Logo

40 LJBL treneri absolvējuši Starptautisko Basketbola Universitāti

40 LJBL treneri absolvējuši Starptautisko Basketbola Universitāti

40 LJBL treneri absolvēja Lietuvā bāzētās Starptautiskās Basketbola Universitātes (IBU) treneru apmācības, kas norisinājās četru mēnešu garumā. Kursu saturu veidoja lekcijas un praktisku vingrinājumu demonstrācijas, piedāvājot iespēju atsvaidzināt zināšanas, kā arī uzzināt jaunu informāciju un apgūt jaunas prasmes, kuras noderēs darbā ar jaunajiem basketbolistiem.

Ikvienam trenerim tika nodrošināta iespēja lekcijas nodarbībām pieslēgties izvēlēties sev ērtā un laikā, ik nedēļu izpildot uzdotos mājasdarbus. Kursi norisinājās angļu valoda, taču tika nodrošināti latviešu subtitri. Mācības sāka 51 treneris.

Treneris Raimonds Feldmanis mācības veiksmīgi apvienoja ar Latvijas 3x3 basketbola izlases gatavošanu olimpiskajām spēlēm. “Dažādus kursus un lekcijas jācenšas izmantot nemitīgi. Tā ir sevis pilnveidošana un jaunas pieredzes iegūšana. Būtiski, lai treneris to nedarītu vien ķeksīša pēc – lai zināšanu ieguve būtu apzināta rīcība. Tā ir lieliska, un vienlaikus atbildīga iespēja būt kvalitatīvam nelielam posmam mehānismā, kas veido Latvijas basketbola nākotni un vienlaikus audzina lielas personības – cilvēkus, kuriem basketbola laukumā gūtais rūdījums palīdzes arī citās dzīves situācijās. Kursus apvienoju ar 3x3 basketbola komandas gatavošanu olimpiskajām spēlēm, un tas deva papildu prasmes - iemācīties plānot savu laiku un ikdienas grafiku. Pareizi plānojot un tiešām vēloties ko paveikt, viss ir iespējams!” uzsver olimpisko čempionu treneris.

Rēzeknes SK “Ezerzeme” treneris Juris Fedotovs: “Iegūtas daudz vērtīgas atziņas, kas noteikti palīdzēs organizēt treniņu procesu gan īstermiņā, gan ilgtermiņā. Atsvaidzināju zināšanas par treniņu plānošanas un sistēmas izstrādes nozīmīgumu, kam iepriekš nebija iznācis pievērst tik lielu uzmanību. Pārsteidza, cik tomēr liela nozīme ir savstarpējai komunikācijai – šo aspektu ņemšu vērā! Basketbola spēles atslēga ir nianses – pēc kursu absolvēšanas arī savā treniņa plānā arvien vairāk centīšos integrēt un uzsvērt mazas, bet kopējā zīmējumā tik ļoti nozīmīgas lietiņas. Prieks konstatēt, ka vairākas lekcijās dzirdētās atziņas jau biju integrējis savu treniņu plānā un tām pievērsām uzmanību arī septembra sākumā aizvadītajā LJBL  treneru seminārā.”

Alūksnes BJSS treneris Uldis Jauniņš: "Pirmkārt, liels paldies LBS un LJBL, kas sagādāja šo fantastisko iespēju treneriem pilnveidot zināšanas laikā, kad semināru apmeklējums ārvalstīs ir ārkārtīgi ierobežots. Nenoliegšu, ka iknedēļas apmācības un mājas darbu iesniegšana noteiktā termiņā bija izaicinājums īpaši vasaras treniņu nometņu laikā. Šo kursu galvenā iezīme un vērtība – temati tika iztirzāti apkopojot visas pasaules pieredzi un dažādas sistēmas.”

Starptautiskās Basketbola Universitātes mācību programmu veidojuši un vada pieredzējuši basketbola eksperti no visas pasaules, tai skaitā bijušais Lietuvas un arī Latvijas valstsvienības galvenais treneris Kēstutis Kemzura, Bijušie Lietuvas izlases treneri Vlads Garasts un Vids Gedvils, Somijas izlases galvenais treneris Henriks Detmans, NBA programmas EMEA viceprezidents Hesuss Bueno Paskuals, Stambulas “Fenerbahce” ģenerālmenedžeris Mauricio Džerardīni, EuroBasket2003 organizācijas komitejas vadītājs Larss Nordmalms, pasaules vicečempions Haruns Erdenajs, bijušie Lietuvas izlases spēlētāji Toms Pačess un Virgīnijs Praskēvičs.

Sveicam ikvienu absolventu, kurš atrada laiku un spēja apvienot kursus ar darbu! Ticam, ka iegūtās zināšanas noderēs treniņu procesā un bērnu attīstības veicināšanā. Latvijas Basketbola savienība jau drīzumā cer rast iespēju organizēt vēl vienu apmācību programmu kursu, sniedzot iespēju mācīties LJBL treneriem un arī augstskolu studentiem, kuri nākotnē plāno pievērsties trenera arodam.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!