Logo

LJBL: svētdien sākas 30. sezona, cīņā par 14 tituliem dodas komandu rekordskaits

LJBL: svētdien sākas 30. sezona, cīņā par 14 tituliem dodas komandu rekordskaits

Svētdien, 12.septembrī, Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā, notiks Latvijas Jaunatnes basketbola līgas 30. sezonas čempionāta pirmās spēles. Atklāšanas ceremonijā piedalīsies divi olimpiskie čempioni – Edgars Krūmiņš un Raimonds Feldmanis (skatītājiem ieeja zālē tikai ar derīgu covid-19 sertifikātu).

2021./2022.gada sezonā Latvijas čempionus gan puišu, gan meiteņu konkurencē paredzēts noskaidrot septiņās vecuma grupās: U19 (2003./2004.dzimšanas gads), U17 (2005), U16 (2006), U15 (2007), U14 (2008), U13 (2009) un U12 (2010).

Ņemot vērā pandēmijas laika riskus, mainīta izspēles sistēma, šosezon atceļot komandu dalījumu Superlīgā un Nacionālajā līgā. Gan meiteņu, gan puišu komandas sacensību pirmajos posmos sadalītas grupās pēc reģionālā principa, ierobežojot ceļošanu. Čempionus paredzēts noskaidrot finālturnīros 2022. gada maijā.

LJBL direktore Ieva Ozola.

“Jubilejas sezonu sākam ar atjaunotu logo, pieteikto komandu skaita rekordu – cīņai gatavojas 401 vienība – un cerību, ka nebūsim spiesti vēlreiz pieņemt lēmumu pārtraukt sezonu epidemioloģiskās situācijas pasliktināšanās dēļ. Tāpēc novērtēsim iespēju trenēties un spēlēt, kā arī darīsim, kas mūsu spēkos, lai mazinātu vīrusa izplatību un spēles nevajadzētu atcelt. Paldies mūsu  sadarbības partneriem Maxima Latvija, ar kuru palīdzību turpināsim uzstādīt grozus dažādās Latvijas pilsētās, padarot basketbolu pieejamu arvien plašākam cilvēku lokam. Uzsāksim arī vairākus jaunus projektus, lai nodrošinātu inventāru un treniņu iespējas jauniešiem, kuriem dažādu iemeslu dēļ tās ir ierobežotas. Jo LJBL ir kopā ar jauniešiem viņu ceļā uz sapņiem un uzvarām!”

LJBL sezonas priekšvakarā notika tradicionālie semināri laukuma tiesnešiem un sekretariāta tiesnešiem. Sestdien, 11. septembrī, notiks LJBL treneru seminārs.

Jaunākajiem bērniem, kuri dzimuši 2011. gadā un vēlāk, skolēnu brīvdienās tiks rīkoti Mini kausa izcīņas turnīri. Turpināsies citu LJBL projektu īstenošana – NBA Junioru līgu, “Pirmie soļi basketbolā”, “Her world her rules” aktivitātes meitenēm.

LJBL aicina trenerus un sporta skolu pārstāvjus būt īpaši atbildīgiem un kontrolēt, vai visiem komandas dalībniekiem ir derīgi negatīvi Covid testi vai sadarbspējīgi vakcinācijas/pārslimošanas sertifikāti. Pirms spēlēm ikviens treneris ir atbildīgs par savas komandas spēlētāju tiesībām piedalīties sacensībās. Spēļu rīkotāji – mājinieki – ir atbildīgi, lai tiesnešiem un sekretariāta darbiniekiem ir atbilstoši un derīgi dokumenti. 

Skatītāji LJBL spēles drīkst apmeklēt atbilstoši valstī spēkā esošajiem noteikumiem –  skatītāju klātbūtne atļauta tikai tajās sacensību norises vietās, kur rīkotāji – mājinieku komanda – spēj nodrošināt skatītāju sertifikātu un dokumentu pārbaudi, kā arī nodalīt plūsmas atbilstoši noteiktajām prasībām.

Jautājumus, priekšlikumus, konstruktīvu kritiku aicinām sūtīt e-pastā ieva.ozola@lbs.lv.

Visiem veiksmīgu sezonu!

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!