Logo

Latvijai pieci konkurenti cīņā par tiesībām rīkot EuroBasket2025, lēmums būs 2022. gada pavasarī

Latvijai pieci konkurenti cīņā par tiesībām rīkot EuroBasket2025, lēmums būs 2022. gada pavasarī

Starptautiskās Basketbola federācijas Eiropas nodaļa (FIBA Europe) paziņojusi valstis, kuras oficiāli pieteikušās rīkot 2025. gada Eiropas vīriešu čempionāta  finālturnīru (EuroBasket2025).

Uz maksimālo programmu – grupas turnīrs un finālturnīrs – pieteikušās Latvija, kā arī Krievija, Ukraina un Ungārija.

Uz grupas turnīru pieteikušās Kipra un Somija.

Iepriekš Latvijā (Rīgā) Eiropas čempionāts noticis 1937. un 2015. gadā, Somijā – 1967. (Tamperē un Helsinkos) un 2017. (Helsinkos) gadā, Ungārijā (Budapeštā) – 1955. gadā.

Kopš PSRS sabrukuma ne Krievija, ne Ukraina nav rīkojušas Eiropas čempionātu (Ukrainai bija piešķirtas tiesības rīkot EuroBasket 2015, taču politiskās krīzes dēļ 2014. gada jūnijā ukraiņi no tām atteicās). Padomju Savienībā Eiropas čempionāts notika divas reizes – 1953. gadā Maskavā un 1965. gadā Maskavā un Tbilisi.

Kipra uz EuroBasket rīkošanu pretendē pirmo reizi.

EuroBasket2025 notiks četrās valstīs.

Latvijas Basketbola savienības prezidents Raimonds Vējonis:

“Basketbola svētki līdzjutējiem un ekonomiski izdevīgs sarīkojums Rīgai un visai Latvijai –  pozitīvā pieredze, veiksmīgi sarīkojot EuroBasket2015, divus Eiropas sieviešu čempionātus, kā arī desmit pasaules un Eiropas jauniešu čempionātus, Latvijas Basketbola savienību motivējusi iesaistīties cīņā par tiesībām 2025. gadā organizēt Eiropas vīriešu čempionāta finālturnīru. Tā būs vislabākā iespēja talantīgu spēlētāju paaudzei ar mūsu izcilā ”sestā spēlētāja” – līdzjutēju – atbalstu sasniegt Latvijas basketbola valstsvienības labāko rezultātu kopš neatkarības atjaunošanas. Paldies Nacionālajai sporta padomei, kā arī visām valsts un pašvaldības institūcijām, kas atbalstījušas mūsu iniciatīvu. No savas puses izdarīsim visu iespējamo, lai kvalitatīvi sagatavotos un pārliecinātu FIBAEurope vadību, ka Latvija būs piemērotākā vieta EuroBasket2025 svētkiem.”

Nākamie soļi cīņā par tiesībām rīkot EuroBasket2025:

* līdz 30. novembrim kandidātiem jāiesniedz nepieciešamās garantijas;

* FIBA Europe delegācija apmeklēs kandidātvalstis, lai klātienē izvērtētu apstākļus un rīkotāju plānus;

* lēmumu par rīkotājiem FIBAEurope valde pieņems 2022. gada pavasarī.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!