Logo

Ar VEF LJBL atbalstu RBS studēs Kārlis Ozoliņš

Ar VEF LJBL atbalstu RBS studēs Kārlis Ozoliņš

VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līga (LJBL) sadarbībā ar RTU Rīgas Biznesa skolu (RBS) ceturto reizi nodrošina budžeta vietu studijām bakalaura programmā “Vadīšana starptautiskos uzņēmumos”. Konkursa kārtībā pilna studiju maksas atlaide piešķirta BJBS „Rīga/Rīdzene” audzēknim Kārlim Ozoliņam.

“Gribu studēt angliski un gribu studēt uzņēmējdarbību. RBS paver abas iespējas,” Kārlis uzsver, ka mācību programmas izvēli ietekmējuši vairāki faktori un basketbolā nopelnītā pilnā studiju maksas atlaide bijusi kā patīkams bonuss. “Tēva piemērs mani iedvesmojis darīt to, kas interesē visvairāk. Esmu darbojies Universitātes biznesa inkubatorā, mācoties veidot savu uzņēmumu. Ar to gribētu nodarboties nopietnā līmenī, tāpēc jāmācās.

Kārlis Ozoliņš basketbolu spēlē jau gadus desmit. Pirms tam divus gadus trenējies peldēšanā, bet šī nodarbe neesot īsti gājusi pie sirds. Tad vecāki aizveduši uz sporta skolu “Rīdzene” pie trenera Aigara Brigmaņa. “Basketbols iepatikās uzreiz, kaut gan pašā sākumā gāja grūti. 15.dzimšanas dienā vecāki uzdāvināja grozu, lai varētu trenēties arī mājās. Apmeklēju arī basketbolistu individuālās sagatavošanas skolu, mācoties no trenera Agra Sarkaņa. Efekts bija jūtams laukumā,” Kārlis stāsta par ieguldīto darbu, kas palīdzējis nostiprināt pozīcijas komandā. Ozoliņš bijis U14, U16 un U18 izlašu kandidāts, tiesa, pārstāvēt Latviju vēl nav izdevies. Varbūt U20 konkurencē? “Centīšos. Katrā ziņā basketbols kļuvis par manas dzīves neatņemamu sastāvdaļu. Spēlējot atrodu iekšējo mieru – varu nedomāt ne par ko citu, tikai spēli.”

Līdz šim Kārlim izdevies veiksmīgi apvienot basketbola spēlēšanu un mācības Āgenskalna Valsts ģimnāzijā. Tagad tas būs jādara nākamajā līmenī. “Zinu, ka RBS ir Rīgas Tehniskās universitātes sistēmā, bet RTU komanda spēlē Latvijas Basketbola līgas otrajā divīzijā. Nākamsezon centīšos tajā iekļūt.”

RBS bakalaura programmas pamatā ir Eiropas un ASV vadošo uzņēmējdarbības skolu – BI Norvēģijas Biznesa skolas (BI Norwegian Business School) un Bufalo universitātes (University at Buffalo) – studiju programmas. Studentiem tiek piedāvāta iespēja iegūt dubulto diplomu, izvēloties vienu no divām RBS sadarbības augstskolām. Tā ir unikāla pieredze iegūt starptautisku pieredzi un izcilu izglītību veiksmīgas karjeras veidošanai.

Uz pilnu studiju maksas atlaidi varēja kandidēt 12.klašu skolēni, kuri atbilst šādiem kritērijiem:

  1. vismaz 5 gadu spēlētāja pieredze LJBL,
  2. vidējā atzīme 7,0 (11. un 12.klasē),
  3. aktīva iesaistīšanās VEF LJBL rīkotajās aktivitātēs.

2014.gadā studijas RBS budžeta grupā sāka VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgas un BJBS “Rīga/A.Kraukļa VEF” absolvents Rolands Englands, 2015.gadā – BJBS “Rīga/Rīdzene” audzēknis Kārlis Krauklis, 2016. gadā – BJBS “Rīga/A. Kraukļa VEF BS” absolvents Reinis Gaņģis.

VEF LJBL un RBS sadarbība turpināsies arī nākamgad.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!