Logo

Junioru NBA otrais pasaules čempionāts: pievienojas jaunas valstis, iesaistās arī NBA komandas

Junioru NBA otrais pasaules čempionāts: pievienojas jaunas valstis, iesaistās arī NBA komandas

No 6. līdz 11. augustam ASV pilsētā Orlando notiks Junioru NBA otrais pasaules čempionāts, kurā piedalīsies 13-14 gadus veci basketbolisti un basketbolistes. Eiropas un Tuvo Austrumu puišu un meiteņu komandu dalībniekus un dalībnieces izraudzīs treniņnometnē 2019. gada maijā.

Nacionālā Basketbola Asociācija (NBA) izziņojusi otro Junioru NBA pasaules čempionātu (Jr. NBA Global Championship). Turnīrs notiks no 6. līdz 11. augustam netālu no Orlando (Florida, ASV) Disnejlendas sporta centrā “ESPN Wide World of Sports Complex”. Piedalīsies 32 komandas, basketbola spēles pavadīs dažādās aktivitātēs ārpus laukuma, kas orientētas uz Junioru NBA pamatvērtībām – komandas darbu, cieņu, motivāciju un sadarbību. Tāpat kā pērn, komandas vispirms izspēlēs turnīrus ASV un Starptautiskajā divīzijā, bet pēdējā dienā divīziju uzvarētāji sacentīsies finālspēlē.

Eiropas un Tuvo Austrumu apvienotās komandas veidos puiši un meitenes no 28 valstīm, kurās notiek Junioru NBA turnīri. Labākos maijā uzaicinās uz īpašu atlases treniņnnometni, kur tiks izraudzīti komandu sastāvi.

2018. gadā pirmajā Junioru NBA pasaules čempionātā Eiropas meiteņu komanda uzvarēja Starptautiskās divīzijas turnīrā, bet lielajā finālspēlē ar 38:68 zaudēja ASV divīzijas labākajai komandai “U.S. Central”. Eiropas puišu komanda Starptautiskās divīzijas pusfinālā zaudēja Āfrikas & Tuvo Austrumu komandai, kas finālspēlē ar 50:60 piekāpās “U.S. Central” .

Pirmajā NBA Junioru čempionātā Latviju pārstāvēja Jēkabpils sporta skolas un BJBS “Rīga/Rīdzene” audzēkne Raina Tomašicka, kura bija viena no Eiropas komandas līderēm.

Ar plašāku informāciju par Jr. NBA Global Championship turnīru var iepazīties https://jrnbawc.nba.com/

NBA Sociālo atbildību un spēlētāju programmu prezidente Keitija Bērensa (Kathy Behrens):

“NBA Junioru pasaules čempionāta paplašinātā programma un jaunie stratēģiskie partneri paplašina jauno basketbola talantu iespējas pieteikt sevi uz pasaules skatuves.”

Trīskārtējais NBA čempions, NBA Junioru līgas pasaules čempionāta vēstnieks Dvains Veids:

“Pirmajā NBA Junioru pasaules čempionātā mani ļoti iespaidoja puišu un meiteņu talants un iedvesma. Šīs sacensības jauniešiem nodrošina unikālu iespēju ar basketbola starpniecību iepazīt citu tautu kultūru.”

WNBA čempione, NBA Junioru līgas vēstniece Kendisa Pārkere:

“NBA Junioru līga ir izcila attīstības iespēja talantīgajiem jaunajiem basketbolistiem. Esmu lepna par iespēju atbalstīt šo programmu, kas palīdz augt meiteņu basketbolam.”

NBA Junioru līga ir Nacionālās basketbola asociācijas izveidota platforma bērnu un jauniešu ieinteresēšanai par basketbolu un sportisku dzīves veidu. NBA Junioru līgas starptautiskā programma darbojas Āfrikā, Āzijā, Eiropā un Ziemeļamerikā. Tās ietvaros tiek rīkoti turnīri bērnu komandām, izmantojot NBA klubu identitāti. Latvijā NBA Junioru līgas turnīri vispārizglītojošio skolu komandām notiek kopš 2017. gada sezonas un šogad divās vecuma grupās spēlē 55 komandas. Katrā jābūt vismaz 10 spēlētājiem, tai skaitā vismaz 3 meitenēm (vismaz vienai visu laiku jābūt laukumā).

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!