Logo

LBS ģenerālsekretārs: izdarīsim nepieciešamo, lai nākamajā LJBL sezonā atgrieztos sporta zālēs

LBS ģenerālsekretārs: izdarīsim nepieciešamo, lai nākamajā LJBL sezonā atgrieztos sporta zālēs

Beidzoties mācību gadam un pandēmijas būtiski ietekmētajai Latvijas Jaunatnes basketbola līgas 2020./2021. gada sezonai, Latvijas Basketbola savienības ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss – par aktuālajiem darbiem.

Attālināto mācību un treniņu gads sagādāja nopietnus izaicinājumus arī Latvijas Jaunatnes basketbola līgai. Kad pagājušajā rudenī sākās LJBL čempionāts, saņēmām skarbu kritiku par lēmumu piesardzības dēļ neielaist spēļu zālēs skatītājus. Dzīve gan apstiprināja, ka bijām tuvāk patiesībai, nekā vieglās vasaras iemidzinātie optimisti, covidnoliedzēji un hroniskie jebkādu lēmumu apstrīdētāji. Diemžēl par vispārējo vieglprātību nācās samaksāt dārgi, neatkarīgi no attieksmes pret pandēmijas radītajām problēmām – ar striktiem organizēto treniņu ierobežojumiem un spēļu neiespējamību, kas beidzās ar daudzu sacensību un arī LJBL sezonas atcelšanu.

Strādājot kopā ar citām sporta organizācijām, esam panākuši, ka jau kopš janvāra var trenēties mūsu izlašu kandidāti. LJBL komanda pielāgojas apstākļiem, organizējot dažādas neklātienes aktivitātes – izglītojošus seminārus un konkursus. Turpināsim tradīciju sveikt mācībās sekmīgākos basketbolistus.

Nelolosim ilūzijas: šīs sezonas laikā treniņzālēs neizdarītais atstās sekas gan uz jauno basketbolistu sagatavotību, gan jauniešu iesaisti organizētās nodarbībās.

Lai tās mazinātu un pēc iespējas ātrāk atgrieztos normālā dzīves ritmā, svarīgāk par emocionālu vēršanos pie lēmuma pieņēmējiem būs paveikt visus “mājas darbus” – izdarīt visu, ko varam izdarīt paši, lai treniņi un spēles varētu notikt pēc iespējas drošākā vidē. Jau sākot ar sporta skolu vasaras nometnēm.

Basketbola savienība, sadarbojoties ar citām sporta organizācijām, aktīvi strādā ar atbildīgajām ministrijām, lai operatīvi reaģētu uz epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos. Esam iesnieguši konkrētus priekšlikumus, ka maksimāli droši organizētā treniņu procesu un atsākt sacensības. Bijusi konstruktīvu sadarbību uz atbildīgajām ministrijām, no kuru lēmumiem bija un ir atkarīgas iespējas trenēties un spēlēt. To apliecina arī šodien pieņemtais valdības lēmums atļaut rīkot bērnu vasaras nometnes.

Vienlaikus jāsaprot, ka normālas basketbola dzīves atsākšanās ir atkarīga ne tik daudz no lēmēju gribas, cik no mūsu pašu rīcības. Ņemot vērā vakcīnu aizvien plašāko pieejamību, tai skaitā arī jauniešiem, aicinām atbildīgi izmantot šo iespēju būtiski samazināt saslimšanas risku un vīrusa izplatību sabiedrībā, nepieciešamības gadījumā konsultējoties ar mediķiem.

 

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!