Logo

LJBL: čempionāts atsācies, centīsimies atgūt iekavēto

LJBL: čempionāts atsācies, centīsimies atgūt iekavēto

Sestdien, 20. novembrī, atsākās Latvijas Jaunatnes basketbola līgas čempionāts, kurā komandas līdz šim aizvadījušas tikai nelielu daļu ieplānoto spēļu.

Latvijas Jaunatnes basketbola līgas direktors Elvijs Mičulis:

“Šajā sezonā LJBL prioritāte ir nodrošināt jaunajiem basketbolistiem spēļu praksi, elastīgi piemērojoties epidemioloģiskajai situācijai.

Esam izstrādājuši nestandarta izspēles sistēmu, dalot komandas reģionālajās zonās, lai izvairītos no lielas ceļošanas pa visu Latviju. Netiek lietotas papildus sankcijas, ja  komandas nevar aizvadīt spēles apstiprinātajā kalendārā paredzētajā termiņā.

Jau sezonas pirmajās nedēļās bija daudz gadījumu, kad spēles nevarēja notikt karantīnas noteikumu dēļ. No 21. oktobra līdz 15. novembrim LJBL čempionāts bija apturēts saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem. Šajā laikā visās 14 grupās sakrājies liels skaits neaizvadītu spēļu, kas redzamas arī turnīru statistikas sadaļās.

Patlaban liela daļa komandu atbilst Ministru kabineta noteikumos definētajam “zaļajam režīmam” un var atsākt spēlēt. Komandas, kuras pagaidām nevar spēlēt, no čempionātā netiek izslēgtas – gaidām tās atgriežamies brīdī, kad būs pietiekams skaits spēlētāju ar sadarbspējīgiem sertifikātiem.

Ņemot vērā daudzos faktorus, kas tiek ņemti vērā veidojot spēļu kalendārus (sporta zāļu pieejamību, treneru aizņemtību, nepieciešamību samazināt transporta izmaksas utt.) visu 14 LJBL grupu kalendāru pārstrādāt centralizēti nav iespējams.

Lai atgūtu iekavēto un turnīrus varētu izspēlēt līdz galam, komandu treneriem pašiem savā starpā jāvienojas par laiku, kad aizvadīt iepriekš nenotikušās spēles. Grupās, kurās būtiski samazinājies spēlēt varošo komandu skaits, kopā ar sporta skolu pārstāvjiem koriģēsim izspēles sistēmu.

Lai process ritētu raiti un visiem interesentiem būtu iespēja basket.lv attiecīgajās sadaļās iegūt precīzu informāciju par rezultātiem un nākamajām spēlēm, aicinām komandu trenerus un iesaistīto sporta skolu/klubu pārstāvjus:

  • pārbaudīt par jūsu komandu basket.lv/LJBL redzamās informācijas atbilstību reālajai situācijai;
  • nekavējoties informēt par visām nepieciešamajām izmaiņām – pārcelto spēļu datumu un laiku, izspēlētajām, taču statistikas sistēmā neievadītajām spēlēm utt. (elvijs.miculis@lbs.lv);
  • pārbaudīt un nepieciešamības gadījumā papildināt katrā komandā pieteikto spēlētāju sarakstu, īpašu uzmanību pievēršot datu precizitātei (īpaši datumam, ar kuru spēlētājs pievienots komandai).

Ņemot vērā epidemioloģiskās situācijas attīstības neprognozējamību, nevar izslēgt, ka sezonas laikā LJBL čempionāta izspēli vēlreiz nāksies pārtraukt, tāpēc ieteicams spēles neatlikt uz vēlāku laiku.

Atgādinām, ka par statistikas datu savlaicīgu ievadi un precizitāti atbild spēles rīkotāji. Par jebkādām problēmām šajā procesā lūdzam savlaicīgi informēt LJBL.

Vecāku ievērībai: kārtību, kādā ir vai nav iespējams konkrētā sporta bāzē klātienē apmeklēt LJBL čempionāta spēles, nosaka katra sporta skola. To iesniegtā informācija apkopota šeit.

Šīs sarežģītās sezonas laikā LJBL prioritāte ir palīdzēt jaunajiem basketbolistiem trenēties un iegūt spēļu praksi, pēc iespējas neapdraudot dalībnieku un viņu tuvinieku veselību. Turnīra tabulai un individuālajai statistikai ir tikai otršķirīga nozīme.”

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!