Logo

Rīgā būs jauna halle basketbolam un citām sporta spēlēm

Rīgā būs jauna halle basketbolam un citām sporta spēlēm

2021. gada 18. martā Latvijas Republikas Ministru kabinets nolēma piešķirt 13,65 miljonus EUR Komandu sporta spēļu halles celtniecībai Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 99/99c.

Pēc Latvijas Basketbola savienības pasūtījuma jau izstrādāts projekts modernai sporta bāzei ar trim basketbola laukumiem, palīgtelpām fiziskās sagatavotības nodarbībām, kā arī dienesta viesnīcu treniņnometņu un turnīru dalībniekiem. Plānotie parametri ļauj zāli izmantot starptautiskām sacensībām basketbolā un citās sporta spēlēs. Transformējamās tribīnēs paredzētas vieta apmēram 3000 skatītājiem.

2015. gada rudenī Latvijas Basketbola savienības valde nolēma lielāko daļu Eiropas čempionāta rīkošanā nopelnīto līdzekļu rezervēt jaunatnes basketbola centra projektēšanai, un uzsākt sarunas ar Rīgas domes institūcijām par iespēju realizēt šādu projektu. Atsaucoties LBS aicinājumam, 2017. gada martā Rīgas dome pieņēma lēmumu pieteiktajam nolūkam rezervēt Rīgas pilsētas pašvaldībai piederošo zemes gabalu Krišjāņa Barona ielā 99 un 99c. Ņemot vērā modernas sporta infrastruktūras nepietiekamību Rīgā, LBS iniciatīvu atbalstījušas arī citu sporta spēļu organizācijas. LBS par saviem līdzekļiem nodrošinājusi treniņbāzes projektēšanu un aktīvi strādājusi, meklējot dažādus finansēšanas avotus projekta realizēšanai.

Latvijas Basketbola savienības ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss:

“Modernu sporta zāļu trūkums galvaspilsētā apgrūtina darbu gan Basketbola savienībai un Latvijā lielākajai sporta skolai Bērnu un jauniešu basketbola skola “Rīga”, gan citu sporta spēļu organizācijām. LBS iniciatīvai oponentu nebija, bet tādu projektu realizēšanai bija vajadzīgas “lokomotīves”, kas izkustina procesu. Esam ļoti pateicīgi Saeimas sporta apakškomisijas vadītājam Sandim Riekstiņam (JKP), Rīgas domes priekšsēdētāja vietniecei Lindai Ozolai (JKP) un Saeimas deputātam Gatim Eglītim (JKP) par aktīvo iesaisti, kā arī Izglītības un zinātnes ministrijai un visiem valdības koalīcijas partiju deputātiem un ministriem, kuri atbalstījuši mūsu ieceres īstenošanu. Tagad ceram uz turpmāku produktīvu sadarbību ar Rīgas domes institūcijām.”

2023. gada 26. novembrī Latvijas basketbola sabiedrība svinēs 100. gadadienu, kopš basketbols kļuvis par neatņemamu sportiskā dzīvesveida un nacionālās identitātes elementu dažāda vecuma Latvijas iedzīvotājiem. Moderna zāle Rīgas centrā būs lieliska dāvana apaļajā jubilejā visiem, kas pielikuši roku Latvijas basketbola tradīciju kopšanai un panākumu kaldināšanai, nodrošinot stabilu pamatu turpmākai izaugsmei.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!