Logo

LJBL 27. sezona: sākas cīņa par 14 valsts čempionu tituliem

LJBL 27. sezona: sākas cīņa par 14 valsts čempionu tituliem

Nedēļas nogalē vairāk nekā desmit Latvijas pilsētās notiek Latvijas Jaunatnes basketbola līgas 27. sezonas čempionāta pirmās spēles 14 grupās puišiem un meitenēm.

Ar sezonas akcentiem iepazīstina LJBL direktors Kaspars Cipruss.

Par nepilniem 10 procentiem palielinājies komandu skaits – čempionātam pieteikušās 388 komandas (pērn 354). Pieaug komandu un spēlētāju skaits jaunākajās grupās. Acīmredzot astoņus gadus rīkotie turnīri U10 un U11 grupās („Baltais kauss”) dod savu efektu.

Ar sacensību izspēles sistēmu katrā grupā, kā arī citiem noteikumiem var iepazīties Nolikumā. 

Ņemot vērā konkurences saasināšanos puišu jaunākajās grupās, paplašinājām Superlīgu Hanzas maiznīcas U14 grupā līdz 16 komandām, bet Sportland U15 grupā līdz 14 komandām. Konkurences asumam vajadzētu saglabāties, toties lielākam puišu skaitam būs iespēja iegūt labu spēļu pieredzi un parādīt potenciālu. Vecākajās grupās komandu skaits samazinās – no 15-16 gadu vecuma talantīgākajiem svarīgi spēlēt nopietnākā režīmā, ko nevar nodrošināt pilnīgi visās sporta skolās.

Joprojām aktuāla problēma – spēļu sabalansēšana ar iespēju kvalitatīvi trenēties, kā arī mācīties un atpūsties. Sadarbībā ar LBS nacionālo izlašu koordinatoriem un Treneru komisiju, sacensību sistēmu cenšamies veidot tā, lai labākajiem nebūtu pārāk daudz spēļu un esošās būtu kvalitatīvas. Vecākajās grupās puišiem un meitenēm, kas jau regulāri spēlē pieaugušo turnīros (Latvijas – Igaunijas līgās vai LBL2) nebūtu jāspēlē LJBL pamatturnīrā. Tāpēc sporta skolām, kuras sagatavojušas daudz šādu spēlētāju, garantējam vietu finālturnīros. Ceru, treneri izmantos iespēju sezonas garumā nedzīties pēc uzvarām tikai ar dažu labāko spēlētāju spēkiem, bet mērķtiecīgi gatavosies sezonas svarīgākajām cīņām un rūpēsies par spēlētāju ilgtermiņa attīstību.

Aicinu trenerus cienīt apstiprināto spēļu kalendāru, kurā izmaiņas var izdarīt tikai Nolikumā apstiprinātajā kārtībā.

Esam precizējuši kritērijus mācībām – lai spēlētu LJBL finālturnīros, atzīme konkrētās grupas finālsacensību sākuma brīdī nevienā priekšmetā nedrīkst būt zemāka par 4,00 (piemēram 3,8 tiks uzskatīta par nesekmīgu atzīmi).

Atgādinu, ka statistikas datu ievade un komandu pieteikumu kvalitāte – datu un fotogrāfiju atbilstība realitātei – ir sporta skolu atbildība. Ja pamanāt kādu kļūdu, pirmkārt, lūdzu vēršaties pie attiecīgās komandas trenera.

Latvijas Jaunatnes basketbola līga būtībā ir mācību iestāde. Bērni un jaunieši mācās spēlēt, jaunie tiesneši un sekretariāta darbinieki – vadīt spēles un veikt daudzos mazos darbiņus, bez kuriem spēle nevar notikt. Bez kļūdām neviens meistars vēl nav izaudzis, tāpēc būsim savstarpēji saprotoši, ja kaut kas neizdosies tik labi, cik gribētos. Vienlaikus būsim prasīgiem, neļaujot kļūt paviršiem un vienaldzīgiem pret saviem pienākumiem un Basketbolu.

Kopā strādājot LJBL turnīru padarīsim vēl interesantāku un kvalitatīvāku! Visiem veiksmīgu sezonu!

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!