Logo

Pielicis plecu. Sveicam Ziedoni Jansonu apaļā jubilejā!

Pielicis plecu. Sveicam Ziedoni Jansonu apaļā jubilejā!

14. aprīlī apaļa jubileja ilggadējam Latvijas basketbola trenerim Ziedonim Jansonam.

Kā spēlētājs Latvijas Basketbola līgas pirmajos čempionātos izcīnījis medaļas “Ādaži/Interlatvija” un “Metropole” sastāvā, biedēdams pretiniekus ar precīziem tālmetieniem, kurus ilgus gadus liek lietā maksibasketbola sacensībās.

Kā treneris LBL čempionātā vadījis Policijas Basketbola kluba komandu un “ASK Juniorus”, LBL 2. divīzijā uzvarējis ar BAA “Rīga” komandu un pēdējā laikā cīnījies par augstām vietām ar “BA Turība”.

Lielo aicinājumu atradis darbā ar bērniem un jauniešiem, trenējot Basketbola skolas “Rīga” un BJBS “Rīga/Jugla” puišus.

Emocionāli augstāko virsotni sasniedzis 2010. gadā, kad galvenā trenera Ziedoņa Jansona vadītā Latvijas U18 izlase izcīnīja 3. vietu Eiropas junioru čempionātā.

“Ne jau izcīnītās medaļas treneri veido kā cilvēku. To izdara audzēkņi, ar kuriem esmu dzīvojis un cīnījies kopā. Jādzīvo ar realitātes sajūtu, un medaļas nav iemesls, kāpēc trenerim vajadzētu ar degunu stumdīt mākoņus. Varu vienu, divas dienas pasēdēt mājās, paskatīties spogulī un papriecāties bet jau trešajā darba dienā sākas jauna darba diena un iepriekšējie panākumi jāaizmirst,” tā Ziedonis teica intervijā trešajā dienā pēc atgriešanās no Eiropas čempionāta.

Gadu vēlāk, kad ziņā par Dāvja Bertāna draftēšanu biju nosaucis Jansonu par uzlecošās zvaigznes treneri, Ziedoni satiku pieklājīgi dusmīgu – vajagot izlabot, jo Dāvja izaugsmē daudz lielāku ieguldījumu devuši citi cilvēki, viņš tikai īsu brīdi bijis līdzās. Pielicis plecu.

Ziedonis pielicis plecu arī Latvijas puišu un meiteņu izlasēm, palīdzot sagatavoties un godam startēt Eiropas jauniešu čempionātos Vara Krūmiņa, Ginta Fogeļa un Daigas Jansones vadībā.

Pielicis plecu  Latvijas sieviešu valstsvienībai.

Pielicis plecu Latvijas valstsvienības spēlētāju Gata Jahoviča, brāļu Bertānu, Jāņa Timmas un Kaspara Vecvagara, arī Eiropas 3x3 basketbola čempiona Agņa Čavara un, protams, arī Jansonu basketbola dinastijas tiešo turpinātāju Lienes un Līgas, kā arī viņu atvašu izaugsmei un basketbola mīlestībai.

Lai bumba grozā krīt tikpat labi, kā līdz šim!

Guntis Keisels, basket.lv

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!