Logo

Raimonds Vējonis: 2023. gadā Latvijai jābūt pārstāvētai Pasaules kausa izcīņā

Raimonds Vējonis: 2023. gadā Latvijai jābūt pārstāvētai Pasaules kausa izcīņā

Latvijas Basketbola savienības prezidents Raimonds Vējonis pēc Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pēdējās spēles informēja par tuvākajiem soļiem.

“Eiropas čempionāts diemžēl beidzies daudz agrāk nekā visi cerējām. Paldies spēlētājiem par atsaucību un pašatdevi laukumā. Paldies treneru kolektīvam par darbu pēc labākās sirdsapziņas sarežģītos apstākļos. Diemžēl rezultāts ir neapmierinošs.

Pirmais solis – jātiek skaidrībā par iemesliem, tāpēc personīgi runāšu ar visiem iesaistītajiem, lai saprastu, kur bija problēmas. Ja tādas ir basketbola sistēmā, jāturpina darbs pie tās uzlabošanas. Iesaistot plašu darītāju loku. Esam sabiedriska organizācija, tāpēc ļoti svarīgs būs visu biedru redzējums.

Daži virzieni jau iezīmējušies skaidri. Vairāk darba un līdzekļu jāiegulda treneru attīstībā, kā arī jāveido Jaunatnes basketbola attīstības centrs, tepat Latvijā uzlabojot attīstības iespējas mūsu talantīgākajiem jauniešiem. Noteikti turpināsim Reģiona izlašu projekts, kura īstenošanu diemžēl nobremzēja pandēmija. Svarīgs uzdevums – stiprināt vīriešu klubu turnīru, gan attīstot sadarbību ar igauņiem, gan, iespējams, arī lietuviešiem.

Neapmierinošais rezultāts neapšaubāmi ietekmēs potenciālo atbalstītāju atsaucību. Paldies “Maxima”, ar ko nesen noslēdzām sadarbības līgumu, kas palīdzēs attīstīt jaunatnes basketbolu.

Ticību Latvijas basketbola nākotnei vislabāk varam atjaunot, valstsvienībām veiksmīgi startējot nākamajos turnīros. Vīriešu komandai nākamais izaicinājums būs 2023. gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācija, kurā jāizcīna tiesības spēlēt finālturnīrā.

Jaunā valstsvienības trenera izraudzīšanās process nebūs viegls, bet šis amats tiks uzticēts speciālistam, kurš būs gatavs ar Latvijas komandu sasniegt šo augsto mērķi. Ceturtdien, 25. februārī, notiks LBS valdes ārkārtas sēde, kurā iezīmēsim ceļu, kā nonāksim līdz labākajam kandidātam. Ieklausoties LBS Treneru komisijas viedoklī un pagaidām neiezīmējot prioritātes – savējais vai ārzemnieks, pieredzējis veterāns vai jaunais speciālists. Emocijas ir slikts padomdevējs, tāpēc nebūtu pareizi procesu sasteigt, bet līdz klubu sezonas beigām skaidrība būs.

Paldies visiem daudzajiem ekspertiem un “ekspertiem”, kuri palīdz ar savu kritiku un idejām. Aicinu viņus nepazust, bet turpināt piedalīties Latvijas basketbola sistēmas uzlabošanā ne tikai ar vārdiem, bet arī darbiem, jo darāmā tiešām netrūkst.”

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!