Logo

Jaunatnes līgā startē 26.sezona. Tradīcijas un jaunumi

Jaunatnes līgā startē 26.sezona. Tradīcijas un jaunumi

16. septembrī apmēram 20 pilsētās un novadu centros notiks Latvijas Jaunatnes basketbola līgas 26. čempionāta pirmās spēles.

LJBL prezidents Māris Martinsons: “Trīs sezonas Jaunatnes līgas turnīrs bija saistīts ar basketbola tradīcijām bagāto VEF zīmolu. Līguma treniņš ir beidzies, paldies basketbola klubam “VEF Rīga” par veiksmīgo sadarbību. Tiks piesaistīti līdzekļi, lai nesamazinātos LJBL čempionāta kvalitāte un sporta skolām nesadārdzinātos līdzdalība.”

Par jaunās sezonas kontūrām un jaunumiem informē LJBL direktors Edijs Eglītis:

KOMANDAS. Pieteikušās 365 komandas – 111 meiteņu un 254 puišu. Salīdzinot ar iepriekšējām sezonām klāt nākušas Preiļu un Babītes puišu komandas. Masveidības ziņā pozīcijas mazliet esam nostiprinājuši – pērn bija 354 vienības.

GRUPAS. Latvijas jauniešu čempionus atkal noskaidrosim 14 grupās – pa septiņām meiteņu un puišu – no U12 līdz U19 vecumam. Meitenēm U19 un U17 grupās visas komandas spēlē Superlīgā (iepriekš – 1.divīzija), U14, U15 un U16 grupās – Superlīgā un Nacionālajā līgā (iepriekš – 2. divīzija).

TRADĪCIJAS.  Turpināsim rīkot turnīrus pašiem jaunākajiem basketbolistiem. Otro gadu notiks NBA Junioru līgas čempionāts vispārizglītojošo skolu komandām, kurā varēs piedalīties 11gadus veci puiši (dzimuši 2007.gadā un vēlāk) un 12 gadus vecas meitenes (uzmanību skolotājiem un vecākiem: pieteikumus varēs iesniegt līdz 20. septembrim!). Skolēnu brīvdienās un mācību gada beigās notiks tradicionālie turnīri U10 un U11 grupās.

UZMANĪBAS CENTRĀ – TALANTU ATTĪSTĪBA. Pārstāvēt savas sporta skolas LJBL finālsacensībās ir visiem jaunajiem basketbolistiem goda pienākums, bet sezonas laikā jābūt saprātīgam balansam starp spēlēšanu, kvalitatīviem treniņiem, mācībām un atpūtu. Primārais mērķis – radīt labus apstākļus talantu attīstībai, tāpēc labi, ka, piemēram, sieviešu basketbolā daudzām sporta skolām veidojas konstruktīva sadarbība ar LSBL klubiem.

TIESNEŠI. Vairāk nekā 200 jaunie tiesneši piedalījušies Latvijas Jaunatnes basketbola līgas rīkotajā pirmssezonas seminārā, kurā jaunos kolēģus uzrunāja LBS tiesnešu programmas koordinators Oskars Lucis, FIBA tiesneši Kristaps Konstantinovs un Gatis Saliņš, kā arī starptautisko semināru dalībniece Anna Belousova un Edgars Deksnis. Uzmanības centrā bija gan tiesāšanas pamatprincipi, gan izmaiņas spēles noteikumos un to traktējumos.

MĀCĪBAS. Paliek spēlē līdzšinējā daudzu treneru, vecāku un pašu dalībnieku atbalstītā kārtība - finālsacensībās nebūs atļauts piedalīties tiem basketbolistiem, kuri uz 2017. gada 20. aprīli būs nesekmīgi mācībās (atzīme zemāka par 4).

IZSPĒLES SISTĒMA PUIŠIEM. Pamatturnīrs organizēts Superlīgā un Nacionālajā līgā.

U19 grupa. Superlīgā iekļautas 16 labākās komandas pēc pēdējo divu sezonu un pārspēļu rezultātiem. Nacionālajā līgā komandas sadalītas divās zonās pēc reģionālā principa.

Sporta skolu komandas, kuras startē LBL 2.divīzijas turnīrā, drīkst nepiedalīties LJBL pamatturnīrā, saglabājot tiesības finālturnīrā cīnīties par medaļām (lai ierobežotu spēļu skaitu un novērstu to dublēšanos, lai mazinātu traumu risku un izbrīvētu vairāk laika treniņiem un mācībām). Šo iespēju izmantos „VEF skola” un “Ventspils Spars”. Izslēgšanas turnīrā piedalīsies 20 komandas. Turnīrs tiks izspēlēts piecās kārtās (1/16, 1/8, 1/4, 1/2 un finālspēles par 1. un 3.vietu)

U14, U15, U16 un U17 grupas. Superlīgā spēlē 12 labākās komandas. Nacionālajā līgā komandas sadalītas divās zonās pēc reģionālā principa.

U17 un U16 grupās pamatturnīra astoņas labākās komandas kvalificēsies finālturnīram, kas tiks izspēlēts pēc izslēgšanas principa ceturtdaļfināls, pusfināls un finālspēles).

Sportland U15 un Hanzas maiznīca U14 grupās pamatturnīra astoņas labākās komandas kvalificēsies finālturnīram, kas tiks izspēlēts divos posmos: divi grupu turnīri, kā arī pusfināla un finālspēles.

IZSPĒLES SISTĒMA MEITENĒM.

U19 grupa. Četrām sporta skolām (BJBS “Rīga/Rīdzene”, Liepāja, Daugavpils un Saldus), kuru spēlētājām būs liela slodze LSBL un JSBL čempionātā, garantēta vieta finālturnīrā. Pamatturnīrā spēlēs 10 komandas, izslēgšanas turnīrā piedalīsies 8 labākās.

U17 grupa. Četrām sporta skolām (BJBS “Rīga/Rīdzene”, Liepāja, Rīgas 3.BJSS, BJBS “Rīga/TTP-1”) Daugavpils un Saldus), garantēta vieta finālturnīrā. Pamatturnīrā spēlēs 11 komandas, izslēgšanas turnīrā piedalīsies 8 labākās.

U16 grupā, Sportland U15 un Hanzas maiznīca U14 grupās Superlīgā spēlēs pa astoņām labākajām komandām. Finālturnīrā piedalīsies sešas labākās Superlīgas komandas, kā arī divas uzvarētājas pārspēlēs starp Superlīgas 7. un 8.vietas, kā arī Nacionālās līgas 1. un 2.vietas ieguvējām

MINI GRUPAS (Persil U12 un Persil U13). Pirmajā posmā sacensības notiek reģionos, bet sezonas otrajā pusē grupas tiks veidotas pēc sportiskā principa, nodrošinot daudz spēļu starp spēkos līdzvērtīgām komandām.

Ar precīzu izspēles sistēmu katrā grupā var iepazīties LJBL Nolikumā.

ĪPAŠIE NOTEIKUMI.

Persil U12 un U13 grupās spēles notiek ar 5.izmēra bumbām uz augstajiem groziem (305 cm).

Hanzas maiznīca U14 grupas puiši spēlē ar 6.izmēra bumbām.

Persil U12 un U13 grupās uz spēli jābūt ne mazāk par 10 spēlētājiem. U12 grupā puišiem viens spēlētājs drīkst spēlēt ne vairāk kā divas ceturtdaļas. U13 grupā pirmajās divās ceturtdaļās jāspēlē ar dažādiem piecniekiem.

Grupās no U12 līdz U15 aizliegta jebkāda zonas aizsardzība un jebkāds zonas presings.Uzbrukuma zonā atļauts segt tikai cilvēks-cilvēks aizsardzību bez palīdzēšanas.

Visās grupās spēles laiks sadalīts četrās ceturtdaļās. U12 un U13 grupās spēlēs 4x7 minūtes, pārējās grupās 4x10 minūtes.

STATISTIKA. Sadarbojoties ar sporta skolām, piecās puišu grupās 1.divīzijas spēlēs tiks rakstīti pilni tehniskie protokoli. No zālēm, kurā ir attiecīgas tehniskās iespējas, nodrošināsim statistikas tiešraides online režīmā. Citās grupās statistikā būs redzami tikai gūtie punkti.

TV TRANSLĀCIJAS. Sekojiet reklāmai!

ATBALSTĪTĀJI.  Jaunatnes līgu atbalsta Sportland, Moduls, Rīga, RTU Rīgas Biznesa skola, Persil, Hanzas maiznīca unMolten.

SADARBĪBA. Jautājumus, priekšlikumus, konstruktīvu kritiku aicinu sūtīt e-pastā edijs@lbs.lv. Strādāsim kopā, lai novērstu nepilnības. Visiem veiksmīgu sezonu!

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!