dzīlēs. Ne tikai Latvijas valstsvienības spēļu arhīvā – arī “broču”, “Ventspils” un “VEF Rīga”. arī Polijas un Lietuvas, Spānijas, Grieķijas un Itālijas, Krievijas un Kazahstānas klubu komandu krājumos.

Paldies, Kaptein, un veiksmi, atsaucoties jauniem izaicinājumiem!  

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!