Logo

“FIBA U14 get together” Antverpenē: svaigs skats un jauna pieredze

“FIBA U14 get together” Antverpenē: svaigs skats un jauna pieredze

Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) rīkotajā bērnu un jauniešu treneru seminārā “FIBA Europe U14 get together” Antverpenē Latviju pārstāvēja Rugāju novada Sporta centra basketbolistu treneris Lauris Krēmers.

Semināra divās dienās apmēram 60 bērnu un jauniešu komandu treneri no visas Eiropas piedalījās praktiskajās un teorētiskajās nodarbībās, kuras vadīja FIBA Treneru skolas pasniedzēji Nenads Truničs un Ari Šiveks, kā arī Beļģijas basketbola speciālisti Paskāls Meurss un Jelle Duthoits.

“Daudz interesantu nianšu – kā no mazotnes mācīt bērnus laukumā domāt un redzēt visu spēles laukumu, nevis tikai koncentrēties uz tuvāko uzdevumu aizsardzībā vai uzbrukumā,” Lauris Krēmers norāda uz galvenajiem ieguvumiem. “Lai labi spēlētu basketbolu, nepietiek redzēt tikai bumbu un grozu. Jāprot pieņemt pareizus lēmumus, jāprot pareizi rīkoties ātrajās pārejās no aizsardzības uzbrukumā un otrādi, jāprot pareizi kustēties bez bumbas. To iemācīt ir sarežģīti, tāpēc katra pieredze ir interesanta. Labi, ka bija iespēja tādu iegūt.”

Bijušas arī īpašas prezentācija par spēlētāju atlasi – ar kādiem testiem un citām metodēm perspektīvus basketbolistus meklē citās valstīs.

FIBA uzaicināto Serbijas un Izraēlas speciālistu vadītās nodarbības tika filmētas. Materiāls drīz būs pieejams visiem semināra dalībniekiem un varētu ieinteresēt arī citus trenerus Latvijā.

Attēlā: Lauris Krēmers un Izraēlas speciālistu delegācijas dalībnieks divkārtējais Eirolīgas čempions Pini Geršons

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!