Logo

Latvieši spēlēs NBA Junioru līgas pasaules čempionātā

Latvieši spēlēs NBA Junioru līgas pasaules čempionātā

Rīgas 3. BJSS audzēkne Tīna Grausa un Igora Miglinieka Sporta skolas audzēknis Krišjānis Āboltiņš  pēc labā snieguma NBA Junioru līgas Eiropas nometnē iekļauti Eiropas U14 izlasē, kas augustā piedalīsies otrajā NBA Junioru līgas pasaules čempionātā ASV pilsētā Orlando.

Nometnē Itālijas pilsētā Boloņā piedalījās 60 meitenes un puiši no 24 Eiropas valstīm, kurās notiek NBA Junioru līgas turnīri.

Latvijas Jaunatnes basketbola līgas projektu vadītāja Ieva Lejiņa:

“Latvijā NBA junioru līgā spēlē jaunāki bērni nekā daudzās citās valstīs, tāpēc atbilstoša vecuma delegātu izraudzījāmies starp meitenēm un puišiem, kas turnīrā piedalījās iepriekš. Uz nometni deleģējām Tīnu Grausu no Rīgas 3. BJSS, Tīnu Bernāni no Rojas un Krišjāni Āboltiņu no Salaspils. Visi bija savu komandu līderi NBA Junioru līgā un šogad labi spēlēja LJBL čempionātā."

Nometni Boloņā vadīja NBA darbinieki un NBA Junioru līgas treneri no dažādām valstīm. Pēc nometnes NBA pārstāvji izvēlējās 10 puišus un 10 meitenes, kuri Eiropas komandas sastāvā piedalīsies otrajā pasaules čempionātā. Eiropas & Tuvo Austrumu izlasēs iekļauti arī Tīna Grausa un Krišjānis Āboltiņš.

NBA Junioru līgas pasaules čempionāts ir pirmais globālais jauniešu basketbola turnīrs, kurā piedalās U14 vecuma basketbolisti. Čempionātā piedalīsies 16 zēnu un 16 meiteņu komandas. Vispirms notiks divi grupu turnīri – vienā spēlēs 8 komandas no ASV, otrā  spēlēs astoņas daudznacionālās komandas. Apļa turnīriem (katrai komandai pa 7 spēlēm) sekos izslēgšanas spēles. Uzvarētāji no ASV un Starptautiskās grupas tiksies finālspēlē, noskaidrojot NBA Junioru līgas pasaules čempionus.

NBA Junoru līgas pasaules čempionāta laikā jaunieši ne tikai  sacentīsies laukumā, bet arī  piedalīsies “NBA cares” sabiedriskā darba projektos.

Pērn pirmajā NBA Junioru līgas pasaules čempionātā Eiropas komandā 2. vietu izcīnīja arī Raina Tomašicka.

Latvijas Jaunatnes basketbola līga NBA Junioru līgas turnīru rīkos arī nākamajā sezonā.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!