Logo

Apstiprināts LJBL čempionāta nolikums

Apstiprināts LJBL čempionāta nolikums

Latvijas Basketbola savienības valde apstiprinājusi Latvijas Jaunatnes basketbola līgas čempionāta nolikumu 2019./2020. gada sezonai, ņemot vērā LBS Jaunatnes komisijā izdiskutētos un akceptētos ierosinājumus.

Lai optimizētu izmaksas un motivētu sporta skolas strādāt ar visu vecuma grupu basketbolistiem, nolemts daļēji atgriezties pie sporta skolu “komplektu” principa Superlīgā puišu U14, U15, U16 un U17 grupās.

2019./2020. gada sezonā minētajās grupās Superlīgā spēlēs astoņu labāko sporta skolu (BJBS “Rīga/DSN”, Valmiera, BJBS “Rīga/A. Kraukļa VEF BS”, BJBS “Rīga/DSN”-2, BS “Ogre”, BS “Rīga”,  Jēkabpils un BJBS “Rīga/Jugla”) komandas, kā arī tās komandas, kuras vietu Superlīgā nopelnījušas, saskaņā ar 2018./2019. gada sezonas nolikumu. Nacionālās līgas labākajām komandām būs iespēja sezonas beigās pārspēlēs cīnīties par vietu finālturnīrā.

2020./2021. gada sezonā Superlīgā puišu U14, U15, U16 un U17 grupās spēlēs desmit labāko sporta skolu komandas un divas labākās komandas no organizācijām, kuras nebūs pārstāvētas ar pilnu “komplektu” (komandas, kuras 2020. gada finālturnīrā būs ierindojušās ne zemāk par 4. vietu, varēs pretendēt uz īpašo ielūgumu).

Lai mazinātu pārslodzes riskus labākajiem/ām basketbolistiem/ēm, kas piedalās LBL/LSBL čempionātos, U19 grupās puišiem un meitenēm 2019./2020. gada sezonā regulārās sezonas turnīri tiks rīkoti tikai Nacionālajā līgā. Latvijas čempionāta finālturnīri pavasarī tiks izspēlēti izslēgšanas formātā. Tajos  varēs piedalīties visu sporta skolu (organizāciju) komandas, kuru sastāvos ir attiecīgā vecuma spēlētāji/as. Pirms izslēgšanas turnīra izlozes komandas tiks sadalītas “grozos”, ņemot vērā reālos sastāvus.

Ar pilnu Nolikuma tekstu var iepazīties basket.lv sadaļā LJBL/Dokumenti.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!