Logo

Ar VEF LJBL atbalstu RBS studēs Ričards Pinne

Ar VEF LJBL atbalstu RBS studēs Ričards Pinne

„Iespēju studēt šajā RBS programmā mani interesēja, vēl pirms uzzināju par basketbolistam piedāvāto studiju maksas atlaidi. Pērn Jaunatnes līgas konkursā uzvarēja mans draugs Kārlis Krauklis, kurš mudināja pieteikties un nokārtot nepieciešamos pārbaudījumus,” Ričards Pinne ir priecīgs par basketbola sagādāto iespēju iegūt labu izglītību. Tā noderēs, lai sasniegtu tālākos mērķus, par kuriem puisis vēl nav gatavs skaļi runāt – vispirms darbi, pēc tam intervijas.

Basketbolā Ričards trenējas kopš otrās klases, kad mamma aizvedusi uz basketbola skolu “Rīga/DSN” pie trenera Mārtiņa Fomina. Kopā ar komandu divas reizes uzvarēts VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgas čempionātā un vairākkārt izcīnītas otrās un trešās vietas. Pinnes vārds iepriekš figurējis arī Latvijas kadetu un junioru izlases kandidātu sarakstā, tiesa, Eiropas čempionātos vēl nav iznācis piedalīties.

“Basketbols iepatikās uzreiz. Aizraujoša spēle, laukumā aizmirstu par citām lietām. Protams, ļoti gribu spēlēt Latvijas izlasē un ceru, ka tāda iespēja vēl būs nākamgada U20 čempionātā. Tikai jāturpina trenēties, jāuzlabo tehnika.”

Ričards mācās Rīgas Centra humanitārajā vidusskolā, un sekmes vienmēr bijušas labas. “Zināju – ja būs sliktas atzīmes, nevarēšu spēlēt basketbolu, bet to nevarēju pieļaut,” Pinne uzsver, ka basketbols mācībām palīdz nevis traucē. Īpaši labu padodoties “nepopulārie” mācību priekšmeti – matemātika, fizika, ķīmija. “Vectēvi bija matemātikas profesori,” Ričards norāda uz ģimenes tradīciju ietekmi. Viņš gatavojas arī turpmāk apvienot mācības ar basketbola spēlēšanu, cerot to darīt profesionālā līmenī.

RBS direktors Jānis Grēviņš: “Ik gadu pieaug interese par iespējām iegūt basketbola stipendiju RBS, vienlaikus uzlabojoties arī basketbolistu akadēmiskajam sniegumam, prasmēm un motivācijai. Sportam un biznesam mūsdienās ir cieša saikne, jo uzvarai šajās jomās vairs nepietiek tikai ar ātrumu un spēku. Tāpēc esam gandarīti savā pulkā uzņemt jauniešus, kas ļoti labā līmenī spēj savienot gan mācības, gan nopietnus treniņus.”

RBS bakalaura programmas pamatā ir Eiropas un ASV vadošo uzņēmējdarbības skolu – BI Norvēģijas Biznesa skolas (BI Norwegian Business School) un Bufalo universitātes (University at Buffalo) – studiju programmas. Studentiem tiek piedāvāta iespēja iegūt dubulto diplomu, izvēloties vienu no divām RBS sadarbības augstskolām. Tā ir unikāla pieredze iegūt starptautisku pieredzi un izcilu izglītību veiksmīgas karjeras veidošanai.

 

Uz pilnu studiju maksas atlaidi varēja kandidēt 12.klašu skolēni, kuri atbilst šādiem kritērijiem:

a.    vismaz 5 gadu spēlētāja pieredze LJBL,

b.    vidējā atzīme 7,0 (11. un 12.klasē),

c.    aktīva iesaistīšanās VEF LJBL rīkotajās aktivitātēs.

2014.gadā studijas RBS budžeta grupā sāka VEF Latvijas Jaunatnes basketbola līgas un BJBS “Rīga/A.Kraukļa VEF” absolvents Rolands Englands, bet pērn – BJBS “Rīga/Rīdzene” audzēknis Kārlis Krauklis.

VEF LJBL un RBS sadarbība turpināsies arī nākamgad.

Seko un uzzini pirmais:

 

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!