Logo

Baltais kauss 3.posms - "Laukumā īstas cīņas"

Baltais kauss 3.posms -

13. un 14. martā norisinājās “Baltais kauss”  3. posms. Spēles notika 15 Latvijas vietās : Rēzeknē, Gulbenē, Madonā, Rīgā (Juglā, Iļģuciemā, Rīdzenē, Rīgas 47. vidusskolā), Ogrē, Saldū, Līvānos, Jūrmalā, Kandavā, Mārupē un Jaunpilī.

Mūsu korespondents Roberts devās uz Mārupes sporta centru, kur diena sākās ar puišu spēlēm, bet vēlāk sekoja sacensība starp meiteņu komandām.

"Šajā posmā bija redzams, ka bērni ir palikuši viltīgāki un daži pat izmantoja savstarpējo draudzēšanos ar citu komandu spēlētājiem, lai uzzinātu informāciju par otru komandu, piemēram jautājot: ”Kurš jūsu komandā visvairāk driblē?”, un tamlīdzīgi. Protams, kā katrā posmā, arī šoreiz bija ieradies arī talismans “PROTEĪNS”, kurš nodrošināja visdažādākās papildus aktivitātes gan treneriem, gan vecākiem, gan bērniem. Bez viņa šis posms, kā arī viss “Baltais Kauss” nevarētu būt tik jautrs!"

Kā jau visos “Baltais kauss” posmos mēs aprunājāmies ar komandu spēlētājiem, treneriem un spēļu tiesnešiem.

Basketboliste Estere no komandas “TTP Rīga”:

“Kā tev iepatikās basketbols?”

“Mans tētis spēlēja basketbolu un es jau no 3 gadu vecuma esmu ar basketbolu. Skatījos tēta spēles, kad es biju 6 gadus veca viņš man nopirka basketbola bumbu, tad es nācu uz spēlēm fanot par tēti un biju karsēja, pēctam arī sāku spēlēt.

“Cik bieži tev ir treniņi?”

“Man treniņi ir trešdienās un piektdienās.”

“Ko tu domā par savu treneri?”

“Man ir divas treneres, viņas ir foršas, pie viņām ir grūti treniņi, bet viņas tos padara foršus, nevienu pārāk nenogurdinot.”

“Un kā tu domā, kura ir vissmukākā jūsu komandā, varbūt tu?’’

“Jā es no mūsu komandas esmu vissmukākā.’’

Basketbolists Ronijs no komandas “SC  MĀRUPE’’:

‘’Mans tētis arī spēlē basketbolu, tāpēc arī man tas iepatikās. Man ir 3 treniņi nedēļā. Domāju nākotnē kļūt par profesionālu basketbolistu un spēlēt Jūrmalas komandā, turpat, kur mans tētis. Man ir labs treneris, viņš mūs trenē un liek visādus interesantus uzdevumus. Man ļoti palīdzēja tas, ka mans tētis bija šeit un mani atbalstīja.”

Pēc spēlēm parunājām ar tiesnesi Emīlu, kurš pats ikdienā arī trenējas basketbolā:

“Kā šodien veicas ar tiesāšanu?’’

‘’Nav īpaši viegli, bet nav arī pārāk nogurdinoši, man ļoti patīk tiesāt spēles.’’

‘’Vai ir bijušas sarunas ar komandu treneriem spēles laikā?”

‘’Jā man ir sanācis bieži argumentēt ar komandu treneriem spēles laikā par to, kāpēc esmu iztiesājis tā vai citādi, sarunas ir bijušas gan pozitīvas, gan negatīvas.”

”Vai bieži gadās arī spraigas spēles?’’

“Jā ir bijušas pat spēles, kur viena no komandām kontrolē spēli visā tās garumā, tomēr beigās uzvar otra komanda.”

‘’Cik ļoti tev patīk tiesāt basketbola spēles?’’

‘’Man ļoti patīk tiesāt, jo var skriet līdzi spēlētājiem un jaunākos arī pamācīt.’’

Gan puišu, gan meiteņu komandu treneri izteica līdzīgas domas par “Baltais kausu”. Treneri apgalvoja, ka bērni šīs spēles ļoti ļoti gaida, pat vairāk kā paši treneri, jo šajā vecumā tās vēl nenotiek tik bieži. Treneri arī no bērniem vēl neprasa lielus sasniegumus, viņiem galvenais ir,  lai bērni cenšas, iemācās spēles noteikumus, mācās saspēlēties komandā un, protams, priecājas par spēlēm. Jautājot, kuri sieriņi treneriem garšo vislabāk, lielākoties treneri atbildēja, ka garšīgākie esot plombīra sieriņi.

Šis posms, kā arī visi iepriekšejie ‘’Baltais kauss’’ posmi, ir veiksmīgi izdevies un prieka pilns. Bērni varēja mieloties ar ‘’Baltais’’ produkciju un pildīt ‘’Hanzas maiznīcas’’ sagatavotus uzdevumus un stafetes. Kopumā pavasara skolas brīvlaika laiks tika pavadīts jautri un noderīgi.

Noteikt gaidām visus jau nākamajā, nu jau FINĀLA ‘’Baltais kauss’’ posmā!

 

Roberts Aseriņš

 

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!