Logo

Izstrādātas LBS vadlīnijas treniņprocesam U13-U18 grupās

Izstrādātas LBS vadlīnijas treniņprocesam U13-U18 grupās

Izstrādātas LBS vadlīnijas treniņprocesam U13, U14 un U15 grupās

Latvijas Basketbola savienības Treneru komisijas vadītājs Agris Galvanovskis:

“Starptautiskajos jauniešu basketbola turnīros – gan izlašu, gan sporta skolu līmenī – aizvien asāk izpaužas Latvijas jauno basketbolistu tehniskās meistarības, individuālās taktikas izpratnes un prasmes pieņemt lēmumus spēles stresa situācijās neatbilstība modernā basketbola  prasībām.

Īstermiņā šīs problēmas var piesegt, ekspluatējot spilgtākos talantus un/vai organizējot komandas spēli tā, lai maksimāli noslēptu individuālos trūkumus. Tā ir tuvredzīga rīcība. Pieaugušo basketbols nežēlīgi soda par bērnu un pusaudžu gados nepareizi ieliktiem meistarības pamatiem. Cieš spēlētāji, kuriem tiek pasliktināta konkurētspēja starptautiskajā basketbola darba tirgū. Cieš Latvijas klubi. Cieš valstsvienība.

Šo problēmu nevar atrisināt tikai jaunatnes izlasēs, kurās treniņdarbs organizēts ne vairāk kā divus mēnešus gadā. Kvalitatīvai apmācībai jānotiek ikdienā, katrā treniņā sporta skolā.

Vadlīnijas ir orientieri, nevis konkrēta instrukcija katrai treniņnodarbībai.

Vadlīnijas akcentē pamatiemaņas, kuras mērķtiecīgi jāattīsta attiecīgajā vecumā. Liekot lietā katra trenera radošo izdomu, izgudrojot konkrētus vingrinājumus. Pacietīgi pieprasot precīzu izpildījumu un labojot pamanītās kļūdas. Konsekventi izmantojot apgūto spēlēs, sākotnēji nepievēršot uzmanību rezultātam uz tablo.

Kā kvalitatīvi iedzīvināt vadlīnijas ikdienā – par to runāsim oficiālajos treneru semināros un neformālajās pārrunās. Par to runāsim ar kolēģiem LBS jaunatnes komisijā, nepieciešamības gadījumā koriģējot Latvijas Jaunatnes basketbola līgas nolikumu. Jo jaunatnes basketbolā galvenais mērķis nav turnīrā izcīnītā vieta vai ieraksti spēļu individuālās statistikas ailēs. Galvenais mērķis – spēlētājs ar stabili ieliktiem meistarības pamatiem, uz kuriem balstīsies visa turpmākā karjera basketbolā.

Dokumenti:

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!