Logo

Latvijas Basketbola savienība meklēs iespēju aizņemties līdzekļus Eiropas sieviešu čempionāta finālturnīra sarīkošanai

Latvijas Basketbola savienība meklēs iespēju aizņemties līdzekļus Eiropas sieviešu čempionāta finālturnīra sarīkošanai

Nacionālā sporta padome (NSP) atkārtoti noraidījusi Latvijas Basketbola savienības (LBS) lūgumu piešķirt papildu līdzekļus 2019. gada Eiropas čempionāta finālturnīra rīkošanai. 22 dienas pirms turnīra sākuma čempionāta budžetā ir 201 000 EUR iztrūkums. Tomēr LBS prezidents Valdis Voins kategoriski noraida iespēju pēdējā brīdī atteikties no čempionāta rīkošanas.

Valdis Voins:

“28. martā Nacionālā sporta padome noraidīja LBS lūgumu piešķirt čempionāta rīkošanai nepieciešamos līdzekļus, kas, ņemot vērā šāda līmeņa sarīkojumu pozitīvo ietekmi uz valsts saimniecisko dzīvi, ar uzviju atgrieztos valsts kasē.

Kopš tā laika notikusi aktīva komunikācija gan Starptautisko basketbola federāciju (FIBA), gan valsts iestādēm, gan Rīgas domi. Ar nelielu uzviju esam izpildījuši budžetā paredzētos reklāmas ieņēmumus. Esam panākuši, ka valsts izpilda sākotnēji apstiprinātās saistības un no Rīgas domes saņemti signāli, ka sākotnējais lēmums piešķirt līdzekļus tikai 25% apmērā tiks pārskatīts, un Rīgas varētu piešķirt finansējumu sākotnēji solītajā 100 000 EUR apmērā. Esam panākuši FIBA piekrišanu dažos punktos atkāpties no reglamenta standartiem, samazinot izdevumus par 68 000.

Čempionāta sarīkošanai patlaban pietrūks 201 000 EUR. NSP lēmumam atteikt lūgumu pēc papildus finansējuma ir rekomendējošs statuss, tāpēc ceram, ka valdība objektīvi novērtēs situāciju, un tomēr pieņems lēmu atbalstīt Eiropas čempionāta sarīkošanu.

Pretējā gadījumā, ņemot vērā sacensību tuvumu un Latvijas komandas augsto mērķi – izcīnīt tiesības spēlēt olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā LBS neizskata iespēju atteikties no čempionāta rīkošanas un meklēs iespējas aizņemties trūkstošos līdzekļus, lai arī šāds solis palielinās izmaksas un negatīvi ietekmēs basketbola ilgtermiņa intereses.”

Eiropas sieviešu čempionāts basketbolā no 27. jūnija līdz 7.. jūlijam notiks Rīgā un trijās Serbijas pilsētā. 16 komandas cīnīsies par čempionu titulu, kā arī sešām ceļazīmēm uz 2020. gada Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!