Logo

LJBL: sākas cīņa par 14 valsts čempionu tituliem

LJBL: sākas cīņa par 14 valsts čempionu tituliem

Sestdien, 12.septembrī, vairāk nekā desmit Latvijas pilsētās notiks Latvijas Jaunatnes basketbola līgas 29. sezonas čempionāta pirmās spēles. Sasniegts komandu skaita rekords, kā spēlēt pandēmijas risku apstākļos, kā varēs redzēt LJBL spēles – par sezonas aktualitātēm stāsta LJBL direktore Ieva Ozola.

Labās ziņas

Spēlējam! Rudenī pandēmijas dēļ bijām spiesti pārtraukt LJBL čempionātu, tāpēc novērtēsim iespēju trenēties un spēlēt, kā arī darīsim, kas mūsu spēkos, lai spēles nevajadzētu atcelt.

Pieteikts komandu rekordskaits – 395.

2020./2021.gada sezonā Latvijas čempionus gan puišu, gan meiteņu konkurencē noskaidrosim septiņās vecuma grupās: U19 (2002./2003.dzimšanas gads), U17 (2004), U16 (2005), U15 (2006), U14 (2007), U13 (2008) un U12 (2009).

Paši jaunākie, kuri dzimuši 2009.gadā un vēlāk, skolēnu brīvdienās piedalīsies Mini kausa izcīņas turnīra seriālā. Gatavojamies turpināt mūsu projektu īstenošanu – NBA Junioru līgu, Sportland pirmie soļi basketbolā, “Her world her rules” aktivitātes meitenēm.

Pēc vairāku gadu pārtraukuma U19 puišu grupā Superlīgas pamatturnīrā piedalīsies visas labākās šīs vecuma grupas komandas.

LJBL komanda pēc zināma pārtraukuma darbojas pilnā sastāvā. Sezonas sagatavošanā lielu darbu veikuši spēļu koordinators Edijs Eglītis un projektu vadītājs Elvijs Mičulis, palīdz praktikanti, sezonai ir gatavs LJBL korespondents Roberts Aseriņš.

Kritiskie jautājumi

Esam izstrādājuši vadlīnijas Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, kas jāievēro visām sporta skolām. Saprotu vecāku emocijas, ko izraisīja lēmums spēles aizvadīt bez skatītājiem, taču aicinu atcerēties, ka LJBL spēles ir daļa no bērnu un jauniešu apmācības procesa, nevis pasākums skatītāju izklaidei. Līdz epidemioloģiskās situācijas normalizēšanai, lūdzu, cienīsim noteikumus un izmantosim iespēju spēles skatīties video tiešraidēs (vienota platforma būs pieejama jau septembrī).

Vēlamies veicināt komunikāciju ar vecākiem, tāpēc darāmo darbu sarakstā ir fokusa grupu veidošana, sadarbojoties ar sporta skolām.

Ņemot vērā, ka puišu Superlīgā piecās grupās pārstāvētas 23 organizācijas, sporta zāles ir pārslogotas, treneri vada vairākas komandas utt., spēļu kalendāra veidošana bija izaicinošs process, tomēr patlaban grafikā ir atrasta vieta visām spēlēm. Lūgums, jebkādas izmaiņas veikt tikai un vienīgi LJBL nolikumā apstiprinātajā kārtībā.

Veiksmīgu sezonu!

 

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!