Logo

Ministru kabinets atbalstījis Latvijas Basketbola savienības iniciatīvu rīkot EuroBasket2025

Ministru kabinets atbalstījis Latvijas Basketbola savienības iniciatīvu rīkot EuroBasket2025

Izglītības un zinātnes ministrija Latvijas valdības vārdā Starptautiskās Basketbola federācijas Eiropas nodaļai (FIBA Europe) nosūtījusi oficiālu garantijas vēstuli, apstiprinot valdības atbalstu Latvijas Basketbola savienības pieteikumam rīkot 2025. gada Eiropas čempionāta finālturnīra grupu posma turnīru un finālposmu (FIBA EuroBasket2025).

Vēstulē apstiprināts, ka gadījumā, ja FIBA Europe valde piešķirs Latvijai EuroBasket2025 rīkošanas tiesības, valdība sniegs nepieciešamo juridisko, praktisko un finansiālo atbalstu sacensību veiksmīgai norisei. Pozitīva FIBA Europe lēmuma gadījumā IZM sagatavos pieprasījumu valsts budžetā paredzēt finansējumu EuroBasket2025 sarīkošanai 4,515 miljonu EUR (grupas turnīram) vai 10 miljonu EUR (grupas turnīram un finālturnīram) apmērā.

Pagājušajā nedēļā EuroBasket2025 rīkošanu atbalstīja arī Rīgas dome, paredzot sacensības atbalstīt attiecīgi miljona vai 1,5 miljonu EUR apmērā.

LBS prezidents Raimonds Vējonis:

“Eiropas basketbols čempionāts Rīgā būs unikāla iespēja mūsu spilgtākajiem basketbola talantiem cīnīties ar ārzemju zvaigznēm savu līdzjutēju acu priekšā. Tie būs basketbola svētki rīdziniekiem, galvaspilsētas viesiem un visai Latvijai. Arī finansiāli izdevīgs projekts, veicinot saimniecisko dzīvi Rīgā, nodrošinot papildus ieņēmumus valsts budžetā un emocionāla atslodze pēc pandēmijas laika ierobežojumiem, kas, visticamāk, 2025. gadā vairs nebūs aktuāli. Paldies valdībai un Rīgas domei, kas, ņemot vērā Basketbola savienības lielo pieredzi, rīkojot augstākā līmeņa starptautiskās basketbola sacensības, atbalstīja mūsu iniciatīvu. Mūsu nākamais uzdevums – pārliecināt FIBA vadību par Rīgas kandidatūras priekšrocībām pār cienījamiem konkurentiem.”

Līdz ar Latviju, uz “lielo komplektu” – grupas turnīrs un finālposms – pieteikušās arī Krievijas, Ukrainas un Ungārijas Basketbola federācijas. Savukārt uz tiesībām rīkot tikai grupas turnīru pieteikušās arī Kipras un Somijas basketbola federācijas. No sešām pretendentēm FIBA Europe izraudzīsies vienu, kam uzticēs rīkot grupas turnīru un finālposmu, kā arī vēl trīs, kas rīkos grupu turnīrus. Lēmumu par EuroBasket2025 rīkotājvalstīm FIBA Europe valde pieņems 2022. gada pavasarī.

EuroBasket turnīros piedalās 24 valstu komandas, kuras pirmajā posmā tiek sadalītas četrās grupās. Pa četrām labākajām kvalificēsies finālturnīram, kura ietvaros izspēlēs astotdaļfināla, ceturtdaļfināla, pusfināla un fināla spēles.

Latvijas Basketbola savienība pēdējos 15 gados veiksmīgi sarīkojusi 12 pasaules un Eiropas čempionātus (ieskaitot FIBA EuroBasket 2015, kā arī Eiropas sieviešu čempionātus 2009. un 2019. gadā).

 

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!